Araba el freni devresindeki akımı tespit edin

circuit

Using Arduino, how can I detect that the switch is on? I have access to the wire within the red rectangle only. That's because the switch is closely connected to the car body (ground). When the handbrake is up, the switch is pushed by a coil to touch car body and close the circuit. And when the handbrake is down, the switch go away from the car body and the circuit is open. switch

1
Kelimenin tam anlamıyla yalnızca bu kabloya erişiminiz varsa, yapamazsınız. Toprağa veya 12v'ye veya yandığını görmek için ampule erişmeniz gerekir.
katma yazar af., kaynak
Aslında bu tam olarak doğru değil. Kabloyu keserek bir direnç seri hale getirip ardından direnç üzerindeki voltajı ölçerek bunu yapabilirsiniz.
katma yazar af., kaynak
Bunu arabanızda yapıyorsanız, söylediğiniz gibi, o zaman başka bir yere kolayca toprak alabilirsiniz (tüm gövde topraklıdır) ve voltajı ölçmek için sadece bir voltaj bölücü (iki direnç) kullanın.
katma yazar af., kaynak
Bir voltaj monitörü yerleştirebilir misiniz? Veya diğer parçalar?
katma yazar Thomas Myron, kaynak
@ MegamindSaiko voltaj izleyecektir.
katma yazar Thomas Myron, kaynak
Bu bir okul ödevi gibi görünüyor. ... doğru tahmin ettim mi?
katma yazar jsotola, kaynak
@CodeGorilla voltaj monitörü ne yapacak?
katma yazar user1252280, kaynak
@ jsotola Hayır, arabamda yaptığım bir fikir
katma yazar user1252280, kaynak
El freni şalteri düğmesi, şalter doğrudan yere bağlı, hiçbir şey yerleştirecek tel veya boşluk yok. El freni yukarıdayken, bir bobin şalteri araç gövdesine dokunmak için itiyor ve aşağı inerken düğme araç gövdesinden uzaklaşıyor ve devreyi açıyor.
katma yazar user1252280, kaynak
Bir arkadaşım gerilimi kontrol edebileceğimi söyledi (şöntler veya başka aletler olmadan). Anahtar kapalıysa, gerilimin toprak gibi sıfır olacağını ve anahtar açıksa, 12 V okuyacağını söyledi. Bir multimetre kullanarak deneyeceğim.
katma yazar user1252280, kaynak

5 cevap

Eğer gerçekten kırmızı dikdörtgen içeriğine gerçekten erişebiliyorsanız, Toprak veya + 12V beslemesine değil, bir voltaj bölücü oluşturabilmek için kırmızı dikdörtgenin içindeki kabloyu yeterince kullanabileceğinizi varsayarak bir opto izolatör kullanabilirsiniz. opto'nun giriş tarafından en az 1-2 mA olsun.

2
katma
Zemin noktasına erişiminiz varsa daha da kolaylaşıyor ...
katma yazar Tarski, kaynak

Yorumlarınıza göre:

"El freni şalteri düğmesi ..." ve ".. şalter kapalıysa, gerilim toprak olarak sıfır olur ve şalter açıksa, 12 V okuyacaktır.",

telin içine ekleyip Arduino için bir giriş olarak kullanabilirsiniz. Doğrudan bir Arduino'ya bağlayamazsınız, çünkü 5V dijital bir giriş için izin verilen maksimum voltajdır (Arduino'nuzun 5V'da çalıştığını varsayarsak).

Opto izolatör, seviye değiştirici veya pasif bileşenler kullanmak gibi onu Arduino'ya güvenli bir şekilde bağlamak için birkaç yol vardır.

2 direnç ve bir zener diyot kullanan bu devre sizin için işe yarayabilir:

enter image description here

Araç toprağını Arduino GND'ye bağladığınızdan emin olun.

1
katma

Kabloları değiştirebiliyorsanız seri olarak bir şönt direnç ekleyebilir ve terminaller arasındaki voltaj düşüşünü ölçebilirsiniz. Bu şekilde, şalter açıksa ve şalter kapalıysa bir şey olacak olan 0 akımını ölçebilirsiniz. Diğer bir ACS712 Akım Sensörü kullanabilirsiniz.

0
katma

Kabloyu bir ferrit veya demir çekirdeğin etrafına sarın ve manyetik alanı tespit edin.

0
katma

"Jose can uc", "Alberto Perro" ve "VE7JRO" tarafından verilen cevapları ve "Mark Smith" tarafından yazılan cevapları inceledikten sonra, kullanacağım bir çok yöntem olduğu açıktı, ama bunu öğrendim. En basit yöntem, gerilimi kırmızı dikdörtgen içindeki herhangi bir noktada ölçmektir. Devre kapalıyken, 0V okuyacaktır ve devre açıkken, yaklaşık 12 V okuyacaktır. Ve tabii ki, voltajı yaklaşık 4V'a düşürmek için voltaj bölücüyü ve Arduino pimini korumak için 4.7 Zener diyot kullanacağız.

open circuit

closed circuit

0
katma