FDT Şablonları: çıkış klasörünü mutlak yol olarak ayarla

FDT'deki çıktı klasörünü ayarladığımda, bu bir eğik çizgi olsa bile proje klasörüne her zaman REALTIVE ...

ex:/Users/paolo/deploy,/User/paolo/my_project/Users/paolo/deploy klasörünü oluşturur

ilk .... NEDEN ????? ikinci: bu klasörü ABSOLUTE olarak ayarlamanın bir yolu var mı?

birçok thanx

0

2 cevap

Nedeni, birden fazla geliştiricinin aynı proje üzerinde geliştirilmesini sağlamaktır. Yol projeye kaydedilir. Projeyi CVS/SVN aracılığıyla paylaşırsanız, diğer geliştiricilerin de aynı yola sahip olması gerekir. Bir takımda gelişirken mutlak yollar kötü bir fikirdir.

Mutlak bir yolu zorlamak için bir yol olup olmadığını bilmiyorum ama şüphem var.

Edit: I remember there was the possibility to attach an ant script to an run configuration to be executed each time the project is build. You might be able to write the ant script such that it copies the output files to an absolute directory.

1
katma
Evet, bu da bir yol. Proje ayarlarını paylaşırken avantaj, yeni geliştiricilerin daha hızlı bir şekilde hızlanabilmeleridir çünkü her şeyi derlemek/çalıştırmak için daha az çaba göstermeleri gerekir. Ama bu fikir meselesi.
katma yazar Arne, kaynak
teşekkürler arne. karınca görevlerine gireceğim. btw, şu anda herhangi bir sorun olmadan mutlak yolla çalışıyoruz, çünkü projeleri git ile paylaşıyoruz ama proje ayarlarını görmezden geliyoruz ... herkes kendi projesini yaratıyor ve sadece kodu paylaşıyoruz;)
katma yazar paolaccio, kaynak

Lansman yapılandırmanızda Ant görevler için bir sekme var. Derleme sonrası bir karek komut dosyası ekleyin, işte bir örnek:


  
  
    
      
        
      
    
  

0
katma