SSIS ile mail gönder

Temel olarak bir Oracle DB'den veri alıp excel sayfalarına koyan bir SSIS projesi üzerinde çalışıyorum, bazı kayıtlar ve e-posta gönderme vb.

Şu anda durum: yorumlar her gün e-postayla gönderilir ve el ile dış görünümden excel dosyalarına (oldskool) yapıştırılır.

Now, we'd like to fetch the (whole) <'body'> of the emails and insert that in excel via SSIS.

2 soru ortaya çıkıyor: - Postanın kendisini nasıl getirilir (exchange'ten getirilir? Postayı aldıktan sonra html/text dosyası olarak kaydeden bir işlem oluşturur) - E-postanın gövdesini nasıl okuyacağım (Bu konuyla ilgili bazı bilgiler buldum, C# komut dosyası görevi ile daha az sorun, beden etiketini okuyun)

Herhangi bir giriş için şimdiden teşekkür ederiz!

0

1 cevap

Exchange'den iletileri okumak için 3. taraf bileşenlerini kullanmanız gerekir.

Exchange'e erişmek için Komut Dosyası Görevini denemek daha iyidir (bu sorusuna bakın) ). Bu şekilde, exchange posta kutusuna erişebilir ve boru hattındaki ayrı sütunlarda konuyu, cc, bcc ve gövdeyi kontağa alabilirsiniz. Exchange'e bağlanmanın windows hesabı gerektirdiğini ve paketinizin posta kutusu sahibi olan kullanıcı tarafından çalıştırılması gerektiğini unutmayın. Veya Komut Dosyası Görevinde onu taklit edebilirsiniz.

Bu oldukça bir görev olduğu için, postaları okuyacak ve bunları veritabanında saklayacak basit bir uygulama oluşturmak daha iyi olurdu, böylece bunları SSIS ile kolayca alabilirsiniz.

3
katma
teşekkürler, gerçekten postaları almaya çalışacağız ve ilk SSIS'de DB'de saklayacağız. Aksi taktirde değişim yoluyla çok karmaşıktır
katma yazar laurens, kaynak