Windows Server 2008'de otomatik giriş

Sunucu 2008'de çalışan bir sistem yeniden başlatıldıktan sonra belirli bir kullanıcının otomatik olarak oturum açmasına neden olan (doğrulanmış) bir yöntem bilen var mı?

Bazı kayıt defteri değerlerini ayarlamayı denedim (şu anda bağlantıya sahip değilim) ve ayrıca birkaç program da denedik (bir ücretsiz program işe yaramadı, bir diğeri paraya mal oldu).

Edit Since several people have asked for my reasons - I need to run Selenium web tests on a TeamCity build agent, and they don't work well when the build runs as a windows service. Running them in a user session solves the problem.

13
Bunu istemenin nedeni nedir? Belki de bir hizmet veya planlanmış bir görev olarak ne gerekiyorsa yapılarak çözülebilir?
katma yazar Guy, kaynak

7 cevap

Bir Windows 2008 etki alanı üyesi için, tuşa 1 değerinde bir dize değeri (REG_SZ) olarak AutoAdminLogon ekleyin

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

Ardından, Çalıştır komutunda control userpasswords2 yazarak Kullanıcı Hesapları kontrol panelini çalıştırın.

Kullanıcılar sekmesinde, "Kullanıcılar bir kullanıcı adı girmeli ..." kutusunun işaretini kaldırın ve ardından autologon'a kullanıcı adını ve şifreyi ekleyin.

15
katma
Son adımdan vazgeçene kadar (kullanıcı adı ve şifresini nereye yazarım, ah pes ediyorum ve ok tuşuna basın), kullanıcı adı ve şifreyi girmeniz istenmiyor.
katma yazar Hadrian Quan, kaynak
Kullanıcıların kontrol etmeli ve işaretini kaldırmalı kullanıcılar bir kullanıcı adı ve şifre girmeli ... ... sonra ok tuşuna basın.
katma yazar Hadrian Quan, kaynak
Bu, birden fazla kullanıcıya giriş yapmak için nasıl kullanılabilir?
katma yazar yan yankelevich, kaynak

Sysinternals otolog formunu deneyebilirsiniz. Kimlik bilgileri şifrelenmiş olarak belirtilen bir hesap altında otomatik olarak oturum açmanızı sağlar.

7
katma

Windows otomatik oturumunda Faydalı İpucu: Windows, kullanıcı adı ve parola istemeden önce açılan herhangi bir Yasal Uyarı otomatik oturumunu durduracaktır. İstemi otomatik olarak iletmenin bir yolu olabilir, ancak kayıt defterindeki sinir bozucu anahtarları silmek daha kolaydı:

Regedit'i açın, iki anahtardaki string değerlerini silin: * LegalNoticeCaption ** LegalNoticeText içinde HKLM \ Yazılım \ Microsoft \ WindowsNT \ CurrentVersion \ WinLogon

source for the registry edits: http://www.annoyances.org/exec/forum/winxp/t1107277811

Server 2008'de aynı anahtarlar ayrıca bulunur: HKLM \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policy \ System

Değerlerin silindiğinden emin olmak için her iki yerde de giriş yaptığınızdan emin olun.

Yasal bildirim, otologun askıda kalmasına neden oldu. Bu, Verizon bulutundaki uzak bir 2008 Sunucusunda bulunduğundan, yeniden başlatmanın ardından otolog izlemek mümkün değildi.

Sysinternals autologin aracı, autologin'in çalışmasını sağlamak için çok iyi çalışıyor. Bu yayında daha önce başvuruda bulunuldu.

3
katma

http://sourceforge.net/projects/runasservice/ adresinden bir göz atın. Mevcut bir uygulamayı hizmet olarak çalıştırmak için kullanılan bir araçtır. Bu hizmet istediğiniz kullanıcı hesabını kullanmalıdır. Bu probleminizi çözmeli.

2
katma

Belirli bir kullanıcı oturumunda çalıştırmak için programa ihtiyacınız olduğunu söylüyorsunuz. Sadece bu program için bir görev zamanlayabilir ve bu kullanıcının kimlik bilgilerini kullanamaz mısınız? Tüm kullanıcı ayarlarını alacaksınız: belgelerim, ayarlarım, vs., sanki kullanıcı sanki.

1
katma
Programlamak istemiyorum, makine başladığında tüm yapım aracı işlemini (her zaman çalışması gerekir) artırmak istiyorum.
katma yazar ESRogs, kaynak
Yine de uygun bir oturum istiyorum, kullanıcı kimlik bilgileri yeterli değil. Hizmet olarak çalıştırmayı denediğimde (aynı kullanıcı bilgileri altında), işe yaramadı.
katma yazar ESRogs, kaynak
Windows 2003 görev zamanlaması, sistem başlangıcında çalışacak bir görev zamanlamanızı sağlar. 2008'in de böyle bir seçimi olduğuna eminim.
katma yazar corsiKa, kaynak
Servis olarak çalışmak, zamanlanmış bir görevle çalışmakla aynı değildir. Gerçekten zamanlanmış bir görev altında çalışan bir exe uygun bir oturum olduğuna inanıyorum. Emin olamadığım tek şey, sürecin gerçek bir CRT'de şeyler göstermekte ısrar etmesidir. Vanilya uygulamaları ile bu yaptığımdan, onların ekran şeyler bit kova içine gider. Bi dene; Diğerlerinin önerdiğinden daha temiz bir çözüm.
katma yazar corsiKa, kaynak

This should work-or at least it always has for me. I know it says for XP but it should apply:

0
katma

Bunu yapman gerektiğinden kesinlikle emin misin? Yerel olarak bir sunucuya oturum açan bir kullanıcının (veya yöneticinin) olması her zaman bir güvenlik riskidir. Bir programı veya hizmet olarak kullanılamayan bir şeyi başlatmanız gerekirse, Grup İlkesine (Active Directory) veya Yerel Güvenlik İlkesine (bir etki alanında değilse) bakın. Kullanıcı etkileşimi olmadan önyüklemeden sonra (veya kapanmadan önce, oturum açmadan/oturumu kapattıktan sonra vb.) Çalıştırılacak komut dosyalarını tanımlayabilirsiniz.

0
katma
Belirli bir kullanıcı oturumunda çalıştırmak için bir programa ihtiyacım var. Güvenliği umursamıyorum, şirketin intranetinde.
katma yazar ESRogs, kaynak
Sanal kutuda çalışıyorum.
katma yazar Hadrian Quan, kaynak
Windows
Windows
729 Katılımcıların

Windows ile ilgili tüm sorunların çözümüne yanıt arandığı ve paylaşımların yapıldığı bir gruptur. @SerCiTV @Tekpay @Apktanitim kanal/grupların uzantısıdır. https://t.me/joinchat/H1pwvUwqv4etCBtv9Oi_qQ