Google Harita hatası: InvalidKeyOrUnauthorizedURLMapError

JavaScript/HTML/CSS’de Google Maps’i kullanan bir uygulama geliştiriyorum. Aşağıdaki uyarı iletişim kutusunu alıyorum:

"Bu sayfa bir Google Haritalar öğesini görüntüleyemedi. Sağlanan Google API anahtarı geçersiz veya bu site kullanmaya yetkili değil. Hata Kodu: InvalidKeyOrUnauthorizedURLMapError"

uygulaması uygulaması aslında harita öğesini görüntüler; Uyarı, hiç görünmemesi dışında bir sorun değildir. Harita düzgün görüntüleniyor.

Google Geliştirici Konsolu’na girdim ve "Kimlik Bilgileri" bölümünde "izin verilen yönlendirenleri" alanım.com /

Ayrıca, API bölümündeki Google Geliştirici Konsolu’na girdim ve 11 Google Haritalar API’sını etkinleştirdim.

22
Ben de aynı hata mesajını gördüm. Benim hatam yanlış API Anahtarını kullanmamdı. Google Exmaple: Otomatik tamamlama için < b> Google Haritalar JavaScript API'sine ihtiyaç var, ancak bunun yerine bu hatayı veren Google Maps Geocoding API'sını kullandım. Doğru API Anahtarını kullanmak sorunumu çözdü.
katma yazar jerik, kaynak
Merhaba @ JimAndrews.Bu sorun için herhangi bir çözüm buldunuz. Bununla birlikte mücadele ediyorum. Bunu nasıl çözeceğimi önerebilir misiniz?
katma yazar Prabs, kaynak
Lütfen bunu bir kez kontrol edebilir misiniz lütfen? Soru
katma yazar Prabs, kaynak
Genellikle bu gerçekleştiğinde ve harita görüntülendiğinde, API bir kereden fazla, beklediğiniz anahtarla (veya hiçbir anahtarla) ve bir kez de kötü bir anahtarla dahil edilir ...
katma yazar geocodezip, kaynak
İzin verilen yönlendirenlere 'www.mydomain.com/*' adresini eklemeyi deneyin
katma yazar Gautam Bhutani, kaynak
Merhaba @PrathibhaKirthi. Sanırım şimdi nasıl çözeceğimi biliyorum ve önümüzdeki birkaç gün içinde bir şans bulduğumda deneyeceğim. geocodezip'in yorumu önemlidir. Gerçekten de API'yi iki kere ekliyorum. Bir kez ana index.html içinde ve bir kez o dosyada bir iFrame içinde. Anahtar, sadece bir kez API eklemek olacaktır. Ve index.html'deki komut dosyaları ile index.html'deki iFrame'deki komut dosyaları arasında iletişim kurun.
katma yazar Jim Andrews, kaynak
Evet, API’nin bir kereden fazla dahil edildiğini doğrulayın: bir kez index.html içinde ve bir kez index.html içinde bir iFrame içinde. Aynı anahtarı kullanıyorlardı. Söylediklerinizden sonra, aynı anahtarı kullanmanın bir sorun olabileceğini düşündüm, bu yüzden Google Geliştiriciler Konsolunda başka bir proje oluşturdum ve bu iki eklemeye farklı anahtarlar verdim. Ancak bu da işe yaramadı.
katma yazar Jim Andrews, kaynak
Konsolda, uyarı kutusu yukarıdaki mesajla belirdiğinde, şu mesajı görüyorum: "InvalidKeyOrUnauthorizedURLMapError: developers.google.com/maps/documentation/javascript/… VM3230: 45 "ancak VM3230'da bir kesme noktası belirlediğimde, uyarı bir sonraki seferinde, referans başka bir dosyaya ait olur. VM3278: 45 olduğundan programımın neresinde olduğunu görmek için programı tam olarak durduramıyorum.
katma yazar Jim Andrews, kaynak
Teşekkürler. Denedim. Değişiklik yok.
katma yazar Jim Andrews, kaynak

10 cevap

Çok sayıda yönlendirici kombinasyonundan sonra, kimlik bilgilerini silme ve yeniden oluşturma işleminin "Google Maps JavaScript API" özelliğini etkinleştirmediğimi fark ettim. Ne utanç. :)

Google Maps api işini almakta zorlanan herkes için lütfen önce API'nin etkin olup olmadığını kontrol edin.

22
katma
TNX kardeşim. Bunu anlamak için çok zaman harcadım.
katma yazar Sathya Baman, kaynak
Vay, bir hafta boyunca mücadele etti ve sonunda sorun buydu. InvlidKeyOrUnauthorizedURLMapError yerine daha net bir hata mesajı göndermelidirler. Teşekkürler Tuncay +1.
katma yazar Eng.Fouad, kaynak
Bunun için 3 saat harcadım. Çok teşekkür ederim. Bu çalıştı.
katma yazar New to Rails, kaynak
Google Rehber API Web Hizmeti 'yi kullanmaya çalışıyordum, bu yüzden de Google Haritalar JavaScript API'sı ' nin de etkinleştirilmesi gerekmedi.
katma yazar Zomby, kaynak

Bu konuda çok uğraştıktan sonra benim için 1 çözüm buldum. Düzgün ve kesin bir çözüm arayan ancak yveyaumları, indirimleri ve bağlantıları olmayan insanlara yardımcı olabilir.
( Benim durumumda harita görüntülenmedi .)

If suppose,the link of page where you are loading map is
http://example.com/abc/def/ghi/kpn.php

then give thesame(exactly the same) under Edit allowed references

Aynı sayfayı kullanarak aşağıdakileri yüklemeyi denerseniz:

www.example.com/abc/def/ghi/kpn.php

veya

http://www.example.com/abc/def/ghi/kpn.php

sonra sayfanız yüklenir ancak haritanız yüklenmez ve bu uyarı oluşturulur.

SONUÇ

Bu 2 yerde aynı yolu (URL adresi) kullanın.

 1. Haritalı sayfayı yüklerken.

 2. İzin verilen referansları düzenle altında.

Bunu takip ettikten sonra bu alarmdan kurtuldum.

9
katma
@ user3338098 Tamam, şimdi geri alabilirsiniz.
katma yazar Prabs, kaynak
olası her bir url varyasyonu var mümkün eklendi https://subdomain.site.com/index.html https://subdomain.site.com/ https://subdomain.site.com http://subdomain.site.com/index.html http://subdomain.site.com/ http://subdomain.site.com subdomain.site.com/index.html subdomain.site.com/ subdomain.site.com bunlardan biri bile çalışmıyor https: //*.site.com/* http: //*.site.com/* * .site.com/* subdomain.site.com/* * .subdomain.com/index.html etc .. etc ... hatta HAYIR Başvuran herkesin aynı hata mesajıyla sonuçlanmasına izin vermek için
katma yazar user3338098, kaynak
tamam öyleyse şimdi çalışıyor ... hiçbir değişiklik yapılmadı ... görünüşe göre Google ile söylediklerinin gerçekte yaptığı şey arasında büyük bir gecikme var. Ancak bu yalnızca bir SINGLE kullanıcısı bu sorunu yaşadığında bir sorun haline geldi, bununla başa çıkmak Google ayarlarını güncelleyene kadar herkes için bir sorun haline geldi.
katma yazar user3338098, kaynak
Bu durumda www.domain.com/* adresini eklemelisiniz.
katma yazar Kapitein Witbaard, kaynak

Öncelikle https://console.developers.google.com/ adresine gitmeniz ve API’leri seçmeniz gerekir.

Google Haritalar API'larında Google Haritalar JavaScript API'sini seçin ve Google Haritalar JavaScript için API'yi etkinleştirdiğinizden emin olun.

İkincisi, bir API anahtarı oluşturmanız gerekir:

 1. Kimlik Bilgelerine Git
 2. Yeni anahtar oluşturun ve Tarayıcı Anahtarını seçin
 3. Herhangi bir yönlendirici belirtmenize gerek yok

Bu nedenle, kaydettikten sonra İzin verilen herhangi bir yönlendiriciye bakmalısınız.

4
katma
@Touch teşekkürler. . bu çalışıyor
katma yazar Amit_android, kaynak

Çok fazla deneme yanılmasından sonra bu benim için çalıştı (Eduardo tarafından. Teşekkürler!)

Yetkilendirilmesi gereken URL, tarayıcının Google’a API’yi yüklemek için Google’a gönderdiği istekler için Yönlendirici başlığında yer almaktadır.

Under Browser Credentials > REFERERS

Bunları ekle

 1. .example.org/
 2. www.example.org/*
 3. http://www.example.org
 4. http://example.org
3
katma
Basit bir şeyi gözden kaçırdım. Sağol kanka!
katma yazar fruqi, kaynak
Yukarıdaki diğer önerileri denedikten sonra, bu benim için çalıştı.
katma yazar Damon Pace, kaynak

geocodezip ihtiyacım olan bilgiyi sağladı. Googlemaps kitaplığını iki kez yüklüyordum: bir kez index.html dosyama ve bir kez de iFrame'e. Kodumu değiştirdim, böylece iFrame googlemaps kitaplığını yüklemedi, bunun yerine üst öğeyi kullandı. Geocodezip teşekkürler!

2
katma

API menüsüne gidin ve açtıktan sonra "Google Haritalar JavaScript API'sini" bulun ve sadece "API'yi Etkinleştir" e basın

2
katma

Benim için işe yarayan, Google Haritalar API’sına isteği yapan URL’yi bulmak için Firebug’u kullanmaktı. Google Haritalar API dokümantasyonunda belirtildiği gibi sorun giderme yetkilendirmesi , "Nasıl bulunur? doğru URL "bölümü:

Yetkilendirilmesi gereken URL, Yönlendirici başlığında   tarayıcının Google’a API’yi yüklemek için gönderdiği istekler için.

Benim durumumda varsayalım ki example.com web sitem var. Geliştirici konsolunda, Google Haritalar API anahtarı altında, example.com/* , * .example.com/* , example.com , ancak yine de InvalidKeyOrUnauthorizedURLMapError devam etti.

Bahsettiğim gibi benim çözümüm Firebug'u kullanmak: example.com'u açmak ve https: //maps.googleapis.com/maps/api/js? .../code> ve http://example.com idi ve bu kadar. İlgili API anahtarım altındaki Geliştiriciler Konsolu'ndaki etkin URL’lere http://example.com/* ekledim ve şimdi her şey yolunda gidiyor.

It is important to know where to look for on Firebug: it is the Net tab. Just click on the request to maps.googleapis ... and look for the Referer

0
katma

Bunu, tüm yönlendirenlerimi silerek ve herkese izin vererek çalıştırabildim. Görünüşe göre geliştirici konsolunda sorunlara neden olan bir hata var. Bazı kimseler, yönlendirenlerin hepsini silerek ve hatta satır satır yerine hepsini bir kerede ekleyerek çalışabileceklerini söylüyor:

https://productforums.google.com/forum/#!topic/maps/mSVyDazRMQo

Daha önce denediğim şeyler:

 1. Yeniden Düzenleme Anahtarı
 2. Tüm haritalar apis’in etkin olarak ayarlanması
 3. Yönlendirenlerin mutlak kodlama zor kodları

Bir not, api_key anahtarımı eklemediğimde her şey para cezasına çarptırıldı, ancak api_key anahtarınızı kullanmazsanız sonunda sizi kapatacaklarından eminim.

0
katma

Anahtarları kendi yarattığım özel anahtarlarımla alıp değiştirerek ve bu web sayfasını birkaç defa dikkatlice okuyarak işe aldım. Tavsiyem Google API Anahtarlarınızı https://console.developers.google.com/apis/credentials çok karmaşık bir komut dosyası oluşturmadan önce.

Kendi API anahtarlarınızı Google Harita javascript'in ilk satırına ekleyin:

0
katma

Api key etc gibi tüm konfigürasyonları ayarladıysanız ve hala hatayı alıyorsanız, lütfen Google maps ile ilgili tüm zorunlu API'lerinizi etkinleştirin.

Like:-

Google Haritalar Gömülü API
Google Maps Geocoding API'sı
Google Haritalar Coğrafi Konum API'sı
Google Haritalar JavaScript API'sı

0
katma