Havuzlanmış tcp bağlantılarını sessizce bırakan bir proxy'yi veya sunucuyu simüle edin?

Bir müşterinin uzak sunucusuna RESTful geri çağırma yaptığımız bir sistemimiz var. Görünüşe göre bir istek gönderildiğinde yanıt bekleyen zaman aşımlarını görüyoruz. Bazı kısıtlamalar:

  1. Yerel ağdaki başka bir yerde, sunucunun dışında TCP çöplük günlüklerini tutmak zordur.
  2. Müşterinin sistemine erişimimiz yok.

Trafik azaldığında, uzak vekilin bizi söylemeden boş bağlantıları öldürdüğünü düşünüyoruz. Rölanti bağlantıları için bir ovalama ipi ekledim. Bu zaten orada olmalıydı ve buna ek olarak sistemde bir gelişme. Bununla birlikte, hala yerel ağımızdaki hata durumunu simüle etmek isterim ve bunun biraz zor olduğunu kanıtlamak isterim. Test sunucumuz, bir servlet konteynırı, TCP bağlantılarını doğru şekilde kapatmakta olduğu için iyi durumda.

Bir kurulum oluşturmaya nasıl başlamalıyım?

  1. boşta kalan bağlantılar başka TCP trafiği olmaksızın düşürülüyor
  2. Bu bağlantılarla ilgili daha fazla trafik dikkate alınmaz mı?
0
Herhangi bir cevap size yardımcı oldu mu? Eğer öyleyse, cevabı kabul etmelisiniz, böylece soru sonsuza kadar haşhaş olmayacak, bir cevap aramayacaktır. Alternatif olarak, kendi cevabınızı sağlayabilir ve kabul edebilirsiniz.
katma yazar Ron Maupin, kaynak

1 cevap

Bir yönlendiriciyi NAT veya bir güvenlik duvarı arasına koyabilirsiniz ve TCP zaman aşımını çok düşük olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Alternatif olarak, durumu TCP keepalive kullanarak düzeltebilirsiniz. Bu, TCP oturumunu açık tutmak için hiçbir veri olmadan TCP ACK'leri periyodik olarak gönderecektir.

1
katma