Birden fazla dev ile çalışırken Xcode 4 iş akışı

Aynı projede çok sayıda dev var olduğunda ve kullanışlı bir şey bulamadığında, storyboard'larla çalışmanın doğru yolunu bulmaya çalıştım.

Hikaye tahtalarından önce, diğerlerinin aynı anda modifikasyon yapmamasını sağlamak için bunu kullanırken ucu kilitleriz. Bu şekilde, hazretlerle çatışmaları birleştirmek oldukça nadirdir.

Ama şimdi, hikaye tahtaları ile, bir şey bir başkasının kendi başına çalışabilmesinden önce bir saat boyunca bir şeyi kilitlemeyi göremiyorum! Ve emin, eğer ikisi de storyboard'u değiştirirse, bir birleşme çatışması var. Xcode xml dosyaları birleştirmek ve çoğu zaman yeterince iyi değildir, birleştirme sorunu neden olur ve aslında bu bozukluğu önlemek için tercih ederim böylece dosyayı bozabilir.

Diğer insanların bu problemle nasıl baş ettiklerini öğrenmek istedim? Diğer takım hangi iş akışını kullanıyor?

Teşekkürler!

29
Bu sorunu çözmek için birden fazla storyboard kullanıyoruz. Bununla birlikte, bunları kullanıcı arayüzlerine duyarlı bir şekilde bölüştürmeye çalışıyoruz, böylelikle yalnızca öykülerle değil aynı şekilde hikaye tahtalarını da kullanıyoruz. Bu iyi bir soru olsa da!
katma yazar Scott Sherwood, kaynak
Şimdilik storyboard'lara gitmemeye karar verdik. Çoğunlukla, omnigraffle'da bir uygulamanın "uygulama haritasını" gerçekleştirdiğimiz için görsel bölüm bize gerçek bir değer sunmuyor. İkinci olarak - çok geliştirici bir bağlamda çok az gerçek değer sunarlar - ancak bazı dezavantajları vardır: 1. Versiyon kontrolüne zor (sizin de belirttiğiniz gibi) 2. Önceki 5'e kadar çalışanlar üzerinde çalışmayın (hala çoğu kullanıcı) 3 Çoğu uygulama bu doğrusal değildir
katma yazar Magnus, kaynak
Eminim ki çoğu takım bu konuyla mücadele ediyor, ancak bunun için kusursuz veya resmi bir iş akışı yok gibi görünüyor. Apple'ın bunu iç takımlarıyla nasıl yönettiğini bilmek isterdim, kesinlikle bize yardımcı olurdu!
katma yazar droussel, kaynak
Storyboard'ları kullanmaya yeni başlamıştık ve özellikle de ekip üyeleri Xcode'un aynı sürümüne sahip değilse, çakışmalar ve Git ile ilgili sorunlara yol açtık. Öyle emin değilim Storyboards hepsi bu noktada olmak için çatlamışlar, ama umarız zamanla bizim çalkantı storyboard dosya aşağı gidecek ve proje devam ederken böyle bir sorun olmayacak.
katma yazar Evan K. Stone, kaynak
Bizde de aynı sorunu yaşıyoruz, umarım XCode 5'in yeni git özellikleri bu konuda yardımcı olacak bir şeyler yapar.
katma yazar Travis M., kaynak

2 cevap

Film şeridi dosya formatı önceki XIB formatlarından çok farklıdır, dolayısıyla bir deneme yapabilirsiniz. Kolayca çözemediğiniz çakışmaları birleştiren değişikliklere dair gerçek örnekleriniz varsa, en iyi seçeneğiniz http://bugreporter adresindeki Apple'la hataları düzeltmektir. .apple.com .

Hikaye panosunda, öğeler tuvalin neresinde olduklarına bağlı olarak dosyanın farklı alanlarına yerleştirilirler. Bu nedenle, daha büyük bir storyboard çatışmaları olduğunda, daha az yaygın hale gelebilir.

5
katma

If I have a merge conflict I just open the file with the "Open As" and "Source Code" and take either the mine>>>> section or the section of the other collaborator.

1
katma