Visual studio android emülatörü tam olarak başlamayacak

Visual studio 2015'te boş bir cordova uygulaması oluşturdum ve görsel stüdyo android öykünücülerinde hata ayıklamaya başladım (önce lolipop sonra kitkat ile). XDE başlar ve ekranda İşletim sistemi başlıyor ... görüntülenir. Görüntülenene kadar bir süre böyle kalır.

Emülatör, aygıtın işletim sistemine bağlanamıyor; Aygıt, bağlantı isteğine yanıt vermedi. Bazı işlevler devre dışı bırakılabilir '

İletişim kutusunu kapattıktan sonra, öykünücüyü öldürene kadar orada kalır. Öykünücüyü öldürmek, görsel stüdyodaki bir hatayı tetikler.

'VS Emulator Lollipop Phone' öykünmüş aygıtı başlatılamadı.

Hyper-v'yi açtığımda, listede vm'yi görüyorum ve çalışıyor olarak gösteriliyor. Bağlandığımda, konsol ekranını aşağıdaki gibi görüyorum

screen

18

10 cevap

Bu sorunun bir süredir var olduğunu biliyorum ama bu konuyla hala karşılaşabilecek insanlar için yeni bir çözüm buldum ...

I had the same issue (stuck on "OS Is Starting") for API v 21 & 22. API v23 images would start, but could not debug - the app would crash as soon as it launched.

Aşağıdaki sorun giderildi:

 • Öykünücüyü kapatın
 • Hyper-V yöneticisini açın
 • Android Resmin ayarlarına gidin
 • "İşlemci" yapılandırma düğümünü genişletin
 • "Uyumluluk" düğümüne gidin
 • "Farklı bir işlemci sürümüne sahip fiziksel bir bilgisayara geçirme" seçeneğini işaretleyin

Görünüşe göre Android görüntüleriyle uyumlu olmayan yeni İşlemci mimarileriyle veya bunun gibi bir şeyle ilgisi var - çalıştığı sürece gerçekten umursamıyorum :)

29
katma
Teşekkür ederim! Bu sayfa benim için Surface Pro 4'te (i7 6650U) çalışan tek çözümdü.
katma yazar Nande, kaynak
Bu çözüm benim için de işe yaradı! Hemen geldi. Benim önereceğim, cevabınızı bir ekran görüntüsü ya da iki tanesini içerecek şekilde düzenlemek.
katma yazar Do What You Love, kaynak
Bu tam olarak benim sorunumdu. API 21 ve 22 görüntüleri başlayacak, ancak VS bu uygulamayı uygulayamadı. Bu seçeneği açmak güzel çalıştı. Teşekkürler!
katma yazar Ionian316, kaynak
Sen adamsın! Sabit!
katma yazar Ale_lipa, kaynak
+100 En kolay düzeltme.
katma yazar Sungam, kaynak
Bu aynı zamanda API 21, 22 ve 23 cihazlarla ilgili sorunlarımı da çözdü. 21 ve 22 "İşletim Sistemi Başlatılıyor" u geçmez ve 23'te, Geliştirici Ayarları'nı açmaya çalışmak için "Telefon Hakkında" düğmesine bastığımda ayarlar düştü. Bunu yapan başka biri de React Native şeyler yapıyorsa, adb reverse tcp: 8081 tcp: 8081 komutunu da çalıştırmanız gerekir.
katma yazar FLGMwt, kaynak

Ben de aynı konuya giriyordum. OpenGL'yi silerek etkisiz hale getirmeye çalıştım: GuestDisplayProvider = "VsEmulator.OpenGLGuestDisplay" xdesku.xml içinde, diğer cevaplarda önerildiği gibi.

İlk başta, sanal makine önyüklenir (Hyper-V yöneticisinden bağlanabilirsiniz), ancak öykünücüsü penceresi makineye bağlanmaz ("işletim sistemi başlıyor" bölümüne takılır), ardından ": öykünücüsü aygıt işletim sistemine bağlanamıyor: Konuk sistem IP adresi otomatik olarak algılanamadı. Bazı işlevler devre dışı bırakılabilir.")

Bu yanıt https://stackoverflow.com/a/31698124/1010492"> https://stackoverflow.com/a/31698124/1010492 ve bu bir https://stackoverflow.com/a/14402740/1010492 bağlantı sorununu çözmeme yardımcı oldu ve Sanal Makine öykünücüsü penceresinde görüntülenmesini sağladım .

Ancak, öyleyse "VsEmulator.OpenGLGuestDisplay" satırını geri takana ve profilleri birkaç kez yeniden başlattıktan sonra, düzgün şekilde çalışmıyordu (ölçekleme sorunları, Giriş, Geri vb. Düğmeler yok).

Özetlemek gerekirse, aynı sorunla Hyper-V özellikli bir bilgisayarda karşılaşıyorsanız, --over bilinçli - denemek isteyebilirsiniz:

 1. Ideally, uninstall any other Virtualisation software such as VMWare, Virtual Box and VPN clients such as Cisco VPN (if you cannot do that, please be vigilant at step 13)
 2. Reboot
 3. In the "Visual Studio Emulator for Android" dialog, delete all installed device profiles
 4. Remove All Hyper-V virtual switches - go to Hyper-V > Virtual switch manager > Remove all virtual switches
 5. Run XdeCleanup.exe (usually in "C:\Program Files (x86)\Microsoft XDE\10.0.10240.0")
 6. Also remove any extra virtual network adapters left in "Control Panel > Network and Internet > Network Connections" (after following the previous steps, you should normally be left with only physical adapters)
 7. Make sure Network Sharing is disabled on all network adapters (right click, Properties, Sharing, untick "Allow other network users to connect through this computer's Internet connection")
 8. If ever you deleted the line GuestDisplayProvider="VsEmulator.OpenGLGuestDisplay" in xdesku.xml (usually in "C:\Program Files (x86)\Microsoft XDE\10.0.10240.0\SKUs\Android"), NOW IS A GOOD TIME TO PUT IN BACK.
 9. Reboot
 10. You may want to try to repair the emulators: go to Programs and Features > Microsoft Visual Studio Emulator for Android > Change and hit "Repair" (although I have to say this always fails for me)
 11. Reboot
 12. Open the Visual Studio Emulator for Android, and install then run one of the profiles (eg: 7'' KitKat (4.4) XHDPI Tablet -- Similar to Asus Google Nexus 7)
 13. It may already work, but if not you should make sure that your network adapters are setup properly. Stop your emulator, then Go to Control Panel > Network and Internet > Network Connections, and right click the vEthernet adapters, then Properties and make sure you only have the following boxes ticked in the Networking list (as explained in Interference from other virtualization or networking software and drivers: Client for Microsoft Networks, QoS Packet Scheduler, File and Printer Sharing for Microsoft Networks, Microsoft LLDP Protocol Driver, Link-Layer Topology Discovery Mapper I/O Driver, Link-Layer Topology Discovery Responder, Internet Protocol Version 6 (TCP/IPv6), Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4)
 14. Reboot
 15. Try to start the emulator again in "Visual Studio Emulator for Android"
 16. If it still doesn't work, try to delete and recreate the profiles, and loads of reboots...

Burada muhtemelen bazı gereksiz adımlar var, ancak denemeniz gereken her şeyi içerdiğini düşünüyorum (anahtar ağ bağdaştırıcılarının doğru şekilde ayarlandığından emin gibi görünüyor). Bazı şeyleri özlüyorum ya da bazı adımların faydasız olduğunu düşünüyorsanız lütfen yorum yapın.

20
katma
Çözümün benim için çalıştı. Bunun Ethernet adaptör ayarlarıyla oynadıktan sonra olduğunu gördüm, görünüşe göre Hyper-V ağ ayarlarını değiştirmeyi sevmiyor.
katma yazar Ivan G., kaynak
En sonunda! Çok farklı "çözümler" den geçtim ama bu benim için işe yarayan şeydi. Benim sorunum android sanal makinenin, doğrudan hiper-v yöneticisinden (ya da ne denirse) başlattığımda başlaması ve çalışmasıydı, ancak vs emülatörü bana "bilinmeyen çıkış kodları" verdi. Teşekkürler!
katma yazar Dave81, kaynak

After alot of searching I got this working. Hope this helps. I found it in the comments on MSDN Article for Android Emulator with Visual Studio 2015

OpenGL'yi Program Dosyaları'na (veya 64 bit makinedeyseniz Program Dosyaları x86) gidip devre dışı bırakırsanız yeni görüntüler işe yarayabilir. GuestDisplayProvider = "VsEmulator.OpenGLGuestDisplay". Ancak, OpenGL açılmamışsa, birçok yeni özellikten yararlanamayacaksınız.

6
katma
@ritcoder sorununuzu çözebildiniz mi? Aynı sorunla karşılaşıyorum (VM çalışıyor, hyper-v manager kullanarak bağlanabiliyorum, ancak emülatör penceresinde hiçbir şey görüntülenmiyor)
katma yazar Gyum Fox, kaynak
@ritcoder: Sonunda yaşadığımız sorunu çözdüm. Windows Phone öykünücüsü ile ilgili benzer yayınlar bulabilirsiniz. Çözüm, sanal adaptörünüzü temizlemektir: stackoverflow.com/a/14402740/1010492 (ayrıca bkz: msdn.microsoft.com/library/windows/apps/& hellip; "Diğer sanallaştırma veya ağ yazılımı ve sürücülerinden gelen parazit"). Yanımda, VMWare'in neden olduğu bir girişim oldu.
katma yazar Gyum Fox, kaynak
@ritcoder Ayrıca, çok fazla uğraşmadan sonra, Hyper-V makinemde çalışmamı sağladım: GuestDisplayProvider = "VsEmulator.OpenGLGuestDisplay". (İlk başta işe yaramadıysa da: Hala aynı hataydı. Birkaç yeniden başlatmanın ardından çalışmaya başladı, neden olduğu hakkında hiçbir fikrim yok). Yeni bir cevap gönderiyorum.
katma yazar Gyum Fox, kaynak
Sadece biraz başarı ile denedim. XDE penceresi İşletim sistemi başlıyor 'u gösteriyor ve çok uzun zamandır orada. Çalışan VM'ye hyper-v ve Connect 'i açtığımda, başarılı bir şekilde önyükleme yaptığını fark ettim ve onunla arabirim kurabilirim. Sanırım şimdi sorun XDE'yi tanımasını sağlamak.
katma yazar ritcoder, kaynak
VMware Player'ı kurmam gerektiğini mi söylüyorsun? Hiper-v ile karışmaz mı?
katma yazar ritcoder, kaynak
NativeBoot kullanıyorum. Yalnızca sabit sürücü sanallaştırılmıştır. Windows 10'a çift çiziyorum.
katma yazar ritcoder, kaynak
@GyumFox Noted. Kontrol edeceğim. Yakında Win10'a geçmek için makineyi yakında biçimlendireceğim, bu yüzden aynı sorunun devam edip etmediğini göreceksiniz.
katma yazar ritcoder, kaynak
Üzgünüm, daha önce bu kurulumu kullanmamıştım. İnşallah aday için çözülecek umarım.
katma yazar Niall Cunningham, kaynak
Özel kurulumum için. Bir VM içinde çalıştırırken sadece senin hatan var. Bu sizin için aynı senaryo mu yoksa ana makinenizde Visual Studio 2015 CTP 6 kullanıyor musunuz? Hiper-V ve VMWare'den bahsettiğiniz gibi birlikte çalışmaz, ancak vmplayer/vmware kullanarak bir vm çalışmasının içinde hiper-v çalıştırmak işe yarar.
katma yazar Niall Cunningham, kaynak
Bu Kurulum benim için çalışıyor. VMware Player 7. 2 İşlemci Çekirdeği. Intel VT-x/EPT veya AMD-V/RVI sanallaştırın ve ayrıca işaretlenmiş CPU performans sayacını sanallaştırın. Ayrıca sanal makinemin VMX dosyasında hypervisor.cpuid.v0 = "FALSE" ekledim ve dosyayı kaydettim. (Not: Dosyanın alt kısmında bulunan VM'yi açtıktan sonra çizgiyi altından birkaç satır eklemeniz gerekebilir). Tüm bu adımlar birlikte Android Emulator uygulamasını XDE penceresinde açar. Daha sonra, cihazı döndürmek ve eğmek için araçlar kullanabilir ve XDE penceresinin manzaradan portreye vb. Değiştiğini görebilirsiniz.
katma yazar Niall Cunningham, kaynak

@Gyum Fox'un cevabındaki adımlardan geçtim ve hala benim için neşe yok.

Android için Visual Studio Emulator ilk emülatör örneğini oluştururken, birkaç sanal ağ anahtarı da oluşturulur. Bir dizüstü bilgisayar için, tipik olarak üç vEthernet örneği oluşturulur; Biri kablolu LAN, biri Wi-Fi, diğeri konuk için ana bilgisayar bağlantıları için dahili sanal anahtar.

Benim durumumda, kablolu LAN için vEthernet başarıyla oluşturuldu ve ardından Android için Visual Studio Emulator işlemi askıda kaldı. Bu, Hyper-V Yöneticisi ve Sanal Anahtar Yöneticisi eyleminden görülebilir.

Sanal Anahtar Yöneticisi 'ni kullanarak, eksik Wi-Fi sanal anahtarını bu adımlarla başarıyla oluşturdum. Nihayetinde işe yaradı. Okumaya devam etmek.

 1. Under the Virtual Switches list, select New virtual network switch…
 2. Under What type of virtual switch do you want to create?, select External.
 3. Under the External network: drop-down, select the Wi-Fi adapter.
 4. Click the Create Virtual Switch button.
 5. Change the Name: to match the name of your Wi-Fi adapter.
 6. Click the Apply button.

Ancak benim durumumda, Uygula 'yı tıkladıktan sonra, bir hata mesajı Wi-Fi adaptörünün köprülendiğini belirtti. Hmmm.

Ağ Bağlantılarını Görüntüle kontrol paneli uygulamasını başlattım ve Wi-Fi adaptörü bunun köprülenmiş olduğunu göstermedi. (Bir ağ köprüsü bulunduğunda, Durum sütununda Köprülenmiş kelimesi eklenmiştir.) Kayıt defterinde bir yerde gizlenen bazı tozlu dijital bitler olduğundan şüpheleniyorum.

İşte benim için sorunu çözdü.

 1. Wi-Fi cihazına sağ tıklayın.
 2. Köprü'ye ekle 'yi seçin.
 3. Wi-Fi cihazına tekrar sağ tıklayın.
 4. Köprüden Kaldır 'ı seçin.

Şimdi, Wi-Fi şebekesi için sanal anahtar oluşturma adımlarına geri dönün. Adımlar şimdi başarıyla tamamlanmalıdır.

Ve şimdi, istediğiniz Android emülatörlerini oluşturmaya geri dönebilirsiniz.

Son bir düşünce… Oluşturulan herhangi bir sanal anahtar görmüyorsanız, kablolu LAN'ın tozlu dijital parçaların sizi asabileceği anlamına gelebileceğinden şüpheleniyorum. Bu durumda, bunun sizin için net olup olmadığını görmek için kablolu LAN adaptöründeki köprüden ekleme ve çıkarma hilesini denerim.

Ve şimdi sanal bağdaştırıcıyı oluşturmadan yalnızca ağ bağdaştırıcısına köprüden ekle ve kaldır hilesi yapmanın yeterli olacağını varsayalım. Benim için sanal anahtarın yaratılması, sorunun düzeltildiğinin kanıtıydı. YMMV ;-)

1
katma

Sorunumun, şirketimin tüm bilgisayarlara uyguladığı bazı kurumsal politikalarla ilgili Windows Güvenlik Duvarı ile ilgili olduğunu gördüm. Windows Güvenlik Duvarı hizmetini durdurduktan sonra gayet iyi çalıştı.

1
katma

Sistemimde, tekrar devre dışı bırakılmış vEthernet (Dahili Ethernet Bağlantı Noktası Windows Phone Emulator Dahili Anahtarı) etkinleştirildikten sonra tekrar çalışmaya başladım. Yeniden başlatmak zorunda değildim.

1
katma
Jepp, bu benim çözümümdü! Teşekkürler Bart, eski bir ağ mühendisinin kendisini bulamaması için biraz utanç verici;) Bunu okuyana kadar ağ ayarlarına bile bakmadı. ve evet, geçen hafta sanal bir kutu kurulumu nedeniyle aktif değildi.
katma yazar JimiSweden, kaynak

Ben de bu sorunu yaşadım ve sadece android emülatörleri için değil, tüm Windows telefonu emülatörleri içindi.

Bu sorunu çözmek için yaptığım şeydi.

Bundan sonra emülatörü "Android için Visual Studio Emülatörleri" den çalıştırabildim

1
katma

One of the reason I was having this issue is that I did not install the Android SDK on the default location. So I had to follow these instructions in order to be able to debug my application: https://msdn.microsoft.com/en-us/library/mt228282.aspx#ADB

"Android SDK Araçları" klasörünü oluşturmalı ve benim durumumda "E: \ Android \ Android_SDK" olan SDK'ma değeri olan "Yol" Anahtarını eklemek zorunda kaldım

0
katma

Gyum Fox'un sağladığı içgörü, başka şeyler denemek için ihtiyacım olan ipuçlarını vermesine rağmen ayrı bir cevap ekliyorum.

[NOT: En son öykünücüyü kullanabildim (~ 3 hafta önce) Kablosuz devre dışı bıraktım ve Dev dizüstü bilgisayarımda kablolu bir bağlantı kullanıyordum. Anahtarımdaki boş alan kalmadı ve kablosuzyı tek bağlantı seçeneği olarak yeniden etkinleştirdim. Bu tamamen tesadüfi olabilir, ancak okumaya devam edin ve karar vermenize izin vereceğim.]

Gyum'un başarılarını izleyen adımların ardından telsizi kapatmaya ve öykünücüyü başlatmaya karar verdim.

Bilmiyor muydun ... sorun olmadan çalıştı! 8-}

Öykünücüyü çalıştırdıktan sonra, kablosuz bağlantıyı yeniden etkinleştirdim ve öykünücünün bağlantıyı açtı.

Ben bir ağcı değilim, o yüzden anlamaya bile çalışmam. Bu küçük bir PITA ama hey ... işe yarıyorsa !!! ; -}

0
katma

Makinemde emülatörü başlatabilirim ancak dağıtmaya ve hata ayıklamaya çalışırken bir OpenGL hatası alıyorum. Docker'ı yükledikten sonra sorunlarımın başladığını fark ettim. Bir hevesle Docker'ı kapatmaya ve vEthernet (DockerNAT) Ağ Bağlantısını devre dışı bırakmaya karar verdim. Bu sorunumu çözdü. Şimdi, ne zaman Andoird öykünücüsünü kullanmam gerekiyorsa, Docker'ı kapatmam gerekiyor. Sonra hata ayıklama bittiğinde Docker'ı etkinleştiririm/yeniden başlatırım.

0
katma