İki sunucu arasında nasıl mesaj yakalanır?

İki sunucumdan biri xml biçiminde başka bir sunucuya mesaj gönderiyor. Mesaj sayısı, 10000/sn'den saniyede 1 milyona kadar değişir. Diğer uç dosyayı alır ve saklar. İkisi de aynı ağda.

Bazı dosyaların eksik olduğunu ve sunucudan günlük girişini buldum ve mesajın gönderilmesini sağladım. Ağda kaybolup kaybolmadığını nasıl kontrol ederim? Eski uygulama olarak alıcı ucunda onu takip edemiyorum.

Trafiği izlemek için ntop benzeri bir çözüm kullanmalı mıyım? Mesajı belirli bir portla izlemek ve görselleştirmek için başka bir çözüm var mı?

enter image description here

1
@RonMaupin'in belirttiği gibi, uygulama mesajları olarak OSI katmanı 4'ün üzerindeki protokollerle ilgili sorular burada konu dışıdır. Yani ürün önerileri.
katma yazar SitWalkStand, kaynak
Tüm dosyalar ağda kaybolmaz. Bazı paketleri kaybedebilirsiniz, ancak kullanılan taşıma protokolüne bağlı olarak, muhtemelen bir sorun olmayacaktır. Ağ diyagramı ve ağ aygıtı yapılandırmaları sağlamak için sorunuzu düzenlemelisiniz. OSI katman-4'ün üzerindeki sunucular, uygulamalar ve protokoller hakkındaki sorular açık bir şekilde konu dışıdır.
katma yazar Ron Maupin, kaynak
@RonMaupin Uygulama seviyesi iletişimini yansıtan wireshark gibi bir araç var mı.
katma yazar David, kaynak

Cevap yok

0