ardıç Zeytin veya vMX için wifi adaptörü ekleyin

Bir armatör zeytinine veya vMX vm'ye bir kablosuz adaptör ekleyebilir miyim?

Düzenleme: Bunu yapmak isterim:

  • bir esasa ana bilgisayarında çalışan bir junos Olive/vMX VM var
  • ana bilgisayara bir wifi bağdaştırıcısı bağlayın ve sanal makineye geçişi kullanın
  • Junos VM'nin wifi adaptörünü döndürülebilir bir arabirim olarak görmesinin bir yolu var mı?

Olive adaptör için sürücülere sahip olacak freebsd üzerinde çalışır, bu yüzden en azından altta yatan işletim sistemi bunu görecektir. Sanal yönlendiricinin bir arabirim olarak wifi adaptörünü görmesinin bir yolu var mı?

0
Bu soru yazılı olduğu kadar mantıklı değil. Juniper Zeytin, ne şekilde düşünür, ya da düşünmelidir, gerçek ya da başka türlü bir ethernet adaptörüdür? Wi-Fi ethernet değildir; bunlar iki farklı protokol.
katma yazar Ron Maupin, kaynak
Ne yazık ki, VM yapılandırmaları hakkında sorular burada konu dışı.
katma yazar Ron Maupin, kaynak
Bu aslında bir ağ mühendisliği sorusu yerine bir "ESXi" sorusudur. Olive'i Linux veya Linux veya Windows'da veya başka bir şeyde çalıştırmanız gerçekten önemli değil. Soru "bir ESXi ana bilgisayarına kablosuz ağ bağdaştırıcısı ekleyebilir miyim?" Cevap muhtemelen "hayır, çünkü HCL'de hiçbir wifi bağdaştırıcısı yok ( vmware.com /resources/compatibility/search.php ) "- ancak farklı bir siteden sormaktan daha iyidir.
katma yazar Vivek Iyer, kaynak

1 cevap

Bir çeşit ağın farklı bir ağ türü olduğunu düşünmek için bir yönlendirici işletim sistemi kandırmak başarısızlığa yol açacaktır. Bir yönlendiricinin, bir arabirimden ayrılan paketler için çerçeve kapsülasyonunu oluşturması gerekir. Bir ethernet çerçevesi, bir Wi-Fi çerçevesinden temel olarak farklıdır. Bir Wi-Fi bağdaştırıcısı aracılığıyla bir ethernet karesi göndermeyi her nasılsa, WAP'ların veya Wi-Fi istemcilerinden hiçbiri anlamaz.

1
katma