Android Studio vs Eclipse ile ADT (2015)

2015'ten itibaren Android stüdyosunun android uygulamaları geliştirmek için resmi bir IDE olduğunu görüyorum. > resmi site ve sitelerinin her sayfasında, ADT ile Eclipse yerine Android stüdyosuna gitmeyi öneren bir not var.

Not: Eclipse'i ADT ile kullanıyorsanız, Android Studio'nun artık Android için resmi IDE olduğunu unutmayın; bu nedenle en son IDE güncellemelerini almak için Android Studio'ya geçmelisiniz.

Ancak, ADT ile IDE ya da tutulma seçiminde artılar ve eksiler hakkında son bir makale bulamadım. Bazıları biraz ışık tutabilirse, o zaman android gelişimi için doğru uygulamayı seçerken benim gibi diğer yeni başlayanlara yardımcı olabilir

44
Android Studio gradle ile daha iyi proje yapısına sahip
katma yazar Ryan, kaynak

15 cevap

IMO Android Studio ile yapabileceğiniz her şey (gradle, maven, vb.) Eclipse ile daha hızlı ve daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz ve "daha hızlı, daha kolay" demek istiyorum çünkü Eclipse'de "hata XX" gibi bir sorun çıkması durumunda hızlı bir arama yapabilirsiniz. yahoo/google/ne olursa olsun ve binlerce sonuç aynı sorunu yaşayan ve nasıl düzeltileceği hakkında ortaya çıkıyor.

8 yıldan beri C/C ++ ve Java için Eclipse ile programlama yapıyorum zaten 8 yıldan beri IntelliJ'e geçiş yapmak büyük bir para kaybına neden oluyor, tüm müşterilerim dün uygulamalarını istiyor ve yapamıyorum ödemek için faturaları varken gerçekten farklı bir IDE tweaking "oyun" ve boşa zaman lüksüne sahip. Yani benim durumumda% 100 Eclipse ile kalacağım.

33
katma
Değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim.
katma yazar kittu, kaynak
@EugeneH İş için doğru IDE'yi seçersiniz. Örneğin üniversitemde, her öğrenci farklı eklentileri olan birçok konuda kullanıldığından tutulmaya zaten aşinadır. Geçen yıl bir profesör 1 haftalık Android kursu için IDE olarak AS'yi tanıttı. Öğrencilerin çoğu böyle bir merhaba dünyası için IntelliJ'e geçiş yapmak cehennemdi. Artı, tutulma hakkında cevaplanan birçok soru var ve son iki sürümde de önemli ölçüde değişmiş olan AS hakkında pek fazla soru yok.
katma yazar Mister Smith, kaynak
@EugeneH Android Studio, tutulmadan çok daha yavaş derler. O odadaki fil ve gelecekte Gradle yüzünden daha iyi olmayacak. Tutulma ile gerçekten daha kolay ve daha hızlı. En yaygın görevleri yapmak için bir Gradle kitabı okumanıza gerek yoktur. Bu yüzden eclipse hala yeni başlayanlar veya gündelik gelişim için (merhaba dünyalar, küçük prototipler) daha uygunken, AS ise ultra yapılandırılabilir pro seçenek.
katma yazar Mister Smith, kaynak
Şaka yapıyorsun değil mi? Android Studio'yu kullandın mı? Bunu söylemenin nedeni, yaşlı geliştiricilerin işsiz kalmasının aynı nedeni. Çünkü rahat edersiniz ve yenisiyle uyum sağlayamazsınız. Faturaları ödememek konusunda endişeliyim çünkü hala dünkü uygulamaları oluşturuyorsunuz. Herhangi bir başlangıç, yerel mobil pratik uygulama için yakında ölecek bir IDE değil önerilen IDE'yi kullanmalıdır. En son ve en iyi uygulamaları öğrenmek ya da inşa etmek hoşunuza gidiyorsa Android Studio'yu kullanın. Şikayetçi olmak istiyorsan Eclipse kullan.
katma yazar Eugene H, kaynak
@MisterSmith Android Studio'daki derleme zamanım 8 bağımlılık ile 30 saniyeden fazla değil. Hem Eclipse hem de Android Studio kullanıyorum. Eclipse’in Android Studio’nun yararına olduğuna inanıyorum. Ancak yeni biri için soru, daima Desteklenen Çevre ile başlamalıdır. Yeni başlayanlar için, özellikle Google'ın sürekli olarak güncellediği en son kitaplıklara yetişmek istiyorlarsa, android için geliştirilirken Eclipse'i kavramak son derece zor olabilir. Android Studio'nun yeni başlayanlar için sağladığı başlangıç ​​düzgün olmalı.
katma yazar Eugene H, kaynak
@ mr5 Bunu anlıyorum ama bu yeni başlayanlar için korsan değil.
katma yazar Eugene H, kaynak
Tecrübelerime göre (Eclipse'den Idea'ya geçti) Eclipse kullanarak para kaybediyorsunuz. Eclipse birçok gelişme alanında (m2e gibi) ciddi sorunlara sahip, akıllı değil, arayüz kafa karıştırıcı, iş akışı daha kötü, hiç olması gerektiği konusunda ipucu vermiyor, JS desteği korkunç, html yaşamları başka bir gezegende, proje ithal etmek acı, tutulma önbelleği bir zombidir .... Cidden, Intellij Fikrini al.
katma yazar Yuri Blanc, kaynak
@EugeneH Sakin ol. Sadece mevcut durumu için pratik yapıyor. Kariyerimde bir tehdit varsa aynı şeyi yapardım ama yeni teknolojiyi de öğrenmeyi çok seviyorum.
katma yazar mr5, kaynak
Eclipse ile ilgili çok fazla tecrübem yok, ancak NDK'nın geliştirilmesinde AS'nin Eclipse'den çok daha kötü olduğunu söylemek için yeterli.
katma yazar bazzilla, kaynak
Android Studio'ya iki kez geçiş yapmayı denedim, ancak sorunlu görünüme sahip artımlı bir yapı olmaması beni her defasında Eclipse'e geri döndürüyor.
katma yazar Fabian Zeindl, kaynak
Android stüdyosunu kullanmaya başladığımda da aynı sorunu yaşadım. Ben bir java geliştiricisiyim ve tüm hayatım boyunca tutulma ve net fasulye kullandım. İlk birkaç gün çok sinir bozucuydu ama birkaç gün sonra bende sorun yok. Bir kimliğe diğerine geçmenin acı olduğunu anlıyorum ama birkaç gün onunla kalmaya çalışın, tutulmayı öğrendiniz, android stüdyosunu da öğreneceksiniz (roket bilimi değil). Her ne kadar android her üç IDE için gelişmiş seçenekler olsa sevinirim.
katma yazar Pinaki Mukherjee, kaynak
Tecrübelerim (1) Android Studio 1.5'ü denedi ve sistemimde geciktiğini (8G RAM, 3.6GHz CPU) buldu. Sadece metin yazmak için bazen gözle görülür bir gecikme oldu. (2) Sonra AS 2 sürümüne yükseltildi ... ve aynı sorunları vardı. (3) Sonra Eclipse'i denedi ve çok daha hızlı ve hızlı tepki veriyor. GUI editörünün çalışması için API seviyesini 21 seviyesine düşürmem gerekti. Genel olarak Eclipse kullanımı acı vericiydi, çünkü çevrimiçi dokümanlar artık Android Studio'ya yöneliktir. (4) Sonunda, Android Studio 2'ye geri döndüm. AMA, masaüstümdeki kaynakları serbest bırakmak için bir simülatör değil, gerçek bir telefon kullandı ve bu hıza yardımcı oldu.
katma yazar Rick Giuly, kaynak
 • Indexing. Causes AStudio to load up in a matter of years. Afterwards, same a Eclipse. +E

 • Language support. +A

 • Perspectives. One has to actually start fumbling for the different
  windows in AStudio once they need to switch between design/debug/ code. This hassle was completely taken care of by the use of
  Perspectives. +E

 • Debugger. Incredibly slow to launch in AStudio. Even Running an app
  takes ages to complete in AStudio. And on the rare occasions it
  doesn't, one ends up with all sorts of exceptions in his app under
  development or plainly app won't install any longer. +E

 • Support. StackOverflow is the main resource in both cases. Just that with Eclipse there is not much need for it. +E

 • UI: AStudio is just eye cancer. Eclipse is such a breeze. +E

 • Building: gradle > ant; but Eclipse also offers mvn. Also, this is
  the main reason of slow run/debug -ing in AStudio and there is no way around it. You just have to swallow the pill and wait 15-20 seconds
  every time you change a line of code. +E

 • Auto-save: just makes me think Google felt I was retarded and this
  feature would save my life. +E

Son skor:

A: E

1: 7

Neden dünyada neden AStudio'ya geçtikleri sorusu akla geliyor. Olduğu söyleniyor, doğal olarak bu konuda bir sözümüz yok, sadece kör olarak adamı takip ediyoruz.

24
katma
Zeka, her ikisinde de iyidir, sadece biraz farklı. xml android stüdyosunda elbette çok üstün
katma yazar James Wierzba, kaynak
@FlyingMonkey xml desteği AStudio'da daha iyidir. AStudio'da Java için Intelisense de daha iyi
katma yazar kellogs, kaynak
"Dil desteği A +" hayır
katma yazar Flying Monkey, kaynak

Öncelikle, Android Studio Google araç seti geliştirme ekibi tarafından oluşturulur ve korunur. Bu, görünüşte her yeni Android Development güncellemesinin ilk defa AS 'a itileceği anlamına gelir. İkincisi, AS , ADT , IntelliJ , Gradle Android Geliştirme Araçları 'nın bir bütünleşmesidir./code>, Maven , Ant ... Biliyorsunuz, ADT , Eclipse , IntelliJ , NetBeans ... Projeleri birinden diğerine geçirdiğinizde, farklı programlama kuralları ve biçimleri olduğu için bazı sorunlara neden olabilir. yalnızca geliştiricileri değil, Google’ın ve Android’in kodlarını da çeker. Bu bir soru. Yani Android Studio bunun için bir çözüm olabilir.

14
katma

Ben eclipse adt konusunda deneyimli bir geliştiriciyim ve kısa süre önce AS'ye geçtim (Aralık 2015). Tutulmanın kesinlikle AS'den daha iyi olduğunu söylemeliyim! Gerçek tutulma çöküyor, ancak AS ve daha da fazlası! Eclipse, bir Java geliştiricisinin nasıl düşündüğünü ve dolayısıyla çok sezgisel olduğunu bilir. AS, utanç verici olan NPE'leri açıkça atıyor! Şu an itibariyle AS kesinlikle aşırı sinirli. İntellij'in IDE'sini zorlamak için Google ile bazı kötü anlaşmalar yaptığına eminim. AS için oy kullananlar kesinlikle güneş tutulmasında uzun süre çalışmamışlardır. Bu tartışma daha çok "Kim ne biliyor!" "Hangisi daha iyi!"

İşte şu anda yazıyorum bir makale. Yüksek biri sesini yükseltiyor:

http://pissedoff-techie. blogspot.in/2016/01/why-android-studio-sucks-over-eclipse.html

13
katma

Android Studio'nun başlıca sorunları:

 1. Hata ayıklama için çok yavaş derleme. Projemden bazıları için Eclipse - 11 sn AS 5 dak!
 2. Dize tamamlama kullanılamaz. Örneğin, parametresiz tamamlama. Bazı operatörler için tamamlanmadı, örneğin eğer , else , için vb.
 3. AS, bilgisayarı önemli ölçüde yavaşlatır: fare ve klavye düzenli aralıklarla donuyor.
 4. Proje yapısı karmaşıktır.

So, how to continue using Eclipse if new version of Google Play Services (V30 and higher) is not available for Eclipse but only for AS? This is info how to prepare AS libs (Analytic, ADS, etc) for Eclipse.

10
katma

Tutulma, AS'den çok daha üstündür. Kullanımı çok daha kolay, daha sezgisel, çok daha az parazit (VISUAL Studio'dan çok daha zor olsa da, ancak biz AS ile karşılaştırıyoruz) ve muhtemelen çalışmanızı daha verimli hale getirecek. Şimdi 2016 ve Eclipse'i mümkün olduğu kadar kullanmaya devam etmeyi planlıyorum.

5
katma

Ben yeniyim ve AS ile başladım, ancak kısa sürede projemdeki diğer geliştirici havuzlarını kullanmaya gelince hüsrana uğradı. Tüm ağırlaştırıcı süreç ve onları kısma geçirme ve elle yapılandırmanın tahminde bulunma eylemi bana çok fazla yaklaştı, bu yüzden geriye dönük çıktım ve Mars 1'i indirdim ve denedim. İlk başta biraz sezgisel olduğunu buldum, ama bir keresinde navigasyonunu açıklığa aşık olduğumu öğrendim. Hala Android Studio'yu herkes için ya da sürümlerim için kullanmayı düşünüyorum, ancak tutulması şimdi benim başarım Şimdi, Google yalnızca Studio’da kullanılan bazı API’ları yapmayı denemezse. Seçenekleri beğenirim ve şirketler düzene girmeye çalışırken büyük deneyimli geliştiricileri bu şekilde kaybederler. Ayrıca, micistersmith ... muhtemelen o kadar naif olamayacaksınız. Bunların tek bir çözüm olduğunu düşünerek ve kurumsal çöplerle beslenerek dodo yoluna gireceksiniz. Bunu bilmiyor olabilirsiniz, ancak Google sizin gibi insanları AS'nin tek pratik çözüm olduğuna inanmakla tımar ediyor. Tüm mobil uygulama ihtiyaçlarınız için AS'ye satın aldıktan sonra gelecekte farklı bir şeye geçmeye zorlanana kadar bekleyin.

5
katma

Bu soruya mükemmel cevap veren bir soru zaten burada var.

Bitleri eklemek için, Android Studio en son güncellemeyi alan ve gelecek için tek resmi IDE olacak olanıdır, bu nedenle herkesin Android Studio <'ya taşınması gerektiğini düşünüyorum. code>. Android Studio çok daha iyi, sağlam ve hafif bir IDE. Android Studio uygulamasına başladığımdan bu yana Eclipse çöküyor, Android Studio çok daha az çöküyordu. Bunun da üstünde, Android Studio'daki kütüphaneler için Maven 'in çok iyi bir entegrasyonuna sahibiz.

Gelecek burada Gradle ile, ANT geçmişte kaldı.

4
katma
Tutulmanın sırrı, taktığınız anda daha fazla hafızaya atamaktır, daha sonra hiç çarpmaz
katma yazar D.Snap, kaynak
Dahası, AS'nin de çarpışmalara karşı dayanıklı olduğu gibi değil, değil mi?
katma yazar Prahlad Yeri, kaynak
"Android Studio çok daha iyi, sağlam ve hafif IDE" hah, beni güldürme
katma yazar Flying Monkey, kaynak

Bana göre:

 • Android Studio is official IDE for Android developer which was provided by Google. So, we can have latest support for updating or any official change from google.

 • Using Android Studio is better than Eclipse for layout. You can code the layout and see the preview [at least, when I answer this question, Android Studio is better than Eclipse]

 • With build.gradle we can easily access share library of others on github.
 • We also can avoid some silly bugs with code analyzer tool of Android Studio (without add any plug-in). And we also can have many other help from it to improve coding style or logic, ... enter image description here

 • I feel mad with the problem of generate R.java on Eclipse. Sometimes, my Eclipse does not generate this file, so I have to find many solutions to solve it. On Android Studio, we can easily deal with this problem (this problem almost occurs due to define resource).

 • If you familiar with Shortcuts (combination key) on Eclipse (Mac OS or Windows,...) you can configure to get this on Android Studio: Go to File -> Settings -> KeyMap -> Keymaps dropdown Option. Select from them.

 • But, Android Studio is not always good. Specially, when you work on a big project, which includes many projects (each project will generate a apk file). Android Studio is not possible to open two projects in a single window. New projects can only either be opened in a new window or replace the project in the existing window. Someone talks that Module in Android Studio is same as project on Eclipse and Project in Android Studio is same as workspace on Eclipse. But, I think it is not equivalent.

 • gradle and indexing process on Android Studio is so heavy for wooden PC (just like laptop core-i5 + RAM 4GB + HDD sata), it will result in showing Android Studio is not responding

4
katma
Anlamadım, eclipse'ın olmadığını mı demek istiyorsun?
katma yazar Utsav Gupta, kaynak
2014 yılına kadar Eclipse tüm uygulamaların% 99'unda kullanılmıştır. Birden büyük şirket Google insanlara Android Studio'yu kullanmalarını söylemeye başladı ... bu yüzden işimizi değiştirdik ve birkaç proje kaybettik. Çok dengesiz, güvenilmez, çok yavaş, kullanımı zor, projeleri dönüştüremiyor ... Yeni projeler için insanların ne kullanacaklarına karar vermeleri gerektiğini düşünüyorum: Google AS veya Eclipse, Her ikisi de çökebilir, her ikisi de yavaş, her ikisi de mükemmel değil, fakat Eclipse şimdilik tercihimiz var. Google, Waymo ve Google platformuna odaklanmalıdır.
katma yazar Bart Mensfort, kaynak
Ah, Android Studio'da, önizleme özelliği düzeninizi kodlamanıza ve "Tasarım Modu" na geçmeden alay izlemenize yardımcı olabilir
katma yazar Robust, kaynak

Benim için ilginç bir konu: Eclipse'in Android uygulamaları oluşturmak için bir IDE cenneti olduğunu düşünürdüm ... ironik olarak, şimdi AS işleri kötüye gittiğini düşünüyorum. Elbette AS, android platformuyla çok daha fazla bütünleşmiştir ancak bu yüzden daha yumuşak ve sorunsuz bir şeyler beklemeliydim: Eclipse, sonuçta genel amaçlı bir IDE olma mazereti vardı. Sorunun android mimarinin kendisinde ve kodlamayı zorlaştıran, diğer daha kararlı platformlara kıyasla çok daha düşük verimlilikle nahoş hale getiren ilgili geliştirme araçlarında yattığını düşünüyorum.
Google, önceki sürümler için yazılmış projeleri güncellemek için API’yi değiştirmeye ve proje/kod yükseltmelerini zorlamaya çok fazla önem vermiyor. Geriye dönük uyumluluk ile hiç ilgilenmiyor gibi görünüyorlar. Onlar, lib'lerini değiştirdiler, hatta tüm API'leri çekirdekten bile uzaklaştırıyorlar (örneğin, Android 6'da apache), oyun hizmetlerini (artık işletim sisteminin kendisinden daha büyük hale geliyor), admob, analitikler… değiştirmeye devam ediyorlar. ve kaynak/yeniden dağıtımı yükseltmek/değiştirmek için zorlamayı değiştirmek. Dev konsolunda yeni bir özellik hakkında açılan bir pencere görsem her zaman omurgamı titriyorum. Peki ya stüdyosu hala dengesizken ve en önemlisi, projeleri taşımak için iyi ve güvenilir araçlar vermemekle birlikte tutulması durdular. Sizler eski bir projeyi AS'ye taşımaya çalıştınız mı? Bu bir çeşit cehennem ... Ben sadece kodlayıcılar hakkında çok fazla umursamadıklarını düşünüyorum çünkü ÇOK AREYİZ, Onlara ödeme yapmıyoruz ve kalmak isteyip istemediğinize uymanız gerekmiyor. Örneğin Microsoft veya Apple'ın dev araçlarıyla aynı şeyi yaptığını düşünemiyorum, ancak bu gibi durumlarda onlara ödeme yaptığınız da doğru. Benim düşünceme göre elbette.

@Eugene

Bunu söylemenin nedeni, yaşlı geliştiricilerin işsiz kalmasıyla aynı neden.

Hey evlat, SAYGI. Önceki kodlayıcı nesillerinin BT için neler yaptığını ve birinin ne yaptığını inceleyin, sonra ne yazdığınızı düşünün. Sadece ödevine başlamak için bazı isimler verin: Stallman Knuth Torvalds Berners Lee Wozniak Ritchie Codd Thomson Engelbart ve ben devam edebiliriz ....

4
katma

Here are some thoughts about how Android Studio team has not been able to become a product of a lot better than Eclipse and why, in my opinion, Google Android Studio will close the project in the near future due to some chronic problems: http://turbocolour.blogspot.com/p/eclipse-adt-vs-android-studio.html

4
katma

Android stüdyosunu (AS) denedim ve bilgisayarınızı çok yavaşlatıyor. Intel I5 çekirdekli işlemcime sahibim, ancak AS'yi açmak bir ömür sürüyor. Biraz kodlamaya çalıştım ve otomatik tamamlamanın AS'de harika olduğunu görüyorum. İnterneti AS kadar hızlı hale getirmek için aramaya çalıştım, o yüzden biraz daha dene. Diğer programları devre dışı bırakma da dahil olmak üzere AS'yi hızlı yapabileceğini söyleyen birçok ders var. Sadece hızlı AS yapmak için giriş yapmanız gereken tüm çalışkanlıkla Eclipse'e geri döndüm. Tutulma, AS'den çok daha hızlıdır. AS'yi kurmak hayatımın bir gününü boşa harcadı.

2
katma
Dönen diskinizi bir SSD ile değiştirin; sorun çözülecektir. Saf ssd depolamalı bir i7 kullanıyorum ve AS maksimum 5 saniyede açılıyor
katma yazar gal, kaynak
"otomatik tamamlama AS'de harika", çünkü en son AS'yi kontrol ettiğimde eclipse olmadığında bu konuda büyük/küçük harf duyarlıdır.
katma yazar Flying Monkey, kaynak
Ancak, bir şekilde, google, ASlipse for ADT Eklentisini kendi sitelerinde durdurduklarından beri herkesi AS’ya zorlamak için ısrar ediyor.
katma yazar Glenn de Ramos, kaynak

Mayıs 2015 itibariyle, NDK için Android Studio desteği önemli ölçüde iyileşmiştir. Otomatik yerel lib oluşturma veya daha karmaşık durumlarda kendi Android.mk 'inizi kullanarak seçim yapabilirsiniz. Ancak, AS’nin yerel bölümlerinde hata ayıklamak için bir yol sağlamaz. (JNI kullanıyorsanız) . Bu Eclipse'i masaüstünde tutmanın son nedeni olabilir.

Update, a year later: Android Studio 2.2.1 provides decent NDK support, and is almost fully compatible with the old Android.mk - based configuration. And it does support C++ debug, much easier than Eclipse ever did.

1
katma
Dikkatimi çektiğiniz için teşekkürler: Tüm cevabım artık modası geçmiş!
katma yazar Alex Cohn, kaynak
Eclipse'i AS üzerinden kullanmak için pek çok neden var. AS'yi kullanmamın tek nedeni, google'ın bizi zorlamasıdır, ki bu kısımda çok asil bir iş değildir.
katma yazar Flying Monkey, kaynak

Android gelişimi için kesinlikle Android Studio Eclipse'den daha iyi. Yaklaşık 4 yıldır Eclipse üzerinde çalıştım ancak Android Studio'ya geçtiğimde farkı hissettim. Aşağıda dikkatimi çeken birkaç nokta var:

Performance: Android Studio's performance is better than Eclipse and improving with each new release.

Intelligent: Android Studio is more intelligent than Eclipse. It gives you suggestions more accurate and fast

More options: You can build multi flavor APKs at once in build.gradle

Summary: After working on Android Studio if you will work on Eclipse you will feel the same as driving a entry level car of Toyota after driving Lamborghini Aventador :) I felt this difference

Güncelleme:

Android Studio 2.0 is coming. Its very very fast than current Android Studio. http://android-developers.blogspot.jp/2015/11/android-studio-20-preview.html

Güncelleme:

Android Studio 3.0 is released. As I mentioned 2 years ago about the difference, Android Studio is getting better day by day. Have a look into AS 3.0 : https://android-developers.googleblog.com/2017/10/android-studio-30.html

1
katma
Şaka yapıyor olmalısın. AS birçok açıdan daha iyi olabilir ancak performansta olmayabilir. Eclipse'da küçük boyutlu bir projeyi derlemeye ve çalıştırmaya çalışın ve aynısını AS ile yapın. Tutulmada sadece 10'dur. AS'de 30 dakika ile 1 dakika arasında olabilir.
katma yazar Mister Smith, kaynak
@ BaySmith, JFYI: işte AS 2.0 geliyor. Eclipse onu yenemez. Bu linki kontrol edin: android-developers.blogspot.jp/ 2015/11/& hellip;
katma yazar VicJordan, kaynak
"Akıllı" noktaya kesinlikle katılmıyorum. Evet, Android Studio, çok fazla performans yiyen geliştirici adına düşünmesi gerektiğini düşünüyor ve bu çoğu durumda basitçe overkill. Cidden, Google lütfen "uzman modu" gibi bir şey ekleyin ve deneyimli geliştiricilere zaten bildiğimiz bilgilerle beslemeyi bırakın. Ayrıca iyi bir örnek kodlama taslağıdır. Anahatların varsayılan olarak garip bir şekilde sıralanmasına kim karar verdi? Sadece anahatlara dokunmayın ve geliştiricilerin seçim yapmasına izin verin.
katma yazar gal, kaynak
"Daha fazla seçenek" de belirtildiği gibi yapı sistemi kesinlikle bir şaheserdir. Elbette Eclipse’de kepçeyle de aynısını yapabilirsiniz, ancak AS’de kutusundan çıkarırsınız ve çalışır. Tek bir fare tıklaması ile 16 sürüm apks yapıyorum. AS'de büyük bir gelişme!
katma yazar gal, kaynak
Kim AS hiping için para verir? ve ne kadar? lütfen bana bildirin, paraya ihtiyacım var.
katma yazar Flying Monkey, kaynak

Ana Pro şimdi bir Android dev için kullanmak zorunda. Ana con hala Eclipse kullanan diğer birçok araç. Appium bile Android için otomatik test çerçevesi.

Günümüzde bir Android Studio kullanmak gerekir. Kod arama gibi harika özelliklere sahiptir: bir içerik bağlamı tıklayabilir

Find Usages

Bir sınıf vurgulandığında ve koddaki kullanımları bulduğunuzda. (nihayet "usages" kelimesi yanlış İngilizce'dir. :-) Bu Google yöntemidir. Yüz onunla.

Bir xml düzen dosyasındaki bağlam menüsüne hoş bir özellik ve kodun neresinde kullanılacağını bulmak gibi Eclipsed ile gerçekleştirilenden daha sıkı bir entegrasyona sahiptir. Kullanışlı.

Ayrıca, Gradle kullanır, böylece insanlar bir IDE'yi otomatik olarak yapmak yerine kendi derleme işlemlerini yazabilirler. Bunun Google’ın, IDE’nin tüm yapılandırma karmaşasını nasıl ele almasını sağladığını bulmak için zaman kaybetmek zorunda kalmayacağını düşünüyorum.

Bizim derlememiz AS + 1x ile 2+ dakika arasında AS 2.x ile 17 dakika iken, bu bizim Gradle dosyalarımızın nasıl düzenlendiğine bağlanabilir. Yapı yapılandırmamızın doğru olduğundan emin olmak için bir yapı programcısına ihtiyacımız var.

Gördüğünüz gibi, ana Pro'nun kullanmak zorunda olması ve varsayılan Artıları Android kod navigasyonu ve ekran tasarımcıları için daha iyi desteği olması. Asıl Con, diğer Java geliştirmelerinin çoğunda kullanılan standart IDE'den hareket etmesi ve performansta önemli gelişmeler sağlaması değil. Başka bir Con, inşaat mühendisinin yeni bir rolüne olan ihtiyacı tartışmalı bir şekilde ortaya koyuyor; ancak birçok proje Maven ile manüel yapı tanımlarına zaten girdi; bu nedenle, bu takımınızın hızına bağlı olarak bir Con olmayabilir.

1
katma