Doktor odasında kim gördü?

Yeni Doctor Who serisinin 6. dizisinde Tanrı Kompleksi bölümü, herkes için bir oda var (belki de Rory bile, kesin olarak bilmiyoruz. Amy kendini bir çocuk olarak Doktor'u beklerken gördü. Onu korkuttu ve The Doctor'a olan inancını hatırlattı ve onun inancına ulaşmasını sağladı; beslenirdi.

Doktor'a (Oda No. 11 ... dun dun dun duuun) açtı ve aradığı bir kapı vardı. Dedi ki:

Başka kim?

Kime atıfta bulundu?

Doktorun Süresi 'nden beri, duvardaki çatlak olduğunu gördük. Ama kimi gördü?

Bunun sadece söylediği bir şey olabileceğini biliyorum. Fakat merak ediyorum.

23
@KHW: belki. Veya belki de Song Song’i çatlaktan geçirdi . TARDIS'i patlatarak vurarak onlara neden oldu?
katma yazar Paul D. Waite, kaynak
Bunun gerçek bir kim olduğunu ve onun Çatlak'ı bilinçli bir varlık haline getirmediğini farz edersek, sanırım Savaş Doktoru , ancak benim kanon yedeklemem yok. Mantıklı görünüyor, tho - daha sonra ne olursa olsun değişiklik yapmadan bağımsız olarak kim olduğunu ve bu enkarnasyondan beri ne yaptığını kaçıyor. Ayrıca Minotaur ölürken, “masumun kanına boğulmuş eski bir yaratık” - için “böyle bir yaratık için ölüm bir hediye olur” diye üzüntüsünü ifade eder. Doktor'a (sürprizine) atıfta bulundu.
katma yazar K-H-W, kaynak
Olduğu söyleniyor, Çatlak'ı sadece antropomorphize ettiği için çok eminim. O zaman, çatlaktan tanıdığımız ışığı görüyoruz, sonra sizin de bahsettiğiniz gibi çatlağın kendisini bir geri dönüşte görüyoruz. Sanırım sadece antropomorfize ediyor, çünkü rolü bir tür kötü adam olarak görüyor ve arkasında nefret dolu bir cümle olduğunu varsayıyor.
katma yazar K-H-W, kaynak

8 cevap

Bilmemizin yolu yok.

Bildiğim kadarıyla, o bölümde, başka veya daha geniş bir kanonda hiçbir ipucu yok. Gösteri yapanların resmi bir kelimesi olmadan böyle bir şeyi kesin olarak cevaplamanın bir yolu yoktur.

Bu, hipotez kuramayacağımız anlamına gelmez!

Kendisiyle (ya da muhtemelen 'Savaş Doktoru' yenilenmesini) tanıştığıma inancım. Doktorun Günü'nü ve zaman savaşının olaylarını izlerseniz, bu yenilenmeyi neden nefret ettiğini göreceksiniz, hem dehşete düşmüş ve öfkeli.

Ayrıca Amy'nin Seçim bölümünde, Doktor'un karanlık doğasının bir tezahürü olan Rüya Lordu ile karşılaşırlar. 11 dehşete düşmüş ve üstesinden gelmek isteyen doktorun bir tarafı. İyi Bir Adam Savaşa Gidiyor, bu yolda devam ederse neye dönüşebileceği konusunda 11'i uyarıyor.

11'in daha koyu bir teması var, hiç konuşulmaması gereken sırları var. Geçmişinden kaçıyor, inandığı şey onun doğası. Bu yüzden kendisini Tanrı Kompleksi'nde gördüğünden şüpheleniyorum.

16
katma
Neredeyse tamamen aynı şeyi düşündüm ve bu en popüler taraftar teorisi olarak görünüyor. Doktor, bir süre insanlıktan ayrıldıktan sonra, Doktorun Son Zaman Lordu olarak kendi kurallarını koyacağına karar verdiğine, Mars'ın Suları'ndan da bahsedebilirsiniz.
katma yazar Matt Gallagher, kaynak
Üzgünüm, ama bu cevap yanlış. "Doktorun Zamanı" nda (2013 Yılbaşı Özel), Amy'nin duvarındaki çatlağı gördüğü bir geri dönüşün ardından ortaya çıktı.
katma yazar walk by ..., kaynak

Doktor, Oda 11'de, Zamanın Doktorunda açıkça gösterildiği gibi, çatlağı gördü. Doktor "Zaman Lordu'nun arkasında olduğunu farketmediği sürece -" Başka kim "in bir tahmin sanırım, bu noktada pek olası olmadığını söyledi.

8
katma

Büyük olasılıkla herhangi bir kişi görmedi. Doktor, özellikle onbirinci enkarnasyonunda, örneğin, TARDIS gibi, onlara atıfta bulunurken nesnelerin kişiselleştirilmesi alışkanlığı olan bir şeyler olmuştur. Ve gerçekten, "Doktorun Zamanı" nda, duvardaki çatlağa, "Seni bu kadar uzun süren neydi?" Diyerek yapıyor. onu görmek üzerine. Bunun sadece bir durum olduğunu varsaymanın makul olacağını düşünüyorum.

6
katma
Neredeyse doktorun her enkarnasyonu TARDIS'e “onun” olduğunu bildirmiştir.
katma yazar Monty129, kaynak

Öncelikle, gerçekten çatlağın kendisini antropomorfize etmenin bir gerginlik olduğunu düşünüyorum. Sadece tekrar eden bir temaydı, orada hiçbir istihbarat yoktu.

Bu soruya cevabımdaki ilk düşüncem çatlağın ardında neyin ortaya çıktığını düşünmektir - Gallifrey. Elbette bu, Savaş Doktoru'ndan daha çatlakla daha uygun bir bağlantı olacaktır ve (o sırada) henüz Gallifrey'in hayatta kalmayı öğrenmemiş olduğu kadar, onun için korkutucu bir ilişki olacaktır. Elbette, halkını ol 'evren kırığı ile bağlantılı olarak görmek, daha sonra ne olacağına dair ona kafa tutacaktır.

Bilmiyorum. Bu kafamda daha mantıklı geldi ve yoruldum, bu yüzden karıştırılmaya başladım.

3
katma

"Başka kim?" Savaş Doktoru olabilir (John Hurt). Daha sonra öğrendiğimiz gibi (Clara ile birlikte) Doktor'un kendisinin bir versiyonunu 'reddetti'. Savaş Doktoru. Kendi ailesi de dahil olmak üzere tüm Gallifrey'i öldürdüğü için doktordan çok korkuyor. Gallifrey'in Daha Artık Düşmediğini bilmediğinden, hala o versiyonundan korkuyor. Yani, sanırım bu savaş doktoru.

2
katma

Neden "Başka kim?" Diyeceğini bilmiyorum. Ancak bu, yediinci sezonun son bölümünde, on bir numaralı kapıyı açtığında bir geri dönüş gösteriyor ve ardından bir çatlak görüyor. Çatlakın nasıl geri döndüğünü görünce rastgele ona odayı on bir açılışta göstereceğinden şüpheliyim, bu yüzden bu cevaba içgörü bu. Belki de kim olduğunu söyledi, çünkü adını da gördü ve bu sorunun cevaplanmasından sonra ölmenin onun korkusu olduğunu biliyordu.

0
katma

Ben kendimden ötürü ölmek zorunda kaldığı için bütün arkadaşları olduğunu düşünüyorum, yani Tyler'a yükseldi. Ayrıca, çatlak olduğunu düşünüyorum ama tüm canavarla yüz yüze kalıyor, yani darleks ve siberler. Savaş doktorunun bu odaya gelmesi de muhtemel.

Sonuç olarak bence yoldaşlar, canavarlar (çatlaktan çıkıyor), savaş doktoru ve Galifray (çatlak içinde)!

Ayrıca herkesin o odada ne olduğuna dair kendi fikirlerine sahip olacağını düşünüyorum ama dünyadaki bütün kimseler Moffat'a o odada ne olduğunu söylese diye sormazlardı!

0
katma

Bence Doktor, kendisinden ve tanıdığı herhangi birinden korktuğu Savaş Doktorundan ötürü geçen arkadaşlarının hepsini gördü.

0
katma
Bunu neden düşündüğünüzü açıklamak için cevabınızı düzenlemelisiniz, çünkü şu anda gerçek bir cevaptan daha çok yorum olarak okuyor.
katma yazar crodjer, kaynak