Sınırlandırılmamış sınıf yolu değişkeni

Projemi Maven ile yeniden inşa ederken bazen yüzlerce

'bağlı sınıf yolu değişkeni M2_REPO/etc/..'

Tutulma hatalarımda, tekrar yeniden kurduğumda çoğu zaman ortadan kayboluyor, ancak bu durumda bana yapışacak kadar küfretti.

When actually going through the file system, the jars it details that are not there are actually there. Eclipse is just not seeing them for some reason. My m2_repo is correctly referenced in my preferences->java->classpathvariables section and my environmental variables are likewise properly set.

Benim için herhangi bir fikriniz var mı?

13

7 cevap

Zaten birkaç kez 1. ADIM yaptıysanız, 2. ADIM 'e gidin

1. ADIM
Env değişkenlerini silmeyi ve yeniden tanımlamayı deneyin:

  • Open the Eclipse Preferences [Window - Preferences]
  • Go to [Java - Build Path - Classpath Variables]
  • Click New and set its name as M2_REPO
  • Click Folder and select your Maven repository folder. For example, my repository folder is C:/Users/user/.m2/repository
  • Rebuild the Project.

Beside from inside of Eclipse, you can also add the M2_REPO variable from command line using this Maven command:

mvn -Declipse.workspace= eclipse:add-maven-repo


STEP 2
If your build path is correctly defined, check Maven settings.xml:

Window --> Preferences --> Maven ---> User Settings

Değilse, oraya ayarlayın ve settings.xml içindeki ayarlar etiketinde localRepository yolunu değiştirin. Normalde settings.xml dosyasını .m2 klasöründe kullanıcı klasörünün altında bulabilirsiniz (örneğin, C: \ Documents and Settings \ userName.m2).

31
katma
JordiCastilla: 3. ADIM: tutulması yeniden başlatmanız gerekebilir. Öncelikle bu sorun ilk önce sistemin yeniden başlatılmasından sonra ortaya çıktı, yani daha önce bir sorunu yoktu. ve adım 1'i yaptım (adım 2 zaten ayarlandı) ve ardından @Yuci'den yorumları okuduktan sonra yeniden başlattım. Bilginize
katma yazar Mubashar Ahmad, kaynak
Eclipse'de de aynı problem vardı (benim durumumda Mars versiyonu). Ve Jordy'nin çözümünü denedim, şanssız. Sonra Eclipse'i yeniden başlattım ve sorun bitti.
katma yazar Yuci, kaynak
Merhaba Jordi, Bunların hepsi harika fikirler ve cevap için teşekkür ederim ama denedim ve korktum. garip bit, gerçekleşmesi, ancak kendisini başka bir derlemeyle çözmesidir. Ben önceden karıştırıldım
katma yazar DasBooten, kaynak

Jordi'nin cevabındaki adımları denedim. Fakat bunlar fark yaratmadı. Ve güneş tutulması gibi bazı ritüelci şeyler denedim:

  • projeyi kapatma ve açma
  • IDE'yi yeniden başlatma
  • temizlik ve yeniden oluşturma vb ...

başarı olmadan.

Sonra Java uyumluluk seviyesini 1.8 'e değiştirdiğimde ve tekrar 1.6 ' ya geri getirdiğimde garip bir şey oldu. İşe yaradı! Tüm bağlanmamış classpath değişken hataları şimdi gider.

7
katma
bu benim için de çalıştı
katma yazar UVM, kaynak
Kabul edilen cevap benim için işe yaramadıysa da 1.8'den 1.6'ya gidip 1.8'e geri döndü. Nedenini bilen var mı?
katma yazar Praneeth, kaynak

Update Project worked for me :

Adım 1: Proje Klasörünü Seçin

Hata veren proje klasörünü seçin.

Adım 2: Maven Projesini Güncelleyin

Alt + F5 shortcut OR right-click >> Maven >> Update Project.

Adım 3: Sonlandır

Click OK and let it update.

Bundan sonra hatalar kaybolmalıdır.

İyi şanslar

1
katma

M2_REPO değişkenini birkaç kez ayarlamayı denedim, ancak nihayet yardımcı olan tek şey Eclipse'i -clean parametresiyle başlatmaktı.

0
katma

I have seen this issue before more than once and I don't use the maven plugin so I dont have windows -> Preferences->Maven. To resolve this 'unbound classpath variable M2_REPO/etc/..' though you have M2_REPO variable setup issue -> Rename M2_REPO variable to something else (M2_REPO2 for eg) and then correct it back to M2_REPO and this issue goes away.

0
katma
Jagadeesh, eclipse'de sınıf yolu değişkeni olarak var. Pencere -> Tercihler -> Java -> Yapı Yolu -> Classpath Değişkeni'ne giderseniz M2_REPO öğesini seçin ve düzenlemeye tıklayın, onu değiştirebilmeniz gerekir. Değiştirilemez ne demek istediğinizi anlamadım.
katma yazar Sudhir Srinivasan, kaynak
M2_REPO Değişken değiştirilemez.
katma yazar Jagadeesh, kaynak

Mars.2 benim için bu sorunu yaşıyordu. Tüm bu önerileri denedim, sonra ~/.m2/repository/.metadata klasörünü sildim, yeniden tutulan yeniden başlatıldı ve M2_REPO vardı.

Maven - Kullanıcı Ayarları bölümüne baktım, ancak settings.xml dosyası yok, ancak bir .metadata klasörü vardı, eğer detaylandırırsanız eclipse .m2 deposunun bulunduğu bir jdt dosyası var. İyi olmadığını düşündüm, ben de sildim. Tutulma yeniden başlatıldıktan ve M2_REPO yapılandırıldıktan sonra, ~/.m2/repository/.metadata klasörü hala silinir. Çalışma alanındaki başka bir şeyle çakışmış olmalı. İlk başta oraya nasıl gittiğini bilmiyorum.

0
katma

Maven Integration Eclipse'den kaldırıldıktan sonra hata oluştu.

0
katma