Svn/Jenkins/Jira üzerinde TFS seçmek için neden

SO'nun benzer içerikli birçok sorusu olduğunu biliyorum, ancak size en çok cevapları ve yorumlarıyla okudum.

Benim durumum biraz daha farklıdır, şirketimiz çoğunlukla Java-yönelimli ve bu yüzden standart ALM araç seti zaten kurulmuş:

  • Kaynak Denetimi için SVN
  • Görev/sorun takibi için
  • Jira
  • Sürekli entegrasyon için Jenkins

Şimdi, .NET geliştiricilerinden oluşan bir ekip çalıştırıyorum ve dev sürecimiz için benzer bir şey kurmamız gerekiyor. Tartışma, TFS ile ayrı ayrı gidip gelmemek veya mevcut altyapıyı yeniden kullanmak ve .NET projelerini de buraya takmak olsun.

En büyük pro-TFS argümanının VS ile iyi bir entegrasyon olduğunun farkındayım, fakat şu anki kurulumumuzla, TFS'yi kullanmamak için bazı iyi argümanlar olup olmadığını merak ediyorum.

11
Resimde gitmeyi istemedim, ama evet, TFS rotasına gitmemin başka bir sebebi olan yakın gelecekte git kullanmayı da düşünüyorum. Bağlantılar için Thx, oldukça kullanışlı görünüyorlar.
katma yazar ljubomir, kaynak
jamesmckay.net/2011/02/& hellip; (ve bağlantılı anket) artı derekhammer.com/2011/09/11/… TFS'nin iyi bir fikir olmadığını öne sür. VCS'yi değiştirmek istiyorsanız, eğer bir şey varsa git'e giderim. SVN'den git konumuna geçtim ve SVN'ye dönmeyi hayal edemiyorum. Her durumda, tüm bu sistemler Jenkins ile iyi entegre olur.
katma yazar Christopher Orr, kaynak
Christopher'ın bağlantılı blogu çok ilginç bir okuma. Genelde TFS'nin savunucusuyum ve özellikle James'in blogunda (TFS'nin listelenen bazı sınırlamaları gibi) birçok ifadeyle aynı fikirde değilim. Bu durumda sadece TFS üzerinden Svn/Jenkins/Jira'yı tercih ederim. tekdüzelik/bakım perspektifinden. Bence bu başlı başına bir tartışma konusu.
katma yazar Nick Nieslanik, kaynak

3 cevap

.NET developmnet'in hem SVN hem de TFS'sini kullanan biri olarak, burada TFS üzerinden SVN'yi seçmemdeki en büyük nedenler:

  1. TFS lisansları pahalıdır. SVN ucuzdan bedavaya değişir. VisualSVN sunucusunu ücretsiz standart lisans ile yükleyebilir ve ticari olarak kullanabilirsiniz (http://www.visualsvn.com/server/licensing/) veya kurumsal sürüm için 1000 ABD Doları'nın altında ödeme yapabilirsiniz.
  2. TFS'de defalarca karşılaştığım bir şey, kayıp güncellemeyi çağırdığım şey. Bir değişiklik yaptım, bu benim için bilinmeyen bir sebepten dolayı ekibin geri kalanına gitmiyor. Bu en azından her iki ayda bir gerçekleşir. Bunu henüz SVN'de gerçekleştirdim.
  3. Eğer bağlantısız bir şekilde çalışmayı seçerseniz TFS gereksiz yere karmaşık görünüyor. Herhangi bir nedenle, çevrimdışı çalıştırırsanız, devam eder ve herhangi bir nedenden ötürü yapılandırma dosyalarını kontrol eder. SVN bağlantısı kesildi, bu yüzden umursamıyor. Her zaman çevrimdışı.
  4. Visual Studio ile entegrasyon düzeyi seçimi - Değişiklikleri kontrol etmek veya en son almak için Windows Explorer'a gitmek istersem TortoiseSVN gibi bir şeyle yapabilirim. Visual Studio ile entegre etmek istersem, AnkhSVN (kişisel favorim) gibi bir şey kullanabilirim. Verilmiş, TFS PowerTools bu argümanı şu ana kadar sağlamlaştırdı, çünkü şu anda Shell entegrasyonu var, ama yine de TortoiseSVN'yi daha çok seviyorum.

Alt satırda, daha ucuz, daha kararlı ve kesinlikle daha olgun olmak için SVN buldum.

10
katma
Bunun gibi daha fazla cevaplara bakıyorum. onlar-TFS oldukları için değil, çünkü her iki platformu da deneyimleyen geliştiriciler tarafından yanıtlanmıştır. Teşekkürler.
katma yazar ljubomir, kaynak
# 2 bir TFS istisnası değildir, # 3 sadece doğru değildir, SVN'nin yönetilmesi daha kolaydır, SVN'nin TFS'ye kıyasla sınırlı birleştirme işleminden bahsetmemelidir. Neden herhangi bir check-in explorer gözükür? Muhtemelen bu konuda TDD veya birim tesiri olmadıkları için. TFS daha olgun ve istikrarlıdır ..... TFS'yi dosya depolama dışındaki herhangi bir şey için kullanmadığınız veya biraz daha bilgili olacağınız veya sadece önyargılı olduğunuz anlaşılıyor. İkisini de kullandım ve TFS, hem kaynak kontrolü hem de yaşam döngüsü yönetimi için daha iyi bir şimşek sunuyor
katma yazar Nick Turner, kaynak
Dürüst olmak gerekirse, yazdıklarıma dikkat ederseniz, TFS'yi bağlantısız bir senaryoda kullanmak konusunda 3. sıradaydım ve o zaman kesinlikle doğruydu. Microsoft bu yana, varsayılan ayar olmasa da, bu sorunu çözmekte görünen yerel çalışma alanlarını ekledi. İddialarına gelince, TFS'yi dosya depolamadan başka bir şey için kullanmadım, yanılıyorsun. Bunu yazdığım zaman, TDD ve otomatikleştirilmiş yapılar da dahil olmak üzere Agile proje yönetimi için TFS'yi kullandığımız bir projenin ortasındaydım. Eğer # 2'yi hiç yaşamadıysanız, sanırım şanslısınız, fakat konu bizim ekibimiz için ortaktı.
katma yazar Nathanael Schulte, kaynak

Microsoft Visual Studio Team System (VSTS), çoğunlukla Windows tabanlı geliştirme için eksiksiz bir geliştirme ortamıdır. TFS, sistemin kalbinde yer alır ve gereksinimden nihai sistem testine kadar tam bir izlenebilirlik elde etmede önemli bir rol oynar.

Visual Studio Team System 2008

Dolayısıyla, TFS'yi Sürüm Kontrol Sistemi olarak kullanmanın en önemli nedenlerinden biri, VSTS'de bu merkezi rolü oynaması, bu izlenebilirliğe izin vermesi ve sadece işi yapmasıdır. VSTS bileşenlerinden herhangi birini tek tek yetiştirmek istemeyebilirsiniz, ancak birlikte kutudan, bileşenlerin toplamından daha büyük toplam ile kusursuz bir entegre CI geliştirme ortamı sağlarlar.

4
katma
Kroonwijk geri bildirimi için teşekkürler, ancak gördüğüm gibi, tam olarak sürüm kontrol sistemi, tüm TFS kümesindeki en zayıf bağlantıdır. MS için herhangi bir zamanda başka bir VCS'yi seçmenin bir sınırlaması yokken, dağıtılmış sürüm kontrol sistemi ile birlikte bir 3-5 yıl daha beklemek istemediğimi düşünmüyorum.
katma yazar ljubomir, kaynak

Ekibiniz görsel stüdyosu kullanıyorsa, temel olarak VS Team Services'ı ücretsiz olarak alabilirsiniz, bu da küçük ekipler için ücretsiz bir çok TFS işlevselliği içerir. Bunun da ötesinde, her ay gökgürültüsünde ücretsiz krediler alırsınız ve başlamak için altyapı tarafında belirlenir. Devam ediyorsanız, bir uygulama geliştirirken yer alan çoğu şeyi yapmak için zaten bir görsel stüdyo aboneliğiniz varsa bir TFS lisansına ihtiyacınız yoktur.

1
katma