Bir breadboard'u bir multimetreye bağlamanın en kolay yolu nedir?

Multimetremdeki test uçları breadboard'umdaki deliklere sığmayacak kadar büyük. Breadboard'umdaki voltajı test etmek için multimetreyi nasıl kolayca bağlayabilirim?

19

8 cevap

DMM test uçlarınız için timsah klipsleri kullanın ve test etmek istediğiniz breadboard tellerinin (terminallerin) uçlarına tutturun.

Ne söylemeye çalıştığımı anlamak için lütfen aşağıdaki resme bakın.

Breadboard + DMM

Lütfen HEAVEN SAKE, bu test uç pimlerini breadboard deliklerine zorlamaya çalışmayın, içindeki bakır şerite zarar verirler. ( kişisel deneyim )

22
katma

Bir ucunda muz jakı bulunan (herhangi bir iyi elektronik satıcısından temin edilebilir) ve başlık pimi, timsah klipsi veya diğerine benzer şekilde bazı ipuçlarını oluşturabilirsiniz.

Ya da defalarca yaptığım şeyi yapın ve sadece bir miktar sağlam özlü tel kaplayın (breadboard'dan uygun boyutta), her iki ucundan da şeritleyin, test ucunun etrafına iğne ucu pensesiyle birkaç kez sarın ve diğer ucu breadboard içinde.

10
katma
Görünüşe göre sınavımın etrafına kablo çeken sadece ben değildim ha.
katma yazar Eloise Coramsfield, kaynak

Ayrıca, küçük bileşen uçlarına ve buji tellerine vb. Bağlamak için küçük bir tutucu sağlayan test ucu problarınızın ucuna takılan aksesuarları da satın alabilirsiniz.

enter image description here enter image description here

Tabii ki, sonda etrafındaki bükülmüş kısa bir tel tel çok daha ucuzdur :-)

5
katma

Koleksiyonumdaki timsah klipslerinin olmaması (bu gözetimi düzeltmem gerekiyor) İki metal parçasını birbirine bağlamak için elastik bantlar kullandım. Bir metal parçanın ekmek tahtasıma bağlandığı, diğeri ise DMM pimi idi:

enter image description here

Aslında çok iyi çalıştı. İşin püf noktası, lastik bandı bir kayma düğümü içine bağlamaktır, böylece istediğiniz kadar sıkı çekebilirsiniz. Burada gördüğünüz gibi bir düğüm:

kayma düğümü http://www.themathlab.com/Algebra/linear%20functions%20regressions%20slope/regression%20lessons/barbie%20bungee/noose.jpg

4
katma

Ne ucuz ne de basit, ama en iyi Hirschmann PMS 0,64 setinden (bir telle kesilmiş) gelen mikro klipsleri severim:

http://www.sks-kontakt. com_virtuemart/shop_image/ürün/PMS_0_64_4942267d7b138.jpg

Ayrıca kablo uçlarını doğrudan başlık pimlerine de takabilirsiniz.

3
katma

Herhangi bir yüksek gerilim ölçümü yapmayı planlamıyorsanız, standart uçları kesmenizi ve bazı erkek sıkma pimlerini lehimlemeyi öneririm. Uzun ömürlülüğünü artırmak için ısı büzüşmeli onları izole edebilirsiniz.

It's been working great for me. Here is a picture of my setup and some crimp pins: crimp pin meter

Erkek sıkma pimlerini satın almakta zorlanırsanız, bunu bir jumper kablosu veya kalıcı olarak BLS muhafazasına kalıcı olarak lehimlenen bir ayırıcı başlıktan bir pim ile taklit edebilirsiniz.

3
katma

Yedek bir muz fiş teli seti bulursanız, kare başlık pimini lehimleyin ve şimdi inanılmaz derecede kolay problara sahipsiniz. Daha iyi ölçüm gürültüsü bağışıklığı için telleri bükün.

2
katma

Test kablosunu neden ölçmek istediğiniz parçaların pinlerinden birine doğru itmiyorsunuz? Plastiğin küçük bir göğsünün bulunduğu ekmek tahtasının yüzeyine doğru iterseniz, test ucunuz o göbeğe yapışır, sadece kaymayacak kadar Elbette test uçlarını elinizde tutmanız gerekir, onları tamamen itemezsiniz.

1
katma
Bu yaklaşımla ilgili sorun, ellerinizin önemli işleri yapmakta serbest olmamasıdır. DMM'nin breadboard'u izlemesine izin vermek, ellerinizi yerinde tutmaktan çok daha uygundur.
katma yazar Dez Udezue, kaynak