JQGrid: Bir düzenleme sırasında sunucudan özel bir mesajı nasıl görüntüleyebilirim?

Uygulamamda, jqgrid'den bir girişi düzenlediğimde, düzenleme formunda bazı sunucu iletilerini göstermem gerekiyor (bu e-posta zaten girilmiş gibi)

Bunu nasıl yapabilirim?

0

2 cevap

Anladığımı anlarsam, düzenleme formunu gönderdikten sonra özel hata mesajı veya durum mesajını görüntülemek istersiniz. Durumda, HttpContext.Current.Response.StatusCode . Bir hata döndürmek isterseniz, sunucu yanıtı bazı hata HTTP kodu içermelidir. errorTextFormat geri çağrısı için kullanılabilir. mesajı biçimlendirin. Eğer başarılı bir değişiklikten sonra ekran durum mesajını kullanmak istiyorsanız, bunun yerine AfterComplete geri bildirimini kullanabilirsiniz.

Cevabınız bölümünde başarılı durum mesajı nasıl yerleştirebileceğinizi gösteren demo formu. Demo, AfterComplete geri çağırma yerine başarılı iletiyi simüle eder, ancak umarım nasıl yapılabileceğini anlayabilirsiniz.

2
katma
aslında 'editrules: {custom: true, custom_func: myFunc} ile çalıştım, yanıt için çok teşekkürler
katma yazar Jeff Norman, kaynak
@JeffNorman: Rica ederim! editrules: {custom: true, custom_func: myFunc} , istemci tarafında doğrulamayı uygulamanıza yardımcı olur, ancak errorTextFormat sunucu tarafı için çok yararlıdır doğrulama. Müşterilerim için yaptığım tüm jqGrid biçimlerinde errorTextFormat kullanıyorum.
katma yazar Oleg, kaynak

jquery UI dialog/jQmodel/Fancybox vb. gibi bazı model pop-up seçeneklerini deneyin. Fakat bunların hepsi istemci tarafı eklentileridir. Eğer grid değerini istemci tarafındaki java betiğinden (ajax üzerinden) güncelliyorsanız, bunu kullanabilirsiniz.

0
katma