Bir cihaz ARP yanıtını almıyor

Eski bir Avaya (Nortel) 4548GT anahtar yığınıyla ilgili sorunları gideriyorum.

Bir bağlantı noktasındaki belirli bir bilgisayar, ARP yanıtını hedef ana bilgisayarlardan (20 ağdaki 3) almaz ve bu ana bilgisayarlardan ARP yayınını almaz. Hem kaynak hem de hedef aynı VLAN'da ve aslında yığının aynı anahtarında.

ARP girişleri, anahtardaki her iki taraf için var, ancak ana bilgisayarlarda değil. Ana Bilgisayar A, ARP yanıtı asla alınmadığından bu ana bilgisayarlara erişemez.

Bunu çözme konusunda bir fikrin var mı?

EDIT: Kind of similar to https://superuser.com/questions/600536/specific-mac-address-doesnt-receive-arp-reply-from-switch

EDIT: Config file is here: https://www.dropbox.com/s/cuca15ddtpq8xzy/4548gt.txt?dl=0

0
Evet, özellikle hata wi00870509
katma yazar Neall, kaynak
Gönderdiğiniz süper kullanıcı bağlantısında gösterildiği gibi başlatma adımlarını takip ettiniz mi? Anahtar eksi şifrelerinizin yapılandırmasını gönderebilir misiniz? Ayrıca dizüstü bilgisayarlarla 3 cihazı test olarak değiştirin ... eğer arpa yaparlarsa, anahtar yığınının iyi olabileceğini biliyorsunuzdur.
katma yazar Paul, kaynak
Evet, adımları takip ettim ama şansım yok. Wi00870509 hata suçlu olduğunu düşünüyordum ama MAC hiçbiri bu sırasına sahip ve anahtarların MAC tablosu tüm ana bilgisayarların doğru listeleniyor.
katma yazar Anyname Donotcare, kaynak

Cevap yok

0