Nicel Finansman İstatistikleri

İstatistiklere gelişmiş bir giriş yapmak istiyorum. Şu anda hedge fon pozisyonları için mülakat yapıyorum ve istatistiklerde sağlam bir temel oldukça yararlı olacaktır. Bir matematik dalında, analiz ve olasılık konularında önemli (lisans düzeyinde) bir geçmişe sahibim, ancak bir şekilde istatistikler ders programımı her zaman değiştirdi. İdeal bir kitap, sergideki birkaç kanıtı ve çok sayıda hesaplama alıştırmasını içerecektir.

6
Hamilton tarafından "Zaman Serisi Analizi" kitabı, bir hedge fon şirketindeki önemli bir rol için ihtiyaç duyduğunuz nihai kitaptır.
katma yazar Gordon, kaynak
@Gordon Gelecek dönem bir sınıfta bunu kullanıyorum!
katma yazar user127202, kaynak

4 cevap

Tsay'ın Finansal Zaman Serileri Analizi, aradığınız şey olmalıdır.

6
katma

KarolisR tarafından önerilen “İstatistiksel Öğrenmeye Giriş: R'deki Uygulamalarla (İstatistikte Springer Metinleri)” yararlı olabilir ama çok fazla makine öğrenmeye yönelik olduğunu düşünüyorum. Üstelik böyle bir kitap yeni başlayanlar içindir.

İstatistiklerle ilgili kapsamlı bir kitap (doktora seviyesi) olarak, Casella ve Berger tarafından "İstatistiksel Çıkarım" ı öneriyorum.

5
katma

Bunu deneyebilirsin: İstatistiksel Öğrenmeye Giriş: R'deki Uygulamalar ile (İstatistikte Springer Metinleri) . Ya da kursta edx üzerine istatistik dersi alabilirsiniz.

2
katma

Advanced Algorithmic Trading, Mike Halls-Moore.

1
katma