Django, burun, kapsama - bazı modüller atlanıyor

Bir Django uygulamasında burun ve kapsama koşuyorum.

Böyle bir şeye benzeyen bir yapımız var:

app
..__init__.py
..tests.py
..views.py
..models.py
..urls.py
..admin.py

Şimdi, normal manage.py test uygulamasını çalıştırırsam tests.py'deki testler, sorunsuz bir şekilde çalışır. Ancak, bir test takımı olarak burnu bağladığımda, testler çalışmayı durdurur (0 testini bulur ve çalıştırır).

Aynı yapılandırma yapılandırılmış django uygulamalarında, diğer uygulamasında da aynı yapılandırmayı başarıyla çalıştırdığım için bu bir

, bir burun yapılandırma sorunu değildir.

Şimdi, tests.py dosyasını alıp, "testler" adlı bir dizine değiştirip tüm bu testleri __ init __. Py içine koyarsam, testler burun kullanarak çalışır .

Bir şeyleri daha da karmaşıklaştırmak için, bu testler bir __ init __ dosyası olarak çalıştırıldığında, kapsam raporu yalnızca admin.py , __ init __. Py ve models.py ancak admin.py ve views.py seçeneklerini atlıyor. Yukarıda belirtildiği gibi, benzer şekilde yapılandırılmış diğer uygulamalarla birlikte çalışan birime sahip olduğum için, bu bir burun yapılandırma sorunu olan değil .

Herhangi bir ipucu? Kafamı duvara vuruyorum ...

1
Fark ettiğim bir şey: kapsama, doğrudan testlerinizden almadıysanız bazı modülleri dikkate almaz. Muhtemelen kapsama, testler başlamadan ithal edilmeyen tüm modülleri göz ardı eder (paketler hariç tutulur - __init__.py ile klasör hariç), ancak bazıları django-burun veya bunun gibi bir şey tarafından otomatik olarak içe aktarılabilir.
katma yazar simplylizz, kaynak

1 cevap

- Testler denilen bir argümanı belirterek belirli testleri çalıştırmak için django_nose'u zorlamayı denediniz mi? Belki bunlardan işe yarayacak:

python manage.py test --tests=tests
python manage.py test --tests=app.tests
python manage.py test --tests=app.tests:MyUnitTestClass
1
katma