Alıştırmadaki hataları ayrıntılandıran bir e-posta ile hakaret edilen profesöre nasıl cevap verilir?

Ben bir lisans öğrencisiyim. Çözümü bilgisayar meclisi dili programlaması ile ilgili bir alıştırmaya hazırlarken Program iskeletinde, çözümümüzü temel almamız için bize verilen bir hata keşfettim (talimatlardan biri yasa dışıydı çünkü acil operasyonu izin verilen aralığın dışındaydı).

Profesörün alıştırmasına, alıştırma ile ilgili "sorular ve açıklamalar" için bir e-posta gönderdim, ayrıntılı bir şekilde açıkladım (yaklaşık 5 paragraf) ve bir ders kitabı alıntı yaptım, iskelet programının neden derlenmeyeceğini (bir araya getirilemediğini) ve nihayet bunun şaşırtıcı göründüğünü yorumladım error, soru metnine dönüşür, çünkü assembler'ı sadece iskelet programında çalıştırmak onu açıklar.

Program iskeletinde gerçekten bir hata olduğu cevabını aldım, ancak orada bilerek yapıldı ve alıştırmanın amaçlarından biri (öğrencilerimizin) onu tespit edip düzeltip düzeltmeyeceğini görmek oldu.

Soru metninde bundan söz edilmedi. Soru metninin tam ifadesi “istenen programı gerçekleştirmesi için aşağıdaki programı tamamla” idi.

Şimdi profesör benden özür dilememi istiyor çünkü benim yorumum kendi taraflarında dikkatsizlik olduğunu ima etti. Cevaplarına ikna olmadım ve daha da kötüsü ikna olmuş olsam bile, öğrenciyi sadece dikkatsiz olmaktan daha kötü olması için kasıtlı olarak aldatıcı buluyorum. Dürüst bir özür veremem. Bir şey olursa ne cevap vermeliyim?

61
Yorumlar uzun tartışmalar için değildir; bu konuşma sohbete taşındı .
katma yazar RayWright, kaynak
Endişelenecek birşey yok. Bunun final notunu çok fazla etkileyeceğinden şüpheliyim.
katma yazar user52516, kaynak

18 cevap

Bana göre bu, çok fazla bir cevap vermeyeceği bir konudur. Öyleyse bir cevap ekleyeyim :)

Dikkatsizlik demek istemedim ve e-postamı bu şekilde karşıladıysam özür dilerim. E-postamda biraz abartılıydım. Çözümümde belirttiğiniz gibi iskelet programındaki hataları gidereceğim. Ayrıntılı yanıtınız için teşekkür ederiz!

Bence bu (çok küçük) “olayı” insanların iletişiminizi nasıl algılayabileceği hakkında bir öğrenme deneyimi olarak almalısınız. Profesörler insandır; Bazen hatalar yaparlar, bazen öğrencilerin hemfikir olmadığı pedagojik seçimler yaparlar ve hepsi farklı bir şekilde eleştiri alırlar.

233
katma
Bunun gerçek dünya iktidar politikalarında bir ders olduğunu da eklerdim. Profesör> öğrenci. Anlatıya itme gücünüz yoksa kimin haklı olduğu önemli değil.
katma yazar Shane, kaynak
Bu olaydan, bana şunu hatırlatmak isterim (1) Doğru mu yanlış mı olduğunuzu dikkate almamak, bu kimsenin yararına değildir. (user3644640 kullanıcısının yanıtından) (2) Çok Fazla E-posta Gönderme. E-posta Duygu Yok. Bir tonda yazarsın, alıcı başka bir tonda alır.
katma yazar user68610, kaynak
En çok oylanandan çok daha iyi cevap. Geri adım atmadan hasta iradesini bildirmez. +1
katma yazar AtoM_84, kaynak
Bir özür talep eden profesör değildir. Eğer OP gerçekten kaba olsaydı, ya kendileri anladılar, ve özür gelecekti, ya da yaptıkları tonu alma konusunda haklı olmakta ısrar ediyorlar ve itfa edilemeyecekler. OP kaba davranmaya niyetli değilse, bunun ve bunun yanlış bir anlama geldiğini belirtmeleri iyi olur - ancak OP'nin de bunu yapmak istemediği görülüyor. Bu konudaki iki kahraman arasındaki etkileşimin hepsi etkileyicidir, ancak en azından OP'nin kişi için değilse, prof'in rolüne önem veren OP meselesi olsaydı iyi olurdu.
katma yazar Captain Emacs, kaynak
"ve hepsi farklı bir şekilde eleştiriliyor." Evet, ve bu cevap, henüz tartışılmadığım, bu sorunun bir bölümünü ele almakta iyi bir iş çıkarıyor - bu özür nasıl isteniyor? Profesyonel bir bakış açısına göre, e-posta açıkça küçümsemediği sürece bir özür talep etmek önemsiz görünüyor. Bu bir yanlış anlama oldu ve sorunun ilk cevaptan sonra her iki ucunda da çözülmesi gerektiği düşünülmeli ... ancak insanlar farklı eleştiriler alıyorlar ve profesör bunun gibi bir cevaptan sonra özür dilemeye devam ederse, programlama hatalarından daha çok endişeli.
katma yazar grt3kl, kaynak
Geçtiğimiz günlerde OP ile benzer bir durumdaydım, ancak not verirken neyin yanlış olduğunu düşündüğümü belirtmemin dışında, not alan kişi aynı zamanda e-postamı da patronlaşıcı olarak algıladı. Aldığım yol buna benzer bir cevap yazmaktı ve bu da beni onlarla birlikte iyi gerekçelere götürdü.
katma yazar Wojowu, kaynak

Bir lisans alıştırmasında olası bir hata için yapılan alıntılardan oluşan 5 paragraflı bir e-posta, eğer varsa, patronlaşabilir.

Özür dile ve devam et.

116
katma
Yorumlar uzun tartışmalar için değildir; Bu konuşma sohbete taşındı .
katma yazar RayWright, kaynak
OP’nin “İnsanların yaptığı gibi hata yapacağınızı varsaydığım için özür dilerim” ya da “İlk bakışta bir hatanın nasıl göründüğünü sormaya cüret etmeden önce bir hata olduğunu doğrulamak için kapsamlı bir araştırma yaptığım için özür dilerim” diye merak ediyorum. netleştirmek adına" ...
katma yazar Dr.Kameleon, kaynak
@HagenvonEitzen Lütfen moderatör tarafından bildirildiği gibi, şimdi sohbete taşınan yorumlarda bu konuların yoğun şekilde tartışıldığını unutmayın. Yorumlar ikinci kez sohbete taşınamaz ve aynı argümanları tekrarlayan diğer yorumlar da silinir.
katma yazar Jonny Leeds, kaynak
@HagenvonEitzen bunun profesörü büyük ölçüde kızdırması ve muhtemelen OP'nin bu sınıftaki gelecekteki umutlarına zarar vermesi muhtemel
katma yazar glenviewjeff, kaynak

Şimdi profesör özür dilememi istiyor [...] Dürüst bir özür veremiyorum. Varsa ne cevap vermeliyim?

Dürüst bir özür veremiyorsan, dürüst olmayan bir tane vermeni öneririm. Bu profesörün ihtiyacını karşılayacaktır (özrünün samimi olması konusunda ısrarcı olduğunu söylemekten bahsetmiyorsun :-)) ve, bulacağın en büyük dürüstlük hayranlarından biri olduğum halde, hem bana hem de profesöre görünüyor. Her biri mantıklı davrandığınızı, diğerinin olmadığını ve dünyanın bu inanca uymasını beklediğinizi düşünerek kendinizi köşelere sıkıştırdınız. Kimin haklı olursa olsun - bunun hakkında hiçbir fikrim yok ve bu soruya ilişkin tartışmayı çok ilginç bulmuyorum, açıkçası - ısrarınız ikinizi de nahoş, sonsuz bir döngüde sıkışıp kalmaya zorluyor. Döngüyü kırmak sizin yararınızadır ve bunu yapmanın tek yolu özür dilemektir. Sadece mı Belki de değil, ama aslında insanların sürekli olarak hayatlarını etkileyen çok daha büyük adaletsizlikler var, bu yüzden zamanınızı, enerjinizi ve öfkenizi kurtarmanızı öneriyorum. İyi şanslar!

64
katma
@DanRomik Korkarım ki, pratik açıdan, tam buradasınız; Her ne kadar OP'nin bu noktayı kabul etmek istemeyebileceğini düşünmeme rağmen (ve buna sempati duyuyorum - özür dileme konusunda dürüst olmak zorundayım, OP'nin muhtemelen muhtemelen ayrıntılarını ileri sürdüğüm ifadesine uymadım) ve Neyse, içinden bakın.
katma yazar Captain Emacs, kaynak
Özür, içerikten ziyade, ton için uygun olabilir. Asla özür dilememememin bir nedeni, onu verenin, istenmeden serbestçe vermesini ve benim deneyimlerime göre diğerlerinin kendilerinin yanlış olma ihtimalini bile düşünmemeleridir. hepsi değersiz olurdu. Tam tersi, bir özrün tam, eksiksiz ve gizli çekinceler olmadan olması gerektiğine inanıyorum. Formu içerikten ayıran bir rezervasyon iyi. Fakat bu konuda sahtekârlık hayranı değilim.
katma yazar Captain Emacs, kaynak
@ CaptainEmacs, özür dilememenizi çok asil, ama OP'nin profesörü o kadar asil değildi ve aslında OP'yi özür dilemek için zorluyor. Bu yüzden, samimiyetsiz bir özrün buradaki en makul seçenek olduğunu düşünüyorum (OP'nin içten bir şey yapamayacağını varsayarak). Yine de, kendim dürüstlüğün büyük bir hayranı olmama rağmen, özür, önemsiz bir mesele üzerinde küçük beyaz bir yalandan başka bir şey olamaz. Özür dilememekte ısrar etmenin alternatifi, bazı idealist anlamda daha onurlu olabilir, ama nihayetinde büyük bir risk ve zaman ve enerji kaybı. Buna değmez.
katma yazar jww, kaynak
-1 Gerçekten de, savaşlarınızı akıllıca seçmeniz ve her küçük şeyi karıştırmamanız gerekiyor.
katma yazar DepressedDaniel, kaynak

Bazılarının bu öğrencinin davranışlarını "patronlaştırıcı" olarak kabul etmesine şaşırdım. Profesörle iletişim kurmadan önce, öğrencinin diğer kaynaklara danışmaya çalıştığına dair kanıt içeren ayrıntılı bir e-posta, profesörün zamanının “çalışkan” ve “saygılı” olarak kolayca yorumlanabileceğini düşünüyorum. Öğrencinin benimle iletişim kurmamasını, bir çok lisans öğrencisinin yaptığı gibi - denemeleri bile merak etmeme neden olan belirsiz ve tembel sorularla takdir ederdim! Alıntılar dahil ederek, öğrenci dersle ilgili materyallere danışmak suretiyle problemi çözmek için olgun bir yaklaşım sergiliyor.

Tonun bir fark yarattığını hatırlamalıyız - ve bu ton genellikle e-postalarda kaybolur. Öğrencinin profesörle buluşmasını ve saygılı bir tonda bilgi alışverişinde bulunmasını tavsiye ederim. Bu, öğrencinin ders ödevleri hakkında belirli bir bilgiyi kaçırıp özlemeyeceğini belirlemesine ve profesörün profesörü daha iyi anlamasına izin verebilir Öğrencinin problemi açıklığa kavuşturma konusundaki motivasyonundaki perspektifi. Elbette, bu tavsiyenin söylenenden çok daha kolaydır, çünkü özellikle profesör, durumu tam olarak değerlendirmelerini sağlamak için ilk önce öğrenci ile görüşmeye bile zahmet etmeden, önleyici ve taraflı bir şekilde bir özür talep edecek kadar ileri gitti.

28
katma
Ayrıca, hiç kimsenin bu 'nin olduğunu söylemediğini, sadece ses çıkardığını veya himaye ettiğini algıladığını unutmayın.
katma yazar EvilTeach, kaynak
@Dieliel R. Collins "İlk önce 5 paragraflı bir öğrenci e-postasıyla uğraşmak zorunda kalsaydım, daha sonra bunu konuşmak için şahsen zaman planlaması gerektiğinden sonra daha da sinirlenirdim." Belki de öğretmen olmamalısın? Öğrencilerin soruları vardır ve bu soruları cevaplamak tam anlamıyla bir öğretmenin işidir. İşini yapmak zorunda kaldığın için sinirlenirsen, belki de bu senin için doğru iş değildir.
katma yazar iankits, kaynak
@WGroleau "Ama izin verilen aralıkta ve nasıl öğretileceği konusunda bana ders veren beş paragraf aldıysam, küçük bir tevazu öğretmenin en güzel yolunu bulmaya çalışırdım." OP'nin tanımı ile desteklenmeyen, hiçbir yerde OP "nasıl öğretileceği" hakkında konuşmuyordu.
katma yazar iankits, kaynak
@WGroleau: Orijinal metinde ya da yapım aşamasında bir yazım hatası olacağına katılıyorum. Her nasılsa bu bir köstebek tepesinden bir dağ gibi görünüyor.
katma yazar Rev316, kaynak
@WGroleau: Her biri için ayrı ayrı ve farklı disiplinlerin farklı kültürleri olduğunu unutmamalıyız ama dünyamda kasten hataları içermek ve öğrencilere izin vermemek zamanlarını boşa harcamak için yüksek bir yol ve öğrencilere saygısızlık etmek olduğunu bilmeliyiz. Şükürler olsun ki ben bilgisayar bilimcisi değilim. Özür dilemesi gerekmemesi gerektiği anlamına gelmiyor - bilmemiz gereken çok az bilgiye sahibiz - ama bu tür bir dublörü kasıtlı olarak yanlış bir soru göndererek çektiğimde, öğrencileri haklı bir şekilde kapıma çektim.
katma yazar Rev316, kaynak
@Joshua: duyun! Bir e-postanın ayrıntıları olmadan, bir özür garanti edilip edilmediğine karar veremez, ancak hataların kasıtlı olarak yerleştirildiğine dair öneri, öğrencilerin bunu tespit edebilmesi için birinin arka kısmını kapsadığını gösterir. Evet hata bulmada liyakat ve öğrenme değeri var, ama şunu soralım: öğrencilerin bundan değerli bir ders almasını istersen, onları uyarmaz mısın? Elbette, hatanın sadece bir yazım hatası olması ya da üretim aşamasında meydana gelmesi elbette olabilir, ancak bununla baş etmenin profesyonel yolu öğrenciye teşekkür etmek ve kitabın bir sonraki baskısını/basımını iyileştirmektir.
katma yazar Rev316, kaynak
@ZeroTheHero: Bu şekilde düşündüklerini duyduğuma üzüldüm, çünkü alanımın çöpçünün geçmişe geçtiği ve basılabildiği tek alan olmadığını düşünüyorum. Başa çıkacak kadar şey öğrendiklerini düşünene kadar yapmazdım ve ilk defa onlara nedenini söylerdim.
katma yazar jro, kaynak
Örnek kodları kitaplarda "saygın otoriteler" tarafından görebildiğimi görmüş olsaydım, derleme yapmazdım, eğer böyle bir sınıfı öğretiyor olsaydım, kasıtlı olarak böyle hataları dahil ederdim. Bir öğrenci bana kısa gönderdi ise "___ ___ kasıtlı ___ değeridir?" "Evet, bulmak ve düzeltmek dersin bir parçasıydı. Sınıf arkadaşlarınızı bu fırsattan mahrum etmeyin." Fakat izin verilen aralıkta ve nasıl öğretileceği konusunda bana ders veren beş paragraf aldıysam, küçük bir tevazu öğretmenin en güzel yolunu bulmaya çalışırdım.
katma yazar jro, kaynak
Siteye Hoşgeldiniz. Lütfen bir tartışma forumu değil bir soru-cevap sitesi olduğumuzu unutmayın. Yazınızda sayfanın üstündeki soruyu cevaplamaya çalışan hiçbir şey görmüyorum; bunun yerine, durumun ve diğer cevaplayıcıların cevaplarının genel bir tartışması gibi görünüyor.
katma yazar David Richerby, kaynak
@AndreaLazzarotto Öğrettiğim her ders için (matematik öğretiyorum ve bu fen derslerinin çoğu için muhtemelen geçerlidir) ders kitabında bilmediğim hiçbir şey yok. Ve belli bir sonucun ifadesi alakasızdır. Sanatta bunun nasıl farklı olabileceğini görebiliyorum, ancak bir lisans dersi dersleri için, bir öğrenci ders kitabından bir şey bilmediğimi sanıyorsa, özellikle ödevlerde test edilen şeyler, bu hakarettir.
katma yazar RoboTamer, kaynak
@AndreaLazzarotto "X sorununda bir hata veya yazım hatası olduğunu düşünüyorum, iki kez kontrol edebilir misiniz?" .... Seçenek B'ye gelince, Yada Yada ders kitabıysa, OP'nin dediği gibi ve öğrencilerimden biri bana bu mesajı gönderirse, öğrettiğim materyali alıntılamak için neden ihtiyacı olduğunu düşündüğünü kesinlikle merak ediyorum. ..Birçok eğitmen bunu küçümseyici bulacak.
katma yazar RoboTamer, kaynak
@AndreaLazzarotto Katılmıyorum, ders kitabından alıntı yapmak (öğrencinin dediği gibi) öğrencinin konuyu araştırdığını belgelemek değildir. Ders kitabından alıntı yapmak, öğretmenin öğretmesi gereken materyalleri bilmediği anlamına gelir.
katma yazar RoboTamer, kaynak
Yeni gelen, daha önce cevap vermiş olan uzun zamanlayıcılardan daha iyi bir cevap nasıl veriyor?
katma yazar NoAnswer, kaynak
Oylanamaz. Öncelikle 5 paragraflı bir öğrenci e-postasıyla uğraşmak zorunda kalsaydım, bunu takip etmek için şahsen zaman planlaması gerektiğinden sonra, daha da sinirlenirdim.
katma yazar Tarod, kaynak
@DavidRicherby Teşekkürler. OP nasıl cevap vereceğini sordu. Gelecekteki e-postalarda yanlış anlaşılmış ses tonlarında yığılmamak için profesörle şahsen konuşmayı önerdim. Kaçırmış olabilirim, ancak başka bir yanıtlayıcının bunu önerdiğini düşünmedim.
katma yazar EricJM, kaynak
Bir cevap veren tarafından yorumlandığı gibi: "Mezunlarla yapılan sayısız benzer etkileşime dayanarak, postanın gerçekten de ya da kolayca algılanabileceği kadar iyi paraya bahse girerim. Bu durumda özür dilemek akıllı yoldan geçmek anlamına gelir"
katma yazar EricJM, kaynak
@NickS English anadilim değil bu yüzden çok net olmayabilirim ama söylemek istediğim şey derhal bir şeyi hatırlamak ve bir şeyi bilmek her zaman aynı şey değildir. Ne bildiğinden veya ne öğretebileceğinden şüphe etmiyorum. Fakat size öğrenciyken sık sık "Hangi sayfa/bölüm/formüle başvurduğunuzu" sorduğumu söyleyebilirim. açıklama sorarken veya bir yerde bir hata olduğunu öne sürerken. FWIW Bilgisayar bilimi okudum.
katma yazar Andrea Lazzarotto, kaynak
Muhtemelen @NickS, kitaptaki her cümleyi ezberlemeniz muhtemel olmadığı için, sanırım. Ayrıca, bir kitabın ders kitabı olduğu gerçeği, her dersi üzerine ve yalnızca ona dayanacağınız anlamına gelmez.
katma yazar Andrea Lazzarotto, kaynak
@NickS, bu iki mesajı karşılaştırın. A) "Literatürü kontrol ettim ama bir hata yaptığını buldum" B) "Literatürü kontrol ettim ama sağlanan koddan farklı bir şey söylediğini düşünüyorum, aslında Yada'nın 5. sayfasında, Y 'yada yada yada kodunda bir hata olduğuna inanıyorum ".
katma yazar Andrea Lazzarotto, kaynak
@WGroleau “izin verilen aralıkta ve nasıl öğretileceği konusunda bana ders verdin” sorusunu güçlü bir önyargı altında yorumluyorsunuz: OP, "nasıl öğretileceğini öğretmek" istedi. Soru öyle demiyor. E-postanın, öğretmenin koda bir hata koyduğunu bildirmeye cesaret etmeden önce OP'in araştırıldığı gerçeğini belgeliyor olduğunu söylüyor. Ayrıca, OP bir profesörün zamanını boşa harcamadan önce iki kez kontrol ettiği gerçeğini belgelemiştir .
katma yazar Andrea Lazzarotto, kaynak
@ Zerothehero Önce öğrencileri uyarırsanız, doğru olarak öğretemeyeceğiniz bazı dersler vardır. Bu durumda, onlara sağlanan her şeyin mükemmel bir şekilde işe yarayacağını kestiremeyeceğinizin farkındasınız. Olduğu zaman güzel, ama bazen hataların olması da gerçekçi. Bu ders, profesörlerin niyetine bakılmaksızın eşit derecede iyi tutulur. Bir hata yaptıysa, küçük hatalar yapmanın ne kadar kolay olduğunu kanıtlar.
katma yazar Bohdan Tsymbala, kaynak

Kristalize etmek

Sonunda, bu hatanın soru metnine ulaşması şaşırtıcı göründüğünü belirtti.

Bunu asla yapma. Ya yaralara tuz sürtünür (haklıysanız) veya aptalsınızdır (yanılıyorsanız). Doğru veya yanlış olup olmadığınızı dikkate almamak, hiç kimseye fayda sağlamaz.

EDIT: Mesele şu ki böyle bir yol yok: “Şoktayım, bu kadar kötü bir hatayı nasıl yapabilirsin”, kırılmayacak.

22
katma
@DRF "Özür dileme konusunda ısrar etmesine rağmen profesör% 100 haklı olsa bile küçük görünüyor." Bu durumda profesör nasıl haklıdır? Atamada bir hata oluştu. Kafası karışmış bir öğrenci öğretmenine hata hakkında soru sorarak yazdı ve öğrencinin araştırmasını yapma ve önce çalışmalarını iki kez kontrol etme isteği vardı. Bu, öğretmenin cevabını nasıl haklı kılar?
katma yazar iankits, kaynak
"Bunu asla yapma" - onlarla kavga etmek istemiyorsan ...
katma yazar einpoklum, kaynak
Büyük cevap ve konuya. Öğrenci, bir sorunun/sorunun yanlış olduğu konusunda ısrar etmekte iyidir (eğer öyleyse; basit bir hata için, prof tarafından karşılanmadan, 5 paragraflı bir posta toplam saygısızdır). Sadece profesyonelin bir hata ortaya koyma (ya da vermeme) niyeti hakkında tahminde bulunabilirler ve kesin olarak bilemezler. Ve prof'in yalan söylediğini ima etmek, suça başka bir katman ekler.
katma yazar Captain Emacs, kaynak
Aslında bir TA olduğumda, bu davaya benzer bir zamanı hatırladım ve son derece kibirli bir işletme öğrencisi e-posta yoluyla benimle iletişime geçti: "Tam puan alamadım. Gerekli tüm adımları attım. Yoksa bu gerçekten Yanlış bir şey mi yaptım? "Gerçekten de onları yapmamaları konusunda uyardığım ciddi bir hata yapmış. Bu son cümleye cevap vermek için politik bir şey icat etmek çok zaman aldı.
katma yazar David Gao, kaynak
@ industry7 OP'nin doğru ya da yanlış olup olmadığına gitmem. Mesele şu ki böyle bir yol yok: “Şoktayım, nasıl bu kadar kötü bir hata yapabilirsin”, rahatsız edilmeyecek. Açıklayıcı sadece etkiyi büyütür. Küçülen bir kişi şu 5 paragrafı almayacaktır: "Bu hatayı anlıyorum, ve bu böyle oluyor" Yorumlama daha çok şöyle olacak: "Bakın, bu programda olan şey şu ki: "Bir profesör aslında onu alamayacakmış gibi, aralık dışı bir değer kullanıyorsunuz.
katma yazar David Gao, kaynak
@ einpoklum tam olarak benim açımdan. Hakaret eden kişi bu durumda bir totolojidir. İnsanları köşeye sıkıştırmak, savaşmaya başlamanın en iyi yoludur.
katma yazar David Gao, kaynak
@ industry7 Ben eğer demiştim. Öğrenci (ve biz sadece gerçekleri hesaba katarız) 5 program paragrafını "programın neden bir ders kitabını çalıştırmayacağını ve göstermeyeceğini açıklayan" paragrafı harcadığını ve "bu hatanın ortaya çıkacağının şaşırtıcı göründüğünü söyleyerek" e-postasını tamamladı. soru metnine ekleyin ". "Derleme" ile sonuçlanan bir hatanın 5 paragrafı (muhtemelen) en azından patronlaştırıcı olarak algılanır. Daha sonra "boktan bir iş yapıyormuşsunuz" gibi görünen şeyleri tamamlarsanız ve "Bu kasıtlı özür dilemek" ile olan tepkiniz "Haklı değilim!" o zaman ... evet.
katma yazar John, kaynak
+1 ve eski bir öğrenci olarak, TA ve Öğretmen deneyimi şunu söylüyor:% 95 + Eğer bir aptalsın. Süper parlak öğrenciler aldığınızdan ve havasız olduğunuzdan emin olun, hata yaptığınızı itiraf edemeyen profesörlerle dolu, ama iddiaya girersem profesörün her zaman haklı çıkması için giderdim. (Bir özür için ısrar ediyor olsam da, profesör% 100 haklı olsa bile önemsiz gibi görünüyor. Demek istediğim, her şeyi bilen bir omuz silkme ve devam etmenin sadece bir öğrencisi.)
katma yazar John, kaynak

Profesörden içtenlikle özür dile.

Görünüşte sıkıcı derecede belirttiğiniz gibi, iskeleti monte etmeye çalışan öğrenciler bir montaj hatası bulurlar. Öğrenci iskeleti ilk değiştirmiş olsa bile, hata montajcı tarafından ortaya çıkarılmalıdır. Bu noktada, her hatayı bu hatayı düzeltmek için görevlendirilir. Öğrenci hatayı nasıl tespit edeceğini bile bilmiyordu, ancak bir kez tanımlandıktan sonra nasıl düzelteceğini de.

19
katma
@BobBrown Hangi makul montajcı kullanıyorsunuz?
katma yazar Giorgi Gzirishvili, kaynak
@BobBrown Eğer montaj dilini ve (size göre) "montajcı tarafından bildirilen" bir programlama hatasının nasıl olduğunu biliyor musunuz?
katma yazar Giorgi Gzirishvili, kaynak
Özür dileme, takip cevabın ve sorunun kendisi arasındaki ilişkiyi görmüyorum.
katma yazar padawan, kaynak
@ThorstenS. Evet, derleme dilini biliyorum ve derleme dilini yıllardır öğrettiğimiz (çok kısa) kitabı yazdım. OP'nin hatayı açıklaması, talimat kelimesinde yeterli bit olmayan, izin verilenden daha büyük bir sabitdir, yani . Makul bir montajcı, "Anlık sabitin en büyük boyutu XXX olur." Öğrencinin böyle bir mesajı sunabilmesinin tek yolu, sabiti ilk montaj denemesinden önce maksimumdan daha küçük bir şeye değiştirmiş olmasıdır.
katma yazar Sebastian Negraszus, kaynak
@denormal Bu varsayımdan önce ben 'in bir varsayım yapmasına ve çeşitli değerler için maksima ve minima sınıfının kapsandığını veya okumaya atandığını varsaymasına izin verin. INT_MAX, limit.h içinde tanımlanmıştır ve derleyici ve mimariye bağlı olarak değişebilir. Çevreyi bilmeden bir tahmin 2 ^ 31-1 ya da iki milyardan biraz fazla. Bir rakip meclis dili programcısı iki tamamlayıcıyı anlamalı ve iki milyardan büyük bir sayıyı kontrol etmek için "yeteri kadar yakın" olarak tanımalıdır. 2,147,483,647'yi ezberlemek gerekli olmamalıdır.
katma yazar Sebastian Negraszus, kaynak
@ThorstenS. Bir OP kullanması için görevlendirildi ve mesajı yayınlamasına izin verdim. İskeletin toplanmayacağını söyledi.
katma yazar Sebastian Negraszus, kaynak
@denormal "Yeni kod sözdizimini aramak için varolan kodu kullanmak normaldir" Bilgi işlem dünyası, bilgisi Ctrl-C ve Ctrl-V'nin nasıl kullanılacağının ötesine uzanan kendi kendine tarz "programcılarla doludur." (Ve MAX_INT hakkındaki yorum, ne düşündüğünle bildiğine kıyasla, gerçekte ne kadarını bildiğini çok açık bir şekilde ortaya koyuyor.)
katma yazar Lenny, kaynak
@ alephzero Bu sadece iyi niyetle okunacak (görünüşte yanlış) öncülüne dayanarak iletişim amaçlı bir örnekti. MAX_INT'in değerinin mimariye bağlı olduğunu gayet iyi biliyorum. Lütfen uzmanlık seviyemi kabul etmeyin, aslında başka bir profesör tarafından "benden istediğim şeyin çok ötesine geçen" yüksek bir dil için tam bir derleyici (kendi başıma 5 aşamanın tümü) yazdığı için tebrik ediyorum. Ejderha Kitabı en sevdiğim kitap ve ben de hem 2. hem de 3. baskıda baştan sona okudum.
katma yazar Chris K, kaynak
İskeletin, izin verilen derhal yapılan aralıklarla ilgili bir varsayım yapmak için kullanılması ve programın geri kalanının bu varsayıma dayanarak yazılması değil. Ardından, hatanın keşfedildiği zaman düzeltilmesi gereken 20 hata vardır. Yeni kodun sözdizimini aramak için daha hızlı olan mevcut kodu kullanmak normaldir. Lütfen izin vermeyin derhal izinsiz giriş seviyesini, örneğin, Bana bakmadan C's MAX_INT değerini ver.
katma yazar Chris K, kaynak
@alephzero Ben derleyiciler "bilmiyorum", onları anlıyorum. Üzgünüm, bütün bunların sizin tarafınızdan meşru bir konuşmacı olarak tanındığını söylemek zorundayım.
katma yazar Chris K, kaynak
@alephzero "Kendine özgü programcılar" hakkındaki yorumlara gelince, lütfen dünyanın en iyi C derleyicisi GCC'nin meraklısı olmaktan gurur duyan bir grup hevesli olduğunu unutmayın.
katma yazar Chris K, kaynak
@denormal: Bu kişilerin çoğu aynı zamanda profesyonel ve dünyanın en iyileri arasında.
katma yazar ceejayoz, kaynak
Bu öğretmenin 10'la "cevaplara ulaşmak için bu programı tamamlamak mümkün değil çünkü" gibi bir cevap vereceğini düşünüyorum.
katma yazar Maxime Culea, kaynak

Özet

 1. "YES" to:
  • Apologize. Life is rarely about absolutes; it's about grey area which requires compromise. There are many facets to examine here, but the main issue is not a technical one; it is interpersonal. If someone says that they are insulted, then they are insulted. Deal with that separately from the technical issue that precipitated the rest of it.
  • Take a step back and reflect on the situation as a whole, to learn as much as you can as this is a golden opportunity to learn about a lot more than just coding. What was your ultimate goal when you wrote your email? Merely to point out the mistake? To get to the bottom of why the mistake was there? How important is it to know the ultimate truth of why the mistake was there? Was your communication (e.g. wording, tone, content, etc) relevant to that goal? How would you feel if someone pointed out a mistake you made in coding by saying, "You've been coding for years. How could you make such a simple mistake?". What's more important: having a good working relationship with the professor, or being "right"? Would you have sent that exact same email to a manager, or would you feel that tone might reflect negatively on your next review?
 2. "NO" to:
  • Continuing this conversation with the professor over email. Terse, written communication provided an environment that lends itself to easy misinterpretation, so while it is possible to fix things over email, you will stand a much better chance of fixing the issue by actually speaking to the person. Besides, speaking with someone is more personal and hence reflects a more genuine attempt at resolution.
  • Viewing the assignment as either a mistake or deception. There are always angles that we do not consider, which is why communication is vital to success (for pretty much any interaction with other people, whether it be professional, friendly, romantic, etc). Hence, asking, "Was this error in the given code part of the assignment?" allows the professor to say either, "No, actually it was a mistake that I didn't catch because I made a change late at night and didn't have time to test. Thanks for mentioning it and I will get a corrected version out to everyone ASAP", or, "Yes, the goal is for each student to identify it and fix it, and it is even more promising when a student inquires about it rather than just assuming the intention as there could be something else going on. Good job!". You still have the opportunity to assess that response and trust it or think they are lying, but they will be less likely to view you as yet one more person making their job harder when it was just as easy to be helpful.

{eğer bu biraz uzunsa özür dilerim, ama buraya gitmek için birkaç nüans var.}

Bazen bir alandaki bir test veya alıştırma, bir veya daha fazla başka alandaki derslerin alınmasına yol açar. Bu o anlardan biri gibi görünüyor.

 1. I sent an email to the professor's address for "questions and clarifications" regarding the exercise

  Communication is difficult enough when speaking with the other person, and written communication is even harder. Without tone-of-voice, facial expressions, body language, etc it is very easy for a simple message to be taken as rude. No matter how much effort you put into the crafting of the words in a written communication, you can't control how the reader hears it in their head.

  It is possible that the exact same words you put into the email, had they been spoken by you either in person or over the phone, would have been received differently. Either way, even if you can't understand how someone would take those words offensively, often enough it just happens. And it will happen again.

 2. explaining in detail (about 5 paragraphs) and citing a textbook, why the skeleton program would not compile (assemble)

  If the skeleton program (as given) would not compile, and if it was stated (or implied) that it should, then does it really take 5 paragraphs to explain it? A few sentences to state that it does not and a general sense of why is all that it would take, right? Assuming it is a simple mistake, the professor would understand without needing to explain the theory behind it. And if it wasn't a mistake, if it was part of the intent of the exercise, then you would have shown a firm enough understanding of the issue so as to not be sending a lazy "why doesn't it work?" email. If the professor asks for more detail or how you figured it out, then by all means do the 5 paragraphs with citations.

 3. and finally commenting that it seems surprising that this error would make it to the question text, since simply running the assembler on the skeleton program would reveal it.

  Stop for a moment and think about what you just stated: it was surprising that such an error made it into the question, because it was simply a matter of trying to assemble it. Now, everyone makes mistakes. And perhaps this assignment was thrown together hastily because one or more things took up the time that the professor had to create it (yes, they do have lives outside of where they teach) and there was no time to test. Or, perhaps the professor has been teaching for years and has used this exercise before. With it being so simple to discover, I would give the professor the benefit of the doubt that this was intentional.

 4. I got the reply that indeed there was an error in the program skeleton but it was put there on purpose and one of the objectives of the exercise was to see if we (students) would spot it and correct it. ... There was no mention of this in the question text.

  If part of the purpose of the exercise was to see if students can spot the problem, then why does it need to be mentioned in the directions? I understand that it sometimes is mentioned in textbooks, but the fact that it has been mentioned up front before doesn't imply that it will always be that way. And in fact, outside of textbook exercises, you will rarely, if ever, be told up front that a problem exists. It makes sense enough for a textbook to mention it because you cannot ask the book any questions (well, you can, but you will likely be ignored ;-) so it would almost certainly appear as a printing error. But professors are a bit more interactive, and so should not be expected to be constrained in the same manner as a textbook.

  Side note: please get used to a) not being told upfront of there being any problems, even if it is reasonable to expect that there aren't any, and b) things in the current situation working differently than they ever have previously, before attempting children (especially more than 1) ;-).

 5. I believe deliberately misleading the student to be worse than simply being careless.

  Seriously? Why? Do you think that life somehow works any differently? You mention in a comment on the question that you have been in the workforce for 4 years now and have never been given non-working code. Well, congrats! But, all that really shows is that you haven't worked long enough, or at enough places, to have inherited truly bad code. Stick around long enough and you will. And usually, it is not as simple as "not compiling". Usually, the non-working code you will inherit will work, but not exactly correctly. It might make bad assumptions and miscalculate something, or work correctly sometimes but under certain conditions do something that you will swear could never be attempted by anyone who even just passed 2 programming classes but never graduated. Bad code is everywhere. Personally, I have more respect for the professor assuming that this was intentional, because it is more reflective of reality.

  Besides, there are three non-technical lessons here:

  1. The mistakes being made aren't always in the code being given. I have found that mistakes often enter in the initial meetings and requirements gathering. Sometimes a Product Owner/Product Manager/etc making a request for functionality doesn't understand all of the intricacies of the system, or sometimes doesn't know how certain technology works and attempts to misapply it, or any other of a myriad of ways that bad assumptions get introduced. And the sooner problems are detected the easier they are to fix (or work around, if need be). And being able to identify when you are being told in a meeting to do something that won't work (assuming that you can also propose a solution), makes for a more valuable employee than someone who is just great at coding.

  2. Many people spot mistakes but are too afraid to say anything for fear of being wrong (that they misunderstood the code) or due to not wanting to come across as "negative". And sadly, sometimes people do get dinged on reviews for pointing out when things won't work since managers are also humans who make mistakes. But being an effective member of a team requires confidence and knowing how to identify when something is wrong (hint: make sure to have a proposed solution).

  3. Not everyone reads directions. Given how simple it was to find that the code wouldn't compile (i.e. just attempt to compile it), you would think that everyone would find the problem, right? I am willing to bet that there are some students who turn in code that includes the original error (because they never tried to compile it), or who turn in a "correct" version but don't know that it didn't originally compile because they simply copied from someone else who failed to mention that part. The professor can learn a lot about his/her students via such an exercise, while also teaching more than mere coding.

Şimdi profesör benden özür dilememi istiyor çünkü yorumum kendi taraflarında dikkatsizlik olduğunu ima etti.

Evet, yorumunuz kesinlikle çok ağır bir şekilde ima etti. Ve profesör bir özür talep etmemeliydi, sanki görünüyor gibi - gerçekten ne düşündüğünü umursuyorlar mı? Ve sen onlara "uygunsuz" diyen ilk öğrenci misin? - basit gerçek, bir tane istedikleridir. Burada iki ders var:

 1. Başkalarının size verdiği tepkileri kontrol edemezsiniz, onların tepkilerini de her zaman anlamazsınız (ve her iki yönde de gider!). Bu insanın hayatında başka neler olduğunu bilmiyorsun, belki çok fazla stres, belki bir şeyleri içlerinde bir duygu tetiklemek için doğru şekilde yazdın, belki sadece "zayıf tenli" ya da kim bilir. Bildiğiniz şey, iş ilişkiniz olan birini üzdüğünüz ve mesajınızın tonunu veya amacını yanlış anlamış olsalar bile, doğru şekilde yapmanız gerekeceğidir.

 2. Savaşlarını seç. Her durumda, her zaman olmanın "doğru" olmasına gerek yoktur. "Dürüst olmayan" bir özür vermek, küçük bir davaya devam etmekten çok daha iyidir. Ses tonunuz onlara hakaret etdiyse, doğru olduğunu söyleyemezsiniz, çünkü e-postanın bu şekilde kullanılmasını istemediğinizden emin olabilirsiniz. Hatayı gösterdiğiniz için özür dilemeniz gerekmez. Bu kişinin kendini kötü hissetmesi için özür dilemen gerekiyor. Ve siz (ya da bir başkası), hakaret ettikleri için hakaret ettikleri için üzgün olduğunu söylerken gözlerinizi yuvarlarsa bile, insanların size nasıl davranmasını istediğinizi düşünün. Onlar sadece anlamıyorlar, "Şey, yanlış bir şey söylemedim, bu yüzden incinmiş olmamalısın" demelerini mi istiyorsun yoksa hakaret edildiğini kabul etmelerini mi tercih edersin? yaptılar (nasıl olduğunu anlamamış olsalar bile) ve bunu niyet etmediklerini.

Tüm bunların üzerine geldiği şey:

 1. Evet, hakaret ettikleri için özür dilemeli ve gerçekten istemediğini açıklaman gerekir.

 2. Bu yalnızca telefonla veya şahsen yapılabilir. "Sadece hakaret ettiğim için üzgünüm. Lütfen bunu telefonda, dersten sonra veya mesai saatlerinde görüşebilir miyiz?" Demedikçe, başka bir e-posta göndermeyin. Mesai saati, şahsen olması ve dersten sonra biraz daha özel olması nedeniyle tercih edilebilir.

 3. İşe yaramayan (veya en azından istenen şekilde yapılmamalıdır) bir Ürün Yöneticisi veya Yöneticisi tarafından nasıl görevlendirildiğine karar vermek için bu fırsatı kullanın. Onları düzeltip düzeltmeyeceğinizi görmeniz için size bir "test" vermeyecekler. Sizden sistemi (yani müşterileri) veya en azından karı (örneğin, korkunç derecede etkin olmayan bir süreç ve/veya ek donanım gerektiren, vs.) olumsuz yönde etkileyecek bir şey yapmanızı isteyebilirler. Sorunu tanımlamak, endişeyi dile getirmek ve talep eden kişiyi ve ekibin geri kalanını nasıl çözeceği konusunda meşgul etmek sizin işinizdir (aslında herkesin işidir). Söyleyecek misiniz, herkesle toplantıda, ya da yönetici, yıllarca orada bulundukları için ne istediklerini anlamalı mıydı? Herkes başkalarının fikirlerini nasıl sunduğunu, özellikle de bu konuda haksız olduklarını fark eder. Genellikle birisine nasıl aptalca bir hata yapabileceklerini sormanız gerekmez, çünkü onlara gerçekten aptal olduklarını ve zekice olduklarını söylüyorsunuz.

19
katma
"İşe yaramaz bir şey yapmak için bir Ürün Yöneticisi veya Yöneticisi tarafından nasıl görevlendirileceğinizi düşünmek için bu fırsatı kullanın" - Evet, bu durumda OP'nin e-postası gibi bir şey beklerdim. Yöneticiniz imkansızı istiyorsa, "Bunu yapabileceğimizden emin değilim, ya da istediğiniz şeyin bu olduğundan emin misiniz?" Diyemezsiniz. Yöneticilerinizin fikrinin işe yaramayacağına neden ilişkin gerçek bir gerekçeli açıklama yapacaksınız. Bunu yapmak işe yarayabilecek bir çözüm bulma olasılığına yol açar.
katma yazar iankits, kaynak
@Dan Romik LOL !!! OP’nin yanlış olduğunu düşünüyorsanız, “gerçekten dev bir metin duvarı alıyor mu” ... açıklamak için? Kabul etmiyor mu? alacaktı, değil mi? " Aşağı oy kullandı. Ayrıca, OP'den açıkça özür dilemelisin !!!!
katma yazar iankits, kaynak
Get It Done Guy, e-posta yazmakla ilgili bazı harika ipuçları veriyor. Göndermeden önce, mümkün olan en iğneleyici ses tonunda okuyun. Suç veriyormuşsunuz gibi gelmeden okuyabiliyorsanız, tebrikler! Şimdi e-postayı gönderebilirsiniz. Aksi takdirde, e-postayı göndermeyin.
katma yazar Randel, kaynak
Özür dileme kısmının dışında, bu cevaba katılıyorum. Özür dilemen gerek yok sıfır.
katma yazar joe, kaynak
@srutzky üzgünüm, TLDR bölümünüz de (ironik) çok uzun. Tabii ki sadece mütevazi düşüncem ... Neyse, gelecekteki cevaplarını okumayı dört gözle bekliyorum.
katma yazar jww, kaynak
Bu cevaba çok fazla düşündüğün belli, ama çok uzun sürdüğü için reddettim. Bazen daha az.
katma yazar jww, kaynak
Bu cevap (ve diğerleri) hakkında katılmıyorum bir şey "kasıtlı hata" iddiasının inanılırlığı. Re: "Alıştırmanın amacının bir kısmı, öğrencilerin sorunu tespit edip edemeyeceğini görmekse, neden yeryüzünde bu yönde belirtilsin? Bu sizin için haksız (ve gerçekçi olmayan) bir beklentidir." Bu aslında birçok ders kitabında ortak bir yöndür; e, g., Gaddis, Her bölümün sonunda C ++ (7E) ile Başlarken: "Hataları Bulun. Aşağıdaki programların her birinin bazı hataları vardır. Yapabildiğiniz kadar bulun ..."
katma yazar Tarod, kaynak
@DanRomik Uzun olduğunun farkındayım, bu yüzden en üstte çok belirtmiştim ve bir özet ekledim (örneğin, TL; DR bölümü). Kimse her şeyi okumak zorunda değil. Çok uzun görünüyorsa, çizginin üstündeki kesinlikle TL olan DR bölümünü okuyunuz. Ancak, çizginin altındaki ayrıntılar, mutlaka ele alınması gereken şeyleri kapsar; bazen kısalık, uygun olsa da, önemli ayrıntıları göz ardı eder. Ve "şeytan ayrıntıda". Ayrıca, üst çizginin yerleştirildiği yere daha az kafa karıştırıcı olacak şekilde ayar yaptım. Yine de nedenini burada belirttiğin için teşekkür ederim.
katma yazar poke, kaynak
@ DanielR.Collins Ne anlama geldiğimi netleştirmek için cevabımı güncelledim. Her ne kadar " neden yeryüzünde tarif edilmesini umuyorsun? " diye sormam haksızlık olsa da, önümden bahseden ders kitapları böyle bir beklentiye izin verdiğinden, genel olarak Buradaki nokta, ders kitaplarının öne çıkması gerçeğinin her durumda her zaman önden bahsedilmesini gerektirmediği anlamına gelir. Bu gerçekçi olmayan bir beklentidir.
katma yazar poke, kaynak

Sorunun kendisi için: Programın çalıştırılamayacağından% 100 emin misiniz? X86 montajı için biraz paslandım, ancak dikkatli olmanız ve uyumluluk modunda (16/32-bit korumalı modda eski işlemcileri taklit etmek), artırılmış işaretçi ve işleç simülasyonu yapmak için) çok eski programlar hala egzersizde kullanılıyor boyut, talimatları menzil dışına çıkarır veya erişim ihlallerine neden olur.

Şimdi cevaba. Bunu bildirmek gerçekten zor çünkü posta değişimini, kullandığınız tonu ve profesörün nasıl çalıştığını bilmiyoruz.

Bu yüzden arkadaşlarınıza/tanıdıklarınıza güvenebileceğiniz ve sosyal açıdan ustalık sahibi olan biriyle e-posta alışverişini okumanızı öneririm. Alıcı olup olmadığını ona postalarınızın nasıl ses çıkardığını sorun. Yüz daha uzun büyürse, özür dilemenizi şiddetle tavsiye ederim. Öte yandan, tanıdıklarınız bir hataya maruz kalmanın dışında rahatsız edici bir şey bulamazsa, büyük olasılıkla maruz kaldığını düşünen bir profesördür.

Her iki durumda da, hangi bölümlerin meraklı kabul edilebileceğini sorun ve özürünüze cevabınızda bunlara bakın. Her iki tarafın da yüzünü kurtarmasına izin veren özür gibi görünen bazı biçimler var.

 • Sizi rahatsız ettiğim için özür dilerim/bu posta rahatsız edici gelirse ... (Bu, postanızın yanlış olduğu veya hatta şüphesiz rahatsız edici olduğu anlamına gelmez. bunun nedeni sizin erişiminiz dışında olabilir).

 • Bu hatayı bulma niyetimiz varsa, üzgünüm .... ( Evet, eğer . Yanlış olduğunu düşündüğünüz bir gerçeğe ve profesöre inanıyor/gerçek gibi davranıyor).

Tanıdığınız e-postayı okuyun, önerilerinize göre düzeltin ve geri gönderin.

13
katma
@ JDługosz Whoa, ve ben zaten yaşlı olduğumu düşündüm: o). OP'nin lisans alıştırması yaptığı ve montaj kodunu derlediği göz önüne alındığında, bunun x86 olması gerektiğinden eminim; Grubunun ("temel bizim çözümümüzü açıkladı" dedi) başka bir işlemciye veya montajcıya erişmesinin muhtemel olduğunu düşünmüyorum. Dolayısıyla hiçbir mikrodenetleyici ve Java bytecode'ında yer değiştirme yoktur. Yapabilseydim, bir x86 olduğu için biraz para koyardım.
katma yazar Giorgi Gzirishvili, kaynak
@ JDługosz Doğru, ama şimdi başka ne var? Sun ve Motorola aslında öldü, PowerPC bile Mac'ten vazgeçti. Ayrıca "hemen" sadece argüman olarak değil, aynı zamanda bir işaretçinin yer değiştirmesi olarak yorumladım.
katma yazar Giorgi Gzirishvili, kaynak
OP asla x86 olduğunu söylemedi. X86 ani değerin kayıt büyüklüğünü alabildiğinden, öyle olmadığını düşünüyorum.
katma yazar theburningmonk, kaynak
@ThorstenS. Yalnızca Java ve mikrodenetleyici geliştirme gibi şeyler için değil, aynı zamanda hem makine dilini hem de bir linker yazmak gibi sistem programlamayı öğretmek için sanal CPU'lar vardır. 360 kodumu bir araya getirmek için bir laboratuara gitmem gerekti; Birkaç yıl sonra arkadaşım 386 masaüstü bilgisayarında bir emülatör çalıştırabiliyordu. Örneklemden farklılık gösteren bir öğrencinin PC'sini istemiyor, ancak PC'ler geliştikçe bile ders kitabıyla eşleşmeye devam eden mükemmel (basitleştirilmiş) bir sistem istemiyorsunuz. Bu yüzden, kendi bilgisayarına özgü olduğunu veya kendi yazılımını kullandığını varsaymayın.
katma yazar theburningmonk, kaynak
Zaten bir müze parçası olmasına rağmen IBM 360/370 assembler'ı çalıştım. Çok sayıda mikrodenetleyici (burada yazımın gerçekten uygun olduğu yerlerde!), Java gibi çeşitli sanal makineler ve bu konuya tabi olan “açık” bir mikro mimari (adı hatırlayamıyorum), komuttaki bit sayısı olarak var. Çünkü anlık değerler kelime büyüklüğünden daha küçüktür.
katma yazar theburningmonk, kaynak
Ugh. Benim montaj sınıfımda, eğitmenin tahtadaki geçersiz indeksleme kayıtlarını seçme sayısı oldukça kötüydü. x86 16 bit, eğer gerçekten dikkatli olmazsanız, bir çok gotcha kuralına sahiptir.
katma yazar NoAnswer, kaynak
@ThorstenS. Ayrıca ARM montaj dili de olabilir.
katma yazar Seraphina, kaynak

Yanlış bir şey yapmadığımı düşünsem bile, "Sizi rahatsız ettiğim için özür dilerim" gibi bir şey yazmam iyi olur, çünkü bu sadece "kırgın olduğum için üzgünüm" anlamına geliyor amacın oldun

Bu genellikle akıllıca bir hareket olur ve aslında size hiçbir şeye mal olmaz, bu yüzden ondan kaybedecek çok az şeyiniz olur.

Genellikle, yanlış olduğunu düşünmeseniz bile, anlamsız bir şekilde suç verdiğinizde özür dilemeniz mantıklı bir stratejidir. Yanlış bir şey yaptığın anlamına gelmez, bu sadece herhangi bir suçun olduğu için üzgün olduğun anlamına gelir. Birinin ayağına basarsam, diğerinin ayak parmakları ilk başta olmamalı olsa bile özür dilerim.

8
katma
Yorumlar uzun tartışmalar için değildir; bu konuşma sohbete taşındı .
katma yazar RayWright, kaynak

Profesör, 1 modifikasyonu olmadan kullanıldığını ima ederken, bozuk kod sağladı ve daha sonra, en olası neden, ne zaman olduğunu bildiği bir şeyi profesörü eğitmeye çalışarak daha da kötüleştirdiniz. Profesör ne yaptığını bilmediğinden, enerjisinin büyük kısmı lisans sınıfınızı içermeyen ilgi alanına giriyor.

Yanlış giden her şeyden geri adım atın ve ihtiyacınız olana odaklanın. İşte yazmanızı önerdiğim cevap.

Sağlanan kodu gerektiği gibi değiştirmem gerektiğini açıkladığınız için teşekkür ederiz.

     

Diğer sınıflarda, bir ödev için verilen iskelet kodu, çözümün uyması gereken bir arayüz tanımlamıştır; Arayüz artık uyumlu olmadığından kodun değiştirilmesine izin verilmez.

     

Bu sınıfta, ödevde verilen kısmi bir program kodunun zorunlu bir arayüz oluşturduğunu ve çözümde sözlü olarak ne zaman kullanılması gerektiğini ve geliştirmem için izin verildiğinde nasıl bilebilirim? İskeletin uyarlanması bu sınıftaki bütün ödevler için uygun mu?

Makul bir profesör, sınıfa kısmi kodu kullanma zorunluluğu bulunmadığını bildirir. Eğer yanlış iletişim açıklandıktan sonra profesör bir özür talep etmeye devam ederse, o zaman sadece egosunu beslemekle ilgilendiğini bilirsiniz.

Buradaki olaydan şüpheleniyorsanız, profesörün geriye dönük olarak hataların kasıtlı olduğunu iddia etmesine izin veren herhangi bir boşluğu kapatmanın bir yan etkisi vardır.


1 Having students find and fix unannounced errors is a useful and acceptable teaching tool, but the instructions need to clearly indicate that modification of the provided code is permitted, because the norm in computer science classes is that it is not.

6
katma
@ einpoklum Yapılacak politik şey, neredeyse her zaman profesörün, makul olmadıklarını gösteren zorlayıcı kanıtlar karşısında bile makul bir şekilde davranmasıdır.
katma yazar zwol, kaynak
Maalesef OP için makul bir profesörle ilgilenmiyor gibi görünüyor.
katma yazar einpoklum, kaynak

Şahsen ben böyle bir talebe cevap vermem. Ailem bana asla öğretmemeyi öğretmedi.

Benim fikrim, bu görev için fazla anallaşarak başını belaya sokman. Ders kitaplarının çoğu hatalarla doludur. Hayatını bir ders kitabındaki tüm hataları düzeltmek için harcayabilirsin.

Sadece devam et ve işini yap.

4
katma
“Asla bilmemeli” - bu durum, gerçeklerin ne olabileceği ya da olamayacağına bakılmaksızın, otoritenin hakından bağımsız olarak, otoriteye karşı bir “sadece” olduğu için aşağılık atıyor. Oy vermedi, ancak tavsiye gerekçesini beğenmedim, Dan Romik'in yorumu burada çok uygun. Bir kişi ne yapmaya karar verirse verilsin, sadece uygun olmamalı, ancak doğru nedenlerle yapıldığından emin olmak iyi bir fikirdir. Bu nedenle, eylem tavsiyesi tamamen kabul edilebilir bir seçenek olsa bile, gerekçe çok güçlü değildir.
katma yazar Captain Emacs, kaynak
@TylerDurden Oy vermedi, ancak dürüst geri bildirim istiyorsanız, iyi bir cevap vermeyen birkaç şey: işte özür dilemeyeceksiniz, ancak teklif ettiğiniz tek açıklama "ebeveynlerim asla Bana "kowtow" dersi verdi, ki bu bir otoriteden gelen argüman ve mantıksal olarak geçersiz. İkincisi, OP'ye özür dilemek yerine ne yapılacağı hakkında özel, eyleme geçilebilecek bir öneri sunmuyorsunuz. Yani, az ya da çok, korkarım cevabınız sadece yardımcı değil.
katma yazar jww, kaynak
@DanRomik Tavsiyem, profesörlerin özür talebini göz ardı etmekti. Bunun cevabımdan oldukça açık ve net olduğunu düşündüm.
katma yazar Mohammad Sanatifar, kaynak
@TOOGAM 6 numaralı esir gibiyim, dünyada kowtowers ile çevrili tuzağa düşmüş özgür bir adam ... ve beni reddetti. Hizmetkâr, hizmetkâr olmayanları, üzücü yaşam gerçeğini sevmiyor.
katma yazar Mohammad Sanatifar, kaynak
Bu kadar oy kullandığı için üzgünüm. Cevap, bunun tek bir kişinin tutumu olabileceğini belirten "Şahsen" kelimesiyle başlıyor. Buna katılmıyorum olsa da, cevap, bir görüş ve özellikle farklı bir bakış açısı sağlaması bakımından “yararlı” dır. Bir cevabın yararlı olup olmadığına dayanarak oy vermeli, buna katılıp katılmayacağımıza karar vermeliyiz. (Yanlış olsa bile, cevap tefekkür/tartışma için yararlı olabilir.)
katma yazar TOOGAM, kaynak

Yapma, düşman yapmadan bir noktaya getirme sanatıdır - Sir Isaac   Newton

Seçimlerinizi inceleyelim:

1) Profesörünüz bir hata yaptı ve kabul edemez, o bir pislik.

Muhtemel, ama imkansız değil.

En iyi yanıt: Özür dileyin, asla, asla, sizin üzerinde gücü olan bir pisliği kızdırmak istemezsiniz. Bu savaşı kazanamazsın. Özür dile ve demek istedin.

2) Profesörünüz size karşı dürüst davranıyor ve suçlamalarınızdaki duygularını incittiniz.

Büyük olasılıkla.

En iyi yanıt: Özür dileyin ve ciddiyim.

Her iki olasılık için de aynı karar, bunu yap.

"Ve demek istediğin" hakkında biraz açıklama. Duygular hayatın anahtarıdır. Her zaman sormalısın, diğer kişinin ne hissettiğini. Duygular, insanları motive eden şeydir. Sakin ol ve gerçekten de kalbinin bir hata yaptığını hisset. Şimdi, cevabınız için doğru kelimeler doğal olarak akacak. Hiç kimse var olmadığı yerde samimiyeti bulamaz. İyi şanslar.

3
katma

Profesörün öğrencileri yanlış programı sunarak yanlış yönlendirdiğine inanıyorsanız ve birkaçının veya çoğunun, notlarını alıştırmayı doğru şekilde çözmelerini engellediği için düşük not aldıklarını düşünüyorsanız, belki öğrenci derneklerine veya daha doğrusu öğrenci birliği içindeki fakülte temsilcileri, bunu gündeme getirmek için. Bundan dolayı acı çeken bir ya da iki kişiyle bunu yapmak daha faydalı.

Planladığınız şey buysa, ne söylediğinize veya Profesöre yazdığınız konusunda son derece dikkatli olmanız gerekir. Ses tonunuz ve buradaki diğer cevapların öne sürdüğü hakaretin kırılmaması için yarı dürüst bir özür dilemeniz iyi bir fikir olabilir, ancak gerçek iddialarınızı geri çekmeyin veya olanları meşrulaştırmayın.

Bu arada, bu profesörün öğrencileri kötü muamele konusunda itibarının olup olmadığını biliyor musunuz? Derslerini daha önce alan insanlarla sormayı deneyin. Genellikle yinelenen bir kalıptır.

Her halükarda, bunu kişisel bir değişiklikten bir tür organize eyleme geçirirseniz, profesörün tarafında düşmanca misillemeye maruz kalmanızı önler ve açıkça görünen özensiz çalışmalarına cevap verme şansını artırabilir ve özür dilemeyi/açıklığa kavuşturmayı reddetti.

Bütün bunlar, elbette, aslında gerçekler ve bağlam konusunda haklı olduğunuzu varsaymaktadır - yalnızca tanımınızla değerlendirmeniz zor olan bir şey.

2
katma
(3) Eğer OP bu mücadeleye "öncülük etmeyi" denemezse, kendisi için onun için zor olmayacaktır. Her ne kadar bu durumda öğrenci birliğinin mesele enoguh'a basmayacağı oldukça muhtemel. Sonuçta, muhtemelen bu profesör ilk kez böyle davranmıyor ve hiç kimse insanları onun hakkında uyarmadı.
katma yazar einpoklum, kaynak
@CareyGregory: (1) Yapılacak doğru şey; kamu yararına hizmet eder; ödüllendirici; ve yanlışların durmasına izin vermek pişman olmaktan kolay olmadığından daha kötü bir şeydir. (2) Eğer akademik kariyer lisans eğitimi ile sınırlı ise, zor olması muhtemel değildir; Kolejler okula giderken kinleri kolayca öderler ve üniversiteye daha fazla güvenirler (elbette deneyimlerden konuşarak). (Devam ...)
katma yazar einpoklum, kaynak
@CareyGregory: Yorumunuzun da aynı varsayımı yaptığını varsaymıştım. Belki de bu paragrafı yukarı doğru hareket ettirmemi ve bunun nasıl olmayabileceğini daha fazla vurgulamamı öneriyorsunuz?
katma yazar einpoklum, kaynak
@CareyGregory: OP, onaylanması halinde ikna edici olabilecek kanıtlar verdi.
katma yazar einpoklum, kaynak
Profesörün dürüst olduğu varsayımından yola çıkarak iyi bir anlam benim tavsiyem olur, evet. Sadece ikna edici kanıtlar varken cevabınız geçerli olmaz.
katma yazar jeffcook2150, kaynak
Bu, daha da zor bir meslek kariyeri tarafından takip edilen son derece zor bir akademik kariyere sahip olmak için harika bir tavsiyedir.
katma yazar jeffcook2150, kaynak
Profesörü kanıt ve duruşma olmadan mahkum ettin. Dediğim gibi, bu zor bir kariyer için harika bir reçetedir. Belki de kendi son paragrafını tekrar okumalısın.
katma yazar jeffcook2150, kaynak

Ne kadar büyük egolar academe'de olmasına rağmen, çok kırılgan. Bir profesörün hatasını işaret etmek çeşitli şekillerde ele alınabilir. Ses tonu ve hatta açıklamanızın bütünlüğü rahatsız edici sayılabilir.

Profesörün açıklamasının oldukça zayıf olduğunu söyleyeceğim - soru sorulduğunda cevap sorun giderme önermediğinde soruyu bu şekilde tasarladı. Bana göre bu, profesörlerin duygularını incittiğinizi gösterirken aynı anda sizi bir hata olmadığına ikna etmeye çalışır. İnkar, yaygın bir insan tepkisidir. Aynı şekilde, bir özür için yapılan bir talep, soruşturmanızın egoya olması gerekenden daha fazla zarar verdiğini gösteriyor.

Sorgunuzun tonunu değerlendirebilir ve özrünüzü, bazı tedbirsiz sözlerin varlığına dayandırırdım. Bu, eğer soruşturmada kibar olsaydın, özür dilemeyeceğimi söyledi. Sadece profesörlerin derslerinde derecenizin ustaları olduğunu unutmayın. Söylediklerinize dayanarak, bu kadar hassas bir kişiden gelen misilleme meydana gelebilir.

2
katma

Bu durum rahatsız edici olsa da, bununla nasıl başa çıkacağınızı öğrenmek yerine, yanlışlıkla performans değerlendirmelerinizi yazan kişi ile sonuçlanmasını sağlamaktan çok daha iyidir.

Profesörler, öğretiyorlar, bu yüzden bunu bu açıdan çözmeye yaklaşırsanız, başarı için daha iyi bir şansınız olur.

Git profesörünüzle, şahsen, konumunuzu savunmak veya özür dilemek için değil, öğrenmek için konuşun.

Bu çizgiler boyunca bir şey:

Merhaba Profesör X, e-postamda bulduğum hata hakkında size nasıl yanlış gittiğimi anlamama yardımcı olabilir misiniz?

     

İstediğim en son şey seni kırmaktı ve bu konuda kötü bir şekilde başarısız oldum.

     

Nerede yanlış yaptığımı ve gelecekte bunu yapmaktan kaçınmama yardımcı olabilecek ipuçları veya kaynaklar anlamama yardımcı olabilir misiniz?

Profesörünüze hakaret etmeyi istemediğiniz sürece, toparladığınız anlayışı ile anlaşmanız önemlidir.

2
katma
Yeterince adil. Cevabımı yine de görün.
katma yazar einpoklum, kaynak
Profesör, bunun için bile yeterince yaklaşılamayabilir ve yeniden öfkeyle tepki verebilir.
katma yazar einpoklum, kaynak
Ülkemde "Merhaba profesör" yazdıysam, bu 5 paragraftan (ancak kanıtlanamayan) "patronlaştırıcı" paragraftan daha kötü sayılırdı. Bence, örnek mesajınızın tonunun bazı ülkelerde işe yarayacağını, ancak diğer ülkelerdeki şeyleri tamamen berbat ettiğini belirtti.
katma yazar Andrea Lazzarotto, kaynak
@ einpoklum bu kadar kötü ise, bölüm başkanının arabuluculuğundaki yükseliş bir sonraki adımdır ve ayrıca gerçek yaşam için iyi bir uygulamadır. Seni mahvettiğini ve yardım istediğini kabul etmenin rüzgarı öfkesinden kurtardığını ve yaralı gururu geçmesine yardım ettiğini buldum.
katma yazar Jammel Benjamin, kaynak

Burada çeşitli cevaplar var. Bazı basit önerilerde bulunmak için kendi pozisyonumu ekliyorum. Sorunun niteliği ile verilen herhangi bir tavsiye, farklı kişilerin farklı dinamiklerini etkileyebilir; Özel yaklaşımlar, farklı bireysel durumlarda (farklı insanları içeren) iyi sonuç verebilir veya çalışmayabilir. Olduğu söyleniyor, burada hareket etmeyi düşünmeniz için verdiğim talimatlar.

Kendi iyiliğin için kesinlikle geri çekilmelisin. Profesör sizin hakkınızda bir otorite konumunda ve bir şeyi olumlu bir şekilde derecelendirip derecelendirmemeye karar verme konusunda bazı yönlere sahip olabilir (şu anda bu sınıfta veya başka bir sınıfta olsun). Profesörün kötü tarafında olmaktan faydalanamazsın.

Ya:

 • Rahatsız edici bir duruş sergilediğiniz için özür dileriz. Saldırgan olmakla, mutlaka kişisel olarak karalandığınız anlamına gelmez. "Saldırgan" doğanız basketbolda "saldırgan" bir rol oynamaktan daha uygunsuz olmayabilir. Yine de, bazen eğitmenler, öğrencilere alçakgönüllülükle talimat vermeye alışkın olduklarından emin olarak öğrencileri endüstriye hazırlamaya çalışırlar.
 • veya can sıkıcı (veya daha kötüsü) olmayacak şekilde iletişim kurmak için daha iyi bir iş yapmadığım için özür dileriz.

  Hepimiz insanlar, herkesi memnun etmeyecek şekilde iletişim kurabiliriz. Bu türümüze evrensel görünen bir kusur. Yaşam konusunda çok dürüst olursak, o zaman rahatsızlıktan dolayı bir dereceye kadar üzüntü hissedebiliriz (diğer bir deyişle, "üzgünüm"); . Herkesi tamamen pasifleştirme kabiliyeti olmadığı için hayal kırıklığına uğratın, ve sonra dürüst bir özür dilemeniz gerekiyor.

Profesörü uygun bir şekilde reform yaptığınıza ve şimdi profesörün mükemmellik olarak tanımlayacağının bir yıldız modeli olduğuna ikna etmeniz gerektiğini düşünmeyin. Öyle gözüktüğü gibi, istemeden de olsa bir köprü yakmışsınız. Hasarı onarmanın ne kadar kolay olduğu veya bunun mümkün olup olmadığı profesöre büyük ölçüde bağlıdır ve tam olarak iyileşemeyebilirsiniz. Uzun bir özür yazmak iyi olmaktan daha fazla zarar verebilir. Kısa ve güzel tut; üç cümle hatta bir tane bile yeterli olabilir. Sadece özür dileme adımından geçtiğinizi gösteren bir duruş belirtin ve bu yapabileceğiniz en iyi şey olabilir. (Peki, bu ve o profesörle etkileşime girdiğiniz süre boyunca yumurta kabukları üzerinde yürümek isteyebilirsiniz. Buna ihtiyaç duyulup duyulmadığı, bu köprülerin tam olarak ne kadar iyice tamir edildiğine bağlı olabilir. Kişinin iyi tarafında olmak için, aynı işlemi asla tekrarlamadığınızdan emin olun, böylece aynı şekilde tekrar suçlanmayın. Bunu yaparsanız, özrünüzle ilgili herhangi bir kabulünüz iptal edilebilir.)

Bu, programın ilk 80 dakikası içinde bölüm başkanının yanlış tarafına giren bir kişiden geliyor. Bunun sebebi dürüstçe bir skoru savunmaya çalıştığımdı ve sanırım beni rakip olarak görüyordu. Hatta benim için bir ilk olan bire bir sohbet için dersten çıkardı. Çok korktum ve program boyunca çok temkinli kaldım. Hoş değildi. Sona doğru (belki de ikinci-son günüm orada), bu erken karşılaşmanın konusu gündeme geldi. (Sanırım beni hala bir “baş belası” olarak mı düşündüğünü sorup kibarca ortaya çıkarmış olabileceğimi düşünüyorum. Yapması biraz riskli bir şeydi, ama ona iyi hizmet ettim ve hatta programı için iyi bir şey yaptım ve gerçekten geri bildirimle ilgilendiğim için bu riski aldım.) Bölüm başkanının sahip olduğu "yanlış anlama" hakkında bir onay bile aldım.

Program boyunca oldukça stresli kaldım, ancak her kursta düzgün bir A aldım (bazı farklı sonuçlar aldığım önceki akademik yılların tersine çevrildiğinin gösterilmesi). Yaşadığım stresi halledebildiğim (tatsız) olarak, sonuç benim için oldukça değerliydi.

1
katma

Özür dileme. Projelerinizi nitelendirdiği zaman şaşırmayın ve A-kalite projeniz B notuna ulaştığında şaşırmayın. İkileminiz sektörde çok yaygın. Haklı olabilirsin. Veya terfi alabilirsiniz. Seçim senin.

1
katma
Üstün programlama becerilerinin vasat bir seviyede olduğu ortaya çıktığında şaşırmamalılar, çünkü diğer vermenin (veya vermeye çalışmayı) mümkün olan en iyi düzeyde edindiği bilgisini kullanmak yerine, sadece meselede değil Ayrıca diğer kişinin niyeti de. Kendine güvenen öğrencilerin çoğunun vasat olanlar olma tehlikesi altında olduğunu ve en çok bilinçli olanların kendilerini en üst düzeye çıkardığını buldum.
katma yazar Captain Emacs, kaynak
@AndreaLazzarotto Hayır, genel bir ifadedir. İnanılmaz derecede öz-eleştirel öğrencilerim vardı ki, iyi olduklarına söylenmelerine rağmen, aşağılık iş yaptıklarını ve kendilerini çok fazla ittiklerini hissetmeye devam ettiler. Ve bu öğrencilere kendileri hakkında yüksek fikirleri olan ve diğer insanların çalışmalarını reddettiler - bazılarının nadiren haklı oldukları (çalışmalarının üstün olduğu), ancak en çok kendileri hakkında şişirilmiş bir fikir vardı. Başkalarının çalışmalarındaki kusurları tespit ederken, iyi bir kendi kendini yargılamada bulunmak en iyisidir. OP'nin seviyesini bilmiyorum ve görüşünün ne kadar büyük olacağı konusunda hiçbir açıklama yapmıyorum.
katma yazar Captain Emacs, kaynak
@ CaptainEmacs yorumunuz OP için bir deneme mi? Öğrenci, ders kitabı yazarları tarafından sağlanan bilgileri (muhtemelen bir şeyler biliyordur) kullanmaya çalıştığını düşünüyordu. Bu vasat hale geliyorsa, dünya beklenenden daha iyi olabilir.
katma yazar Andrea Lazzarotto, kaynak
@ CaptainEmacs OP'nin "üstün becerilere" sahip olduklarını veya "büyük bir başarı" sergilediklerini söylediklerini görmek isterim. Aksi taktirde sözlerin bana bu bağlamda biraz OT gibi geliyor.
katma yazar Andrea Lazzarotto, kaynak

İş dünyası, ordu, çoğu siyasi parti gibi okullar ... demokratik olmayan örgütlerdir. Bu nedenle, cevabınız (yazarsanız: bir seçeneğin geçmesi için izin verilir) pragmatik olmalı, size en iyi sonucu veren şeyi yazın. Etik bir savaş başlatmayın, kaybedeceksiniz.

"Yanlış anlaşılmadan özür dileyebilirsin" (postanı özür dileyen aynı değil). Ya da başka bir cevabın dediği gibi "Sizi kırdıysam özür dilerim".

Teorik alıştırma olarak, sorunuzda ortaya çıkan gerçekleri analiz edersek:

Could be the teacher has made an error (by example, copy&paste the exercise without any check) and doesn't wants recognize it; could be it is true that the code mistake is voluntary introduced, but start the exercise with "complete the program below ..." instead of "based on the program below ..." is an error: he points students to the wrong path.

En kötüsü, postanızdan sonra öğretmen, cevabı ve kaliteyle ilgili şikayetinizi cezalandırmak için durumlarını ve konumlarını kullanıyor: eleştiri yerine itaat öğretmeye çalışıyor. Size basitçe gerçekleri ve neden postalarınızın arka planda ve/veya formda yanlış olduğunu açıklayabilir, ancak bunun yerine, açıkladığınız şeye göre , sizi yanlış olarak düşündüğünüzü yapmaya zorlamaya çalışıyor ve aşağılamak.

Ancak yine, unutmayın: demokratik bir organizmada değilsiniz. Pragmatik olun.

1
katma
@Joe bu durumda itaatkarlık denir, vade değil. Ama hızlıca kazanması gerektiği konusunda haklısın.
katma yazar Andrea Lazzarotto, kaynak
+1 Anladım. İdeal dünyada değil, gerçek dünyada yaşıyoruz. OP biraz çabuk olgunlaşmaya ihtiyacı var.
katma yazar Joe, kaynak