Yatırımcı duyarlılığı ve sektör performansı için kullanıcıya hangi vekiller ve verileri nerede bulabilirim?

Tezimde yatırımcının borsadaki hissiyat etkisi ile başa çıkma fikri geldi.

Hangi proxy'leri duyarlılık endeksi olarak kullanmayı önereceğinizi ve hangi kaynaktan veri alabileceğimi bilmek istiyorum.

Bunun yanında bazı sektörlerin performansı hakkında veri bulmak istiyorum, bu yüzden endüstri performans endeksini arıyorum.

Üniversitemin Bloomberg'e erişimi olmadığı için bu bilgilere nereden ulaşabilirim?

2
Yalnızca veri sorsaydın bu sorular kapanırdı. Bu konu hakkında lütfen bu sorusuna bakın.
katma yazar kenorb, kaynak
Fiyat verilerine erişiminiz var ve bazı sektör sınıflandırmaları belki de gics? Üniversitenizin hangi verilere erişimi var?
katma yazar nick clark, kaynak

2 cevap

Yaygın olarak kullanılan bir duyarlılık endeksi AAII Bull/Bear duyarlılık endeksidir . veri kaynakları.

Regarding industry performance, there are plenty of sector indices - for example in Europe you have the Stoxx sector indices, in the US you have the S&P level 1 sector indices.

Ayrıca, listelenen Sektör Örümcek Fonlarını Seçme gibi birçok ETF bulabilirsiniz çoğu ücretsiz veri sağlayıcısından veri alabilecektir).

0
katma

VIX muhtemelen dikkat etmeniz gereken ilk şey ve muhtemelen herkesin en sevdiği duyarlılık göstergesidir, bu nedenle herhangi bir yerde bulabilirsiniz (genellikle ^ VIX veya $ VIX).

COT is my second favorite indicator and it can be used as a sentiment indicator even though all it does is show the hands of the market participants with a big 2 week lag. Like everything else, most of the time COT is just noise, but when the commercials and the small speculators are in complete disagreement and both levels are outside of the 95th percentile, then it becomes an extremely accurate indicator of market tops and bottoms. The theory is that 99% of all active traders (represented by the small speculators) lose money. Compile the COT yourself from raw data here: http://www.cftc.gov/MarketReports/CommitmentsofTraders/HistoricalCompressed/index.htm

En sevdiğim üçüncü rakip gösterge NYSE Advance-Decline Index. Gün sonu serbest verileri kullanarak ve seviye yüzde 95'in dışına çıktığında kümülatif bir gösterge derleyebilirsiniz, o zaman piyasanın dönüm noktalarını kontrarian bakış açısından göstermede oldukça iyidir. Bu kaynaklardan biri Ninjatrader platformundan Kinetick (^ ADV ve ^ DECL).

İşlemimde AAII Bull/Bear duyarlılık endeksini birçok kez kullanmaya çalıştım ve çok değerli buldum. Belki de çok popüler oldu ve artık çalışmıyor?

Another fairly obscure sentiment indicator is the magazine-covers indicator. I don't take it too seriously, but I do glance at the covers occasionally. The theory is that if a stock market-related issue appears on a mainstream, non-financial publication, then the issue is already overbought or oversold. I don't think this is reliable enough by itself, and is too subjective to be taken seriously, but it can be used as a confirmation to other indicators. You can get all the Time magazine covers going back to 1923 from here: http://search.time.com/results.html?No=315&sid=1537CD7ED1E9&Ns=p_date_range|1&N=46&Nty=1 The most recent two years are in separate pages: http://time.com/vault/year/2015/ http://time.com/vault/year/2016/

Sektör performansı ile ilgili olarak, ETF'lere de bakmanızı tavsiye ederim. Uzun vadeli kararlar vermeden önce sadece listeye göz atıyorum. Ancak, her yerde serbestçe kullanılabilen ETF fiyat verilerinden çok daha karmaşık performans çalışmaları derleyebilirsiniz.

http://seekingalpha.com/insight/etf-hub/asset_class_performance/countries http://seekingalpha.com/insight/etf-hub/asset_class_performance/sectors

I also like to look at sector heatmaps from time to time: http://www.finviz.com/map.ashx?t=sec

0
katma
Regresyonlarımda CCİ ve VIX'i zaten kullandım. Ancak internetten veri analiz etmeye çalışarak daha fazla yatırımcı hissini incelemeyi düşünüyorum. Veri indirmenin bir yolu var mı? Ayrıca birçok gazetede yatırımcı duyarlılığını araştırmak için sosyal medyayı kullandıklarını gördüm. Bunun arkasındaki metodolojinin ne olduğunu biliyor musunuz? Tekrar teşekkürler
katma yazar user19623, kaynak