En İyi Sınıf Şeması jeneratör (eclipse eklentisi değil)

Kök klasörü girdi olarak alan ve sınıf şemasını oluşturan bağımsız bir sınıf şeması jeneratörü arıyorum. Kullanmış olabileceğiniz en iyi araçlardan bazılarını paylaşın.

4

5 cevap

Magic Draw oldukça iyi: https://www.magicdraw.com/ . Bir Eclipse eklentisi veya bağımsız bir program olarak kullanabilirsiniz. Yuvarlak-tripping (sınıf dosyalarını UML ve UML'ye sınıf dosyaları) yapabilir.

1
katma

BOUML kullanmayı deneyebilirsiniz; açık kaynak ve geliştiricisinin Eylül 2010'da BOUML geliştirmeyi bıraktığını açıklamasına rağmen, hala hata yapıyor gibi görünüyor. sabitleme.

1
katma
Ayrıca Java, PHP ve diğer kaynaklardan kaynak kodu oluşturulmasına ve senkronize edilmesine izin verir. İyi bir araç
katma yazar AngocA, kaynak
Bu açık kaynak olarak görünmüyor: bouml.fr/pricing.html Veya belki ben yanlış anlama? "BOUML (bouml versus bouml.exe) 'nin düzenleyicisi çalıştırmak için geçerli bir lisans dosyasına gereksinim duyar (yasal değerlere bakın)."
katma yazar iX3, kaynak
Yazılımın yazarı ile bazı wikipedia insanları arasında bazı problemler olduğu ortaya çıktı, bundan sonra yazar artık yazılımı desteklemeyeceğini söyledi; Bir süre sonra, yazılım özgür olmayı bıraktı. bouml.softpedia.com 'da ücretsiz bir sürüm (4.22) bulunmaktadır.
katma yazar John Donn, kaynak

ArgoUML kullandım, ancak sınıflar arasındaki ilişkilerin yaratılmasında bazı problemler var. Büyük olmayan projeler için açık kaynaklı ve rahat olabilir.

0
katma

MsC'imde StarUML'u keşfettim. Çok etkili bir açık kaynak aracıydı, ancak gelişmesi durdu.

Tamamen UML 2.0'ı kabul eder. Kesinlikle denemelisin.

http://staruml.sourceforge.net/tr/index.php

0
katma

Bir kez UMLGraph kullandım, GraphViz gerektirir. Bir doclet içerir, böylece oluşturulan UML diyagramlarını Javadoc'unuza ekleyebilirsiniz. Yine de bir süredir güncellenmedi.

0
katma