OS X 10.7.4'teki ana bölümümde spot ışığı kırıldı

Ana OS X kurulumumu Snow Leopard'dan Lion'a güncelledikten kısa bir süre sonra, Spotlight bu bölüm üzerinde çalışmayı bıraktı ve umutsuzca tekrar çalışmaya çalışıyorum. Diğer bölümler ve ağ birimleri için normal çalışıyor olsa da, hiçbir arama için dosya bulamaz.

2009'un başlarında Mac Pro'da OS X 10.7.4 kullanıyorum. Ana bölümüm 1 TB ve yaklaşık% 75 kapasitede.

Buna değer, Mountain Lion'un geliştirici bir önizlemesini yükledikten kısa bir süre sonra başladığını ancak bunun tesadüf olabileceğini hatırlıyorum.

'mdutil -s /' aşağıdakileri yazdırır:

/:
  No index.

Bu sorunu çözmek için birçok şey denedim ve hepsi başarısız oldu. Onlar:

 • Repaired disk permissions

 • fsck'd my main drive

 • double checked that in Spotlight Privacy preferences my system volume wasn't excluded

 • Tried 'sudo mdutil -E /' but it prints:

  /:
    No index.
  
 • Tried 'sudo mdutil -i on /' but it prints:

  /:
  Error: unable to perform operation. (-400)
    No index.
  
 • Other people who got the -400 error reported that terminating all mdworker processes and quickly recursively deleting /.Spotlight-V100 would fix it, but I tried that (several times) and it didn't resolve the error.

 • Ran my drive through DiskWarrior

Ayrıca, önemlisi:

 • Lionlight'ı Lion Recovery (yeni kurulum değil) kullanarak yeniden yükledim, Spotlight'ı yaklaşık bir veya iki günlüğüne sabitledim ve tamamen aynı şekilde kırıldı.

Bu sorunun nasıl çözüleceğine dair hiçbir fikrim yok. OS X'i boş bir bölüme yeni yerleştirmeye başvurabilirim, ancak tüm verilerimi, ayarlarımı, komut dosyalarını, tweaks'imi taşımak ve tüm profesyonel yazılımımı yeniden yüklemek saatlerimi ve saatlerini alır. Bunu yapmak zorunda olmak istemiyorum gerçekten.

Herhangi bir yardım çok takdir edilecektir!

5

6 cevap

Web ararken bu sorunu buldum. Asıl askerin sorusunu yayınlamasından bu yana bir süre olmuş olmasına rağmen, Mac OS X 10.7.5 ek güncellemesinin Spotlight sorunlarımı çözdüğünü belirtmenin faydası olacağını düşündüm.

Orijinal afişe benzer semptomlar yaşadım, aynı hata mesajlarıyla karşılaştım.

2
katma

10.6.8'den 10.7.2'ye yükselttikten sonra ve 10.7.3'e açılan bir güncellemeyi uyguladıktan sonra önyükleme hacmimde garip Spotlight sorunları yaşadım.

Sonunda Spotless 4 demosunu deneyerek tekrar çalışmaya başladım.

http://www.fixamacsoftware.com/software/spot4/index.php

Önyükleme biriminde, indekslemeyi kapattım, indeksi sildim ve indekslemeyi tekrar açtım. Yeniden yapılanmadan sonra Spotlight çalıştı.

1
katma
Spot db'imi kokteylle yeni sildim, yazınızı okudum ve etkisiz hale getirmenin iyi bir fikir olabileceğini anladım, sonra tekrar açmam. Bunu yaptım ve umarım aralıklarla kırılmasını engeller. Geçmişte basitçe yeniden inşa etmek işe yaradı, ancak yalnızca bir süre için tekrar kırıldı (en azından önyükleme hacminde).
katma yazar Stefan Hanke, kaynak
Spotless mdutil için (oldukça güzel) bir ön uç gibi görünüyor. Ne yazık ki, sistem hacmimde endekslemeyi etkinleştirmeye veya devre dışı bırakmaya çalıştığım zaman bana hata verdi, bu yüzden hayır. Önerin için teşekkürler.
katma yazar Pinguino, kaynak

Kayıt için, bu sorunu yeni bir sabit sürücüye tamamen temiz bir OS X 10.8 kurulumu yükleyerek ve eski dosyalarıma, uygulamalarımı ve ayarlarımı elle geçirerek çözdüm. Bunun gelmesi talihsiz bir durum ve keşke sorunu gerçekten düzelten daha iyi bir cevap sunabilmeyi isterdim, ancak yeniden yapılanma sonunda sorunumu çözdü ve spot ışığını tekrar kullanabilirim.

1
katma

Buna çok benzeyen bir problemle karşılaştım. Benim durumumda /Kullanıcılar dizinini başka bir sürücüye taşıdım ve bu sürücüyü /Kullanıcılar üzerine monte ettim. Hata alamadım, ancak Tüm Dosyalarım 'da hiçbir dosya görünmüyordu.

J.C.'nin önerdiği öneriyi denedim ama .Spotlight-V100 dizinlerini temizlememin tek yolu şuydu:

  host:Users itsme$ sudo killall -9 mdworker; sudo rm -Rf /Users/.Spotlight-V100/ 
  host:Users itsme$ sudo mdutil -i on -E /

mdworker öldürmeyi .Spotlight-V100 dizin temizlemesiyle aynı satıra koymazsam, mdworker yeniden başlatır ve dizin temizlemesini kapatır. Özel olarak /Kullanıcılar için endekslemeyi hiç açmadığımı unutmayın. Spotlight 'ın /Kullanıcılar ' ı endekslediğini görmek için sorgulandığında, şunlardı:

  host:Users itsme$ mdutil -sv /Users
  /Users:
      Indexing enabled.
1
katma

Spotlight dizinlerini silmeyi deneyin ve Birimin yeniden endeksini alın:

 • First kill all 'mdworker' processes that might be running via the Terminal or 'Activity Monitor'
 • Then remove the Spotlight Directories:

  sudo rm -Rf /.Spotlight-V100

 • Then force the re-index with the commands you used before, but combined:

  sudo mdutil -i on -E /

Hala sorun yaşıyorsanız ve terminal komutları hala aynı hata mesajlarını veriyorsa, Önbellek Dosyalarını ve diğer dizin dosyalarını ' Onyx 've sonuçları bize bildirin.

0
katma
İndeksleme durursa, Konsolda bir hata mesajı aldınız mı?
katma yazar Sung, kaynak
/.SpotlightV100'ü silmeyi ve dizini yeniden oluşturmayı denedim (orijinal yazımda belirtildi), ancak işe yaramadı. Birkaç kez Spotlight endeksi birkaç dakika yeniden oluşturulmaya başlar, ancak sonra durur ve kırılır. Şu anda OS X 10.8.1'in tamamen boş ve boş bir sabit disk kurulumu yaparak bu sorunla ilgileniyorum çünkü bu noktada çok az alternatif görüyorum. Ancak öneri için teşekkürler.
katma yazar Pinguino, kaynak

Bu nispeten basit bir çözüm olabilir, ancak “çoktan denenmiş çözümler” listenizde listelemediniz, bu yüzden belki de çekim yapmaya değer. PRAM'inizi sıfırlamayı deneyin (eski bir makinede birkaç kez yapmanız gerekebilir). Umarım, spot ışığı bundan sonra ortaya çıkmalı ve tüm sürücünüzü yeniden indekslemeye çalışmalıdır. Aşağıdaki talimatlar:

 1. Makinenizi yeniden başlatın
 2. Başlatmaya başlar başlamaz Komut + Seçenek + P + R tuşlarına basın.
 3. Makine sıfırlanana kadar beklemeye devam edin
 4. Birkaç kez tekrarlayın ("reset" kelimesinin bir kez yapılması ve yapılması gereken bir şey olduğunu ileri sürdüğünü biliyorum, ancak eski makineler bir nedenden dolayı bunu iyi bir şekilde açıklamak için birkaç kez yapmak zorunda kaldılar.)
0
katma