Xcode 6.3 Yeni Dosya Sayısı

I recently updated my Xcode to 6.3 stable version. When I try to add a new folder (Right Click ViewControllers -> Add Files to ... -> New Folder) it appears in blue color, instead of the default yellow color. And when i Right click the TestFolder -> New File, a blank file is created with out the option to choose a template for the file.

Bu soruna neden olan nedir? Teşekkürler.

enter image description here

11
Klasör başvuruları eklerken beklenti davranış budur. İstediğiniz öğeyi almak için sağ tıklayın ve "[proje_adı] 'na dosya ekle" yi seçin, "Grup oluştur" un "Klasör referansı oluştur" seçili olmadığından emin olun.
katma yazar Rog, kaynak

6 cevap

Yup, bunun nedenini buldu. Varsayılan olarak, XCode soruna neden olan "Klasör referansları oluştur" u seçiyordu. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi "Grup oluştur" radyo düğmesini seçtim ve beklenen sonucu aldım. Şerefe.

enter image description here

17
katma

I believe this is a bug on xcode 6.3. It doesn't happen to the previous version. And if I may add, drag-dropping a folder to the project also produces a blue folder, inside are files which I can't properly call inside my classes. It doesn't even appear on the New File -> Cocoa Touch -> Subclass if you intend to subclass it.

Düzenleme: Çözümü çözdüm. Eklerken diyalog penceresinde "YENİ GRUPLAR" ı seçin. Önceki xcode'ların varsayılan olarak "YENİ GRUPLAR" seçildiğinden ilk başta fark etmedim.

2
katma

Bu kodu, Xcode’u yeni sürüme güncellediğinizde, EDIT seçeneğinden sürükle veya ekle seçeneğinden yeni bir dosya veya klasör eklediğinizde,

enter image description here the default selected option will be Create folder reference radio which add only reference to that file or folder but not the actual. This problem can be solve by selecting Create Group radio when adding file/folder.

enter image description here

Bu sorununuzu çözebilir.

2
katma

Klasörü Kopyala iletişim kutusunu nasıl alacağını merak eden insanlar için, Klasörleri XCode7 içine sürükleyip bırakın ve Klasör referansını seçebileceğiniz veya grup oluşturabileceğiniz seçeneği beliren açılır pencere belirir.

2
katma

"Yeni Klasör" ü nasıl elde edersiniz? Tüm gördüğüm

Xcode project view

Bunun basit bir böcek gibi göründüğünü düşünüyorum. Mac'inizin ve yeniden başlatılması Mac'inizin yardımcı olmaması durumunda Xcode'u kaldırın ve yeniden yükleyin. Belki bu senin problemini çözer.

Umarım yardımcı olur :)

1
katma
Ama sanırım Xcode içinde sadece görselleştirme için olan bir klasör istediniz? Bu nedenle, bunun yerine Yeni Grup 'u seçin.
katma yazar LinusGeffarth, kaynak
Oh anlıyorum, o zaman sorun ne? Boş dosya?
katma yazar LinusGeffarth, kaynak
Gönderdiğiniz görüntüden "StackOverflow Testlerine Dosya Ekle" yi tıklarsınız ve dosyaları seçmek için bir pencere açarsınız, altta "Yeni Klasör" düğmesini görebilirsiniz. Bu mavi klasörü böyle yarattım.
katma yazar Kiran Thapa, kaynak
Hayır, yeni bir klasör istedim çünkü bulucu penceresinde dosyalar ayrı ayrı bu klasörde bulunacak. Eğer Yeni Grup seçersem, sadece görselleştirme için var olur, ayrı bir klasör oluşturmaz. Bunu istedim çünkü koduma bitbucket gibi git depolarında bakarsam, aynı hiyerarşideki tüm dosyaları değil, ilgili dosyaları içerecek ayrı klasörler göreceğim.
katma yazar Kiran Thapa, kaynak
Evet kesinlikle. Şablonu Cocoa Touch Class veya Header File gibi seçemiyorum.
katma yazar Kiran Thapa, kaynak
@KiranThapa, çözümü buldunuz mu? Ayrıca Xcode'da da aynı sorunla karşı karşıyayım
katma yazar Siddharth Sunil, kaynak

Klasör eklediğiniz için klasör oluşturacak, böylece mavi göreceksiniz ve grup eklerseniz varsayılan sarı rengi göreceksiniz. Daha önceki sürümde gerçekleşir, o zaman gerçekleşmemiş olabilir

1
katma