aptana studio 3 - snippet'ler ve anahtar komutlar

Anladığım kadarıyla kodları hemen hemen tamamlanmış kod parçaları oluşturabileceğinizi gördüm - bir şeyler yazmaya başladığınızda ve snippet'inizi getiriyor.

http://wiki.appcelerator.org/display/tis/Creating+a + yeni + pasajı

Öncelikle "mevcut bundle.rb dosyası" nerede?

İkincisi, eğer metin etrafında html etiketleri eklemek istersem, bunu yapmanın bir yolu var mı? Örneğin, birkaç metin satırını vurgulayın ve ekleyin

veya etrafındaki etiketler? Ya da başında bile

at the end.

çok takdir edildi.

1

2 cevap

Yeni bir ruble oluşturmak için bağlantılı wiki sayfasındaki nottaki talimatları izleyin. Bu, çalışma alanınızda bir proje oluşturacaktır. Bu klasörün içinde bir bundle.rb dosyası bulacaksınız (ya da dönüşümlü olarak, bu yeni projede zaten oluşturulmuş bir örnek snippet'i ile birlikte kullanabileceğiniz bir snippets.rb dosyası da var)

Bir seçim etrafındaki öğeleri eklemek için, evet. Bu durumda, bir komutu kullanacağım çünkü tetiklemesi biraz daha kolay. Bir seçim yaparsınız ve daha sonra tetiklemek için bir tuş kısayolunu veya menü komutunu kullanırsınız. Aşağıdaki bir örnek:

require 'ruble'

command 'Wrap' do |cmd|
 cmd.key_binding = 'CONTROL+SHIFT+COMMAND+W'
 cmd.output = :insert_as_snippet
 cmd.input = :selection
 cmd.invoke do |context|
  input = STDIN.read
  input.gsub(/[\$`\\]/, '\\1').gsub(/([ \t]*)(.+)/, '\1<${1:li}>\2')
 end
end

Bunun geçerli seçimi aldığını, açık/kapalı etiketlere kaydırdığını ve bir pasaj olarak yeniden eklediğini, açık/kapalı etiketlerini beğeninize göre yeniden düzenleyebileceğinizi unutmayın. Buna ihtiyacınız olmasaydı, daha basit bir versiyon yapabilirdiniz:

require 'ruble'

command 'Wrap' do |cmd|
 cmd.key_binding = 'CONTROL+SHIFT+COMMAND+W'
 cmd.output = :replace_selection
 cmd.input = :selection
 cmd.invoke do |context|
  input = STDIN.read
  input.gsub(/[\$`\\]/, '\\1').gsub(/([ \t]*)(.+)/, '\1
 • \2
 • ') end end
  1
  katma
  Yanıt için teşekkürler. Neredeyse onu nasıl istediğimi anladım. Şu anda sahip olduğum konu, tüm yığın yerine her satırı eklediği. Örneğin, kodu

  sd faf sadfsdafas

  dsfasdfasdfs

  sdfasdf code yerine code

  sd faf sadfsdafas dsfasdfasdfs sdfasdf

  code (bunun yerine LI'larla olan örneğiniz için biraz daha iyi çalış.)
  katma yazar user1010892, kaynak

  Aslında, yerleşik Ctrl-Shift-Command + W bağlaması, vurgulanan metni istediğiniz herhangi bir etiketle çevrelemenize olanak tanır. Sadece

  [Vurgulanan metin]

  seçeneğidir. Yazmaya, kısayola vurduktan sonra yazmaya başlarsanız, yazdığınız her ne olursa olsun, geri dönüşe veya bir ok tuşuna basana kadar, her iki etiketteki "p" ifadesini değiştirir.

  1
  katma