Reboot alıcısı xiaomi telefonlarında çalışmıyor

Merhaba Bazı ağ işlemlerini gerçekleştirdiğim birkaç servis başlattığım yeniden başlatma alıcısını kullandığımız bir android uygulaması üzerinde çalışıyoruz.

Ben xiaomi gibi bazı android cihazlarda vb alıcı reboot çalışmadığını anladım.

Earlier I got to know that In HTC devices also it does not work so I added one more intent filter to it then it started working fine. Now other phones like xiaomi it's still not working.

Ek olarak ne ayarlamalıyım ki, kullanıcılardan herhangi bir ayarı el ile güncellemelerini istemeksizin tüm cihazlarda iyi çalışıyor.


  
    
    
  

Şimdiden teşekkürler.

22
@Opiatefuchs Amaç filtresinde iki eylem belirtirsem, o zaman bu olayı başlatmak için her ikisinin de gerekli olduğu anlamına mı gelir?
katma yazar N Sharma, kaynak
@Opiatefuchs ayrıca şunu da görüyor: stackoverflow.com/a/21294637
katma yazar N Sharma, kaynak
Gerçekten emin değilim, niyet filtrelerinde birden fazla işlem yapılabilir, ancak API'den: "Birden fazla , veya örneği içeren bir filtre oluşturmak sorun değil. Bunu yaparsanız, bileşenin bu filtre elemanlarının tüm kombinasyonlarını idare edebileceğinden emin olmanız yeterlidir "... anladığım için, bu, bir cihazın birini tutamazsa, tutamayacağı anlamına gelir. bütün niyet. Onları ayır ve iki alıcı yap ...
katma yazar Opiatefuchs, kaynak
QUICKBOOT_POWERON sorun olabilir, bu sadece bazı cihazlarda mevcuttur ..... silip tekrar deneyin ...
katma yazar Opiatefuchs, kaynak
katma yazar zeeali, kaynak

8 cevap

MIUI çalıştıran Xiaomi telefonları dahili bir başlangıç ​​uygulamaları engelleyicisine sahipler. Belki bu açılış alıcınıza müdahale ediyordur.

8
katma
Tamam, ama çalışması için ne yapmalı?
katma yazar N Sharma, kaynak
Bunu devre dışı bırakmak için bir yolu var mı?
katma yazar milosmns, kaynak
@SanketBerde, teşekkürler, aslında bu çalışıyor
katma yazar Ivvan, kaynak
Gerçekten bir uygulama geliştiricisi olarak yapabileceğiniz hiçbir şey. Bu bir OS seviyesi ayarıdır. Rom Toolbox ve benzerleri gibi bazı uygulamaları kullanan herhangi bir köklü cihazda benzer ayarlar kullanılabilir. link başlangıç ​​engelleyici, yine de çalışması gerekir.
katma yazar Sanket Berde, kaynak
@milosmns, bir uygulama geliştiricisi olarak yapabileceğiniz hiçbir şeyi yapmaz.
katma yazar Sanket Berde, kaynak

Bunu intent-filter içindeki manifest dosyasına ekle


6
katma
Zaten orada ya da başka bir şey için konuşuyorsunuz
katma yazar N Sharma, kaynak

Tamam, tekrar deneyelim. MIUI yerleşik bir Güvenlik uygulamasına sahiptir. Güvenlik uygulamasında, kullanıcının hangi uygulamanın çalışabileceğini ve hangi uygulamanın başlangıçta çalışamayacağını yapılandırabileceği bir 'Başlangıç' bölümü vardır. Uygulamanız varsayılan olarak devre dışıdır. Ayrıca Logcat'ınızı incelerseniz, başlangıçta bir "izin reddedildi" mesajı görebilirsiniz. Uygulamanızı manuel olarak beyaz listeye ekleyin, ne yazık ki bu, kullanıcılarınızın yalnızca yapabilir.

4
katma

android.intent.category.DEFAULT kategorisini eklemeyi deneyin. Örtük niyetler için zorunludur, ancak Xiaomi telefonlarında bazı nedenlerden dolayı çimdikleniyor ve amaç uygulamanız tarafından alınacak testler .

3
katma
benim için çalışmıyor :(
katma yazar N Sharma, kaynak

Xiomi, yalnızca bu alıcıyı sistemden 5 dakika sonra kullanmaya başladığı için bildirilen bir hata var.
http://xiaomi.eu/community/threads/alarmmanager-_wakeup -problem.21430/
Denemeyi ve eklemeyi deneyebilirsiniz -

android: enable = "true" ve android: exported = "true"
üretici sistem değişiklikleri nedeniyle varsayılan olarak true değerine ayarlanması gerektiği halde
Xiomi android özelleştirilmiş işletim sistemi üzerinde farklı olabilir.
Sadece anlamlarına dikkat et
Android'den beri: exported = "true"
Diğer uygulamaların alıcınıza erişmesine izin verir.

3
katma
Benim için çalışmıyor .. :(
katma yazar N Sharma, kaynak
bu alıcıyı sistemden 5 dakika sonra ne anlama geliyor?
katma yazar N Sharma, kaynak
Temel olarak alıcılar, Xiomi'nin kişiselleştirilmiş işletim sistemindeki belirli parametrelerle bildirmekten sorumlu olan bir sistem servisine kaydolan nesnelerdir, muhtemelen bunu yalnızca pil gücü gibi belirli şeylerin doğrulanmasından sonra yaparlar ve sanırım sadece sanırım.
katma yazar CrazyPixel, kaynak

Eklemelisin

android:enabled="true"

ve

android:exported="true"

dışa aktarılan yanlış olabilir, ancak dışa aktarılanı dahil etmek gerekir.

ROM sürümündeki bir sorun olduğunu düşünüyorum Xiaomi.eu, dev sürümüyle test edildi, Xiaomi Redmi Note 2 Prime cihazında MIUI 6.5.19 Beta sürüm 7.4 kullandım. Sunucu bakımı için şu anda indirilemeyen kararlı sürümü kontrol etmedim. Yayın alıcısı önyüklemede çalışmıyor.

Probe the same app in a Xiaomi Mi 4 with stable Xiaomi Global ROM, MIUI 7.1.2, there worked perfectly after activating the autostart in the manager. Restart veperfectly worked the broadcast receiver vepermissions required.

Now, I tested with Xiaomi.EU 7.3 stable, MIUI 7.3.2, Broadcast receiver works fine on boot vereboot. I registered my receiver with autostart in security manager, it doesn't work in ROM dev version. I don't tested with Xiaomi Official ROM Global dev.

İzinlerim:


 
  
  
  
  
 

2
katma
Etrafta hiç iş var mı? "Kapatma/açma" programının Mi4i'de BOOT_COMPLETED göndermediğini buldum
katma yazar Alexey Subbota, kaynak
Bu sorunu gidermek için kararlı bir sürüm kullandım.
katma yazar Arturo De Casso, kaynak

burada görmelisiniz. Xiaomi cihazlarında, ihtiyacınız olsa bile bazı izinleri engeller. Bunu kullanmanın tek yolu uygulamanıza manuel olarak izin vermenizdir.

1
katma

Android eklemeyi öneriyordum: enable = "true", ancak teklif edildi.

So I can tell you that you first make sure yourself if the receiver registered properly or not. You can also try the other version of registering it - that is doing registration programmatically (preferably in onPause() & onResume()) and see if it's receiving the broadcast message or not.

0
katma