Diğer tarayıcılarda Okuma Listesi?

Chrome için bir Okuma Listesi uzantısı var mı? Derin, koyu bir Safari nefretine sahibim, ancak Okuma Listesi, Okunabilirlik Cebinden daha uygun görünüyor. Veya, safari olmayan herhangi bir yöntemle erişmenin bir yolu var mı?

20

6 cevap

Google Chrome'daki etkin sekmeyi Safari'nin okuma listesine eklemek için:

Adapted from a comment by tzarskyz on: Add a URL from Chrome to Safari's reading list

tell application "Google Chrome"
    set pageUrl to get URL of active tab of first window
end tell
tell application "Safari" to add reading list item pageUrl
display notification pageUrl with title "Added to Reading List"

AppleScript Editor'ı açın ve yukarıdaki kodu yeni bir komut dosyası olarak kaydedin. Bu noktadan itibaren, Google Chrome'daki etkin sekmeyi Safari'nin okuma listesine eklemek için bu betiği çalıştırabilirsiniz. Bu eylemi Terminal ( osascript ) aracılığıyla, komut dosyasını çift tıklayıp (Terminal'de veya masaüstünüzde), Quicksilver , Fastscripts vb.

Okumanın tadını çıkar! :)

enter image description here


Güncelleme: O zamandan beri Fastscripts gibi bir şeye ihtiyaç duymadan bunu başarmanın daha iyi bir yolunu buldum. Basitçe OS X'in yerleşik uygulaması olan Automator'u kullanın. Yukarıda verilen AppleScript'i çalıştırmak için aşağıdaki bağlantıda belirtilen adımları uyarlayabilirsiniz: Duraklat/Oynat, Sıradaki Şarkı vb. İçin Global HotKey

13
katma
Bu harika - Bu tam senaryoyu belgelerime ekledim ve Alfred’i hızlıca Okuma Listesine kaydetmek için çalıştırdım. Şerefe!
katma yazar newdayrising, kaynak
Yardım etmesine sevindim, @mjb! İyi günler ve mutlu okumalar! :)
katma yazar Etienne de Martel, kaynak
Betik benim için çalıştı, ancak küçük bir değişiklikle - "Google" ı kaldır, böylece sadece "Chrome" Uygula "Chrome" uygulamasına ekle pageUrl ekran bildirimi pageUrl "Reading List'e Eklendi" başlıklı
katma yazar user98922, kaynak
Safari'yi daha sonra kapatmanızı tavsiye ederim çünkü onunla hiçbir şey yapmıyoruz, açık tutmaya gerek yok. Bunu, betiğinizin ucuna ekleyin, uygulamadan çıkmak için "Safari" ye bildirin
katma yazar Robin van Baalen, kaynak

You can add things with AppleScript according to this: http://jga.me/blog/2011/10/18/applescript-readinglist

Bu nedenle, AppleScript'in bu bitini çağırmak için bir Firefox eklentisi hazırlamak kolay olmalı, şöyle bir kabuk şeklinde çağırabilirsiniz:

osascript -e 'tell application "Safari" to add reading list item "http://totl.net/"'

Bu, Safari'nin önizlemeyi oluşturup iCloud'a veya nereye giderse göndermesine neden olur.

11
katma

Bir Mac'te okuma listesi /Users/notjonathan/Library/Safari/Bookmarks.plist konumunda saklanır, böylece potansiyel olarak bunları otomatik olarak okuyacak bir araç vardır. Gerçek senkronizasyon Safari tarafından yapılır. Yalnızca dosyayı değişiklikleri izlemek ve değişiklikleri yüklemekle kalmaz. Değişiklikleri Safari'nin içinden yapman gerekiyor.

Yani iOS safari'sinde biraz daha az kullanışlı olmasına rağmen, Pocket gibi hizmetleri kullanırken “sıkışıp kaldığınız” şey, imo daha iyidir. Özellikle diğer uygulamalar gibi, ör. Tweetbot, Pocket ile bütünleşebilir, ancak Safari Okuma Listesi'ni değil.

İOS Safari'de sayfaları hızlı bir şekilde eklemek için kullanabileceğiniz Pocket için yer imi mevcut, Okumaya Ekle düğmesine basmaktan daha birkaç basışla Liste.

6
katma

Tüm okuma listesi, girişleri ekleme ve kaldırma işlemlerine hızlı erişim sağlayan yer imleri etrafındaki basit bir sarmalayıcıdır. Orada işe yararlık gerçekten durur ve kolaylık meselesi saklanan sayfaları ne için kullanmak istediğinize ve bunlara nasıl erişmek istediğinize bağlıdır. Yalnızca aynı bilgisayarı kullanıyorsanız ve her zaman bir ağ bağlantınız varsa, o zaman evet çok kullanışlıdır, ancak çevrimdışı olarak depolanmasını ve birden çok aygıta eşitlenmesini istiyorsanız, o zaman çok kullanışlı değildir.

Chrome kullanmıyorum, ancak en son kaydedilen sayfalarınızı ilgili sitelere giriş yapmak yerine bir araç çubuğu düğmesinden kullanılabilir hale getirerek okuma listesi özelliğini taklit etmek için Cep/Okunabilirlik/Örnek Kağıdı için bir uzantı elde etmek isterim. . Bu, hızlı bir yer imi sisteminin mevcut olması sayesinde size uygun bir 'hizmet' kullanmanın tüm avantajlarını sunar. "İnstapaper" için hızlı bir arama, Chrome uzantı deposu şeyinde 50 sonuç verdi

2
katma
Bu cevap artık doğru değil. Okuma Listesi sayfaları indirir ve çevrimdışı olarak erişilebilir kılar, bu nedenle artık çok daha rahatlar.
katma yazar Mark, kaynak
Evet, Okuma Listesi de daha sonra bir telefonda okumak için bir şeyler kaydederken çok kullanışlı olan cihazlarınız arasında senkronize olur.
katma yazar user24444, kaynak
Çok fazla "cevap vermiyor" ama çok açıklığa kavuşturuyor: D
katma yazar PersianGulf, kaynak

I've made a fork of CloudyTabs with Reading list support, clone it at https://github.com/cl3m/CloudyTabs

1
katma

Just a quick addition here. I love the small menu application called PopClip. It enables many different functions to be peformed on highlighted text. One such add-on function is: "Add to reading list." Worked like a charm for me (and is system wide- so even links within e-mails can be added). Apple AppStore app maker's page: https://pilotmoon.com/popclip/

0
katma