Bu ne tür bir fiber bağlantı?

Bu resimde aynı fiber portuyla evde bir Cisco 2950 anahtarım var. Birisi bana bunun ne tür bir liman olduğunu söyleyebilir mi? LC, SC, FC, MTRJ? Fiber optik ethernette yeniyim. Bu bağlantının çok modlu bir kablo kullandığından eminim. Cisco anahtarları ev ağımda kullanmak için bir fiber kablo satın almak istiyor.

Thanks in advance.enter image description here

0
Bu bir mtrj limanı ve evet, çok modlu.
katma yazar Paul, kaynak

2 cevap

Yukarıdaki yorumu genişleterek, gerçekten bir MT-RJ konektörü. Ayrıca, bunun çok modlu olduğunu da biliyorum çünkü 1000base-SX yalnızca MMF'dir. Son olarak, konektördeki gerilim azaltma önyüklemesinin renklerine ve ana kablonun kılıf/koruyucu kapağına bağlı olarak elyaf türü hakkında çok eğitimli bir tahmin bile yapabilirsiniz. Senin durumunda, bej renkli çizmeli turuncu, MMF'nin bir başka göstergesidir (OM1 veya OM2.)

enter image description here

4
katma

Bu bir MTRJ konektörü. Ayrıca, desteklenen modül 1000BASE-SX ve 1000BASE-SX yalnızca MMF üzerinde çalışmak üzere tasarlandığından bu çok modlu kablo olduğu doğru. Kesinlikle, bu kablonun rengi de çok modlu versiyonunu gösteriyor.

0
katma