"Autongotiation" ile 1000BASE-T

802.3, autongotiation yapmak için 1000BASE-T arayüzü gerektirir. Ancak birçok ağ donanımı, autoneg'ı devre dışı bırakabilir ve 1000BASE-T arabirimi için 1000M-FDX işlemini zorlayabilir ("autongotiation/duplex full/speed 1000" gibi).

Spesifikasyonlar autoneg'a ihtiyaç duyuyor ve birçok dişli satıcıları da autoneg'ı etkinleştirmeyi tavsiye ediyor, meslektaşım autoneg'i devre dışı bırakmakta ısrar ediyor. Sabit yapılandırmayı tercih eder, çünkü kötü bir kablodan dolayı (örneğin, Cat5 kablosundaki 8 telden biri kesilir), autoneg özellikli 1000-T portu bazen 100/10M moduna geri döner. Ayrıca, autoneg-disabled 1000BASE-T Laboratuvarımızdaki link görünüşte iyi çalışıyor.

My question: Does something wrong occur if I set "no autoneg" to each end of 1000BASE-T port? (e.g. BER increase or link flap ?)

AFAIK 1000BASE-X'in autonu, tek yönlü fiber kesmeyi algılayan uzaktan arıza sinyalini içerir. Tüm 1000BASE-X bağlantısı için autongotiation etkinleştirmek için duyuları yapar.

1
Herhangi bir cevap size yardımcı oldu mu? Eğer öyleyse, cevabı kabul etmelisiniz, böylece soru sonsuza kadar haşhaş olmayacak, bir cevap aramayacaktır. Alternatif olarak, kendi cevabınızı sağlayabilir ve kabul edebilirsiniz.
katma yazar Ron Maupin, kaynak
ayrıca, udld bir göz atın
katma yazar Ron Royston, kaynak

1 cevap

Autongotiation sadece gerektiğinde devre dışı bırakılmalıdır. Düzgün uyumlu 802.3 donanımı, bağlantı darbelerindeki bilgileri gönderecek ve bunlara cevap verecektir. Sadece nadir durumlarda - yani metro-ethernet - bağlantı darbeleri eksiktir. Ve bu 802.3 ihlalidir.

Hız/dupleks ayarı, pazarlığı devre dışı bırakmaz; ne bildirildiğini sınırlar.

Not: Cisco 2960S'nin parmaklarımdaki müzakereleri kapatmayı bile desteklemiyor. Adtran donanımı neyse ki öyle. (ya da internet erişimim olmaz.)

6
katma
Doğru ve erişim anahtarları için, uç noktaların, çeşitli yetenekleri olan fişleri olabilir, bu yüzden gerçekten otomatik anlaşmayı istiyorsunuz.
katma yazar Ron Royston, kaynak