WireShark: Aynı wi-fi'de kaç tane ana bilgisayarın olduğunu nasıl belirleyebilirim?

Wireshark kullanarak ağımdaki ana bilgisayar sayısını belirlemem gerek. Topladığımdan, bir Windows makinesinde bu imkansız. Bu dava mı?

Bu okul için, bu yüzden bir Windows makinesinde bunun mümkün olup olmadığını bilmem gerek. Profesörümün bir hata yapmış olabileceğine inanıyorum.

0
Ben noktalama nerede eksik olduğunu düşünüyorum. "... ağ, wireshark kullanarak."
katma yazar jinsungy, kaynak
Yani, "Ağımdaki ana bilgisayarlardan kaç tanesinin Wireshark kullanıyor?" veya "ağımda kaç tane ana bilgisayarın olduğunu belirlemek için wireshark'ı nasıl kullanırım?"
katma yazar nickd, kaynak
Kafam karıştı. Ağdaki ana bilgisayarların sayısını bilmek ister misiniz, Wireshark kullanarak ağdaki ana bilgisayarların sayısını bilmek ister misiniz? Başlık ve ilk cümle çok farklı.
katma yazar Ron Maupin, kaynak
Herhangi bir cevap size yardımcı oldu mu? Eğer öyleyse, cevabı kabul etmelisiniz, böylece soru sonsuza kadar haşhaş olmayacak, bir cevap aramayacaktır. Alternatif olarak, kendi cevabınızı sağlayabilir ve kabul edebilirsiniz.
katma yazar Ron Maupin, kaynak
Normalde, bu bilgiyi almak için erişim noktasının yönetim arayüzüne erişilirdi. Yönetici arayüz üzerinden ilgili ana bilgisayarların bir listesini almak kolaydır. Maalesef, Wireshark hakkında soru sorduğunuzu biliyorum, ancak bunu bulmanın uygun yolu AP yönetim arayüzü üzerinden gerçekleşiyor.
katma yazar Ron Royston, kaynak
"Benimle aynı kablosuz erişim noktasına kaç tane ana bilgisayar bağlanıyor?" Diye soruyor olabilirsiniz. Bu, genellikle, "bağlandığım kablosuz erişim noktasındakiler de dahil olmak üzere toplam toplam ana bilgisayardan çok farklı" diğer kablosuz erişim noktalarına bağlı ana bilgisayarlar ve kablolu bağlantı kullanan ana bilgisayarlar ağda mı? " Ne demek istediğini açıklayabilir misin yoksa başka bir şey mi soruyorsun?
katma yazar Mobile QA, kaynak
Ağdaki ana bilgisayarların sayısını belirleme hakkında soru soruyorum. Bunu gerçekleştirmek için wireshark kullanmam gerek. Belirsizlik için üzgünüm!
katma yazar Daniel Paczuski Bak, kaynak

2 cevap

Kablosuz paketleri yakalayabilir ve adaptörünüzle karışık modda Wireshark kullanarak benzersiz MAC adreslerini belirleyebilirsiniz. Tabii ki, bu paketler çekerken tüm ana bilgisayarların konuştuğunu varsayar. Paketlerin şifresini çözemiyor olsanız bile, MAC adreslerini göreceksiniz.

1
katma

Windows'ta WLAN trafiğini yakalamak, WinPcap'a ve temel ağ bağdaştırıcılarına ve sürücülerine bağlıdır. Karışık mod (diğer makinenin trafiğini görebileceğiniz mod) ayarlanabilir; maalesef çoğu zaman sakatlanır. Bu modda, pek çok sürücü paket sağlamamakta ya da sunucu tarafından gönderilen paketleri tedarik etmemektedir.

Karışık mod, WiFi bağdaştırıcınız ve sürücülerinizle çalışsa bile, bunu yalnızca korumasız bir ağda yapabilirsiniz. "Korunan" bir ağda, diğer ana bilgisayarlara veya diğer ana bilgisayarlara gönderilen paketler, bağdaştırıcı tarafından şifresi çözülemeyecek ve yakalanmayacak, böylece karışık mod, eşlenik olmayan mod ile aynı şekilde çalışacaktır.

1
katma