Google doc görüntüleyici, özel belgeleri veya python doc işleme kitaplığını görüntüler

Bir bölümde kullanıcıların bazı belgelere erişmesini sağlayan bir web sitem var. Belgeler siteden indirilemez, ancak yalnızca kullanıcılar giriş yapmışsa.

Google Dokümanlar görüntüleyicinin, kullanıcılara dokümanların önizlemesini göstermek için kullanabileceği, belgelerin indirilemediği durumlarda indirilemediği düşünüldüğünde ... görüntüleyenler bunları oluşturmak için indirebilecekler mi? İsteğe bağlı bir özellik olarak, belgeleri gösterirken güvenli bir bağlantı kullanabilir mi?

Google doküman görüntüleyici ile bu mümkün değilse, belgeleri HTML olarak oluşturabilen bir python kitaplığı biliyor musunuz (böylece bunları kullanıcıya geri verebilirim)? Belgeler muhtemelen çeşitli tiplerde olacaktır (docs, excel, pdf, ppts, vb.).

2

1 cevap

Google'ın doküman görüntüleyicisi ile bir parametre olarak görüntülenecek dosyanın URL'sine gereksinim duyması mümkün değildir (bu da URL'yi geri almayı ve giriş yapmadan belgeleri indirmeyi mümkün kılar). Belgelerinizin önizleme sürümünü oluşturması gerekir.

Edit :
You can change the url parameter of Google's doc viewer to a script on your server, this script should only accept requests to documents from Google's doc viewer ( identifiable with the user agent Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:8.0) Gecko/20100101 Firefox/8.0,gzip(gfe) (via docs.google.com/viewer) it's light, I know ) and serve the appropriate file depending on an id parameter or something. This way you can control who gets access to the documents. That's my 2 cents.

2
katma
Bunu doğru anlıyorsam görüntüleyiciyi Google'ın kimlik doğrulamasıyla kullanmak imkansız mı? Dosya herkese açık olarak paylaşılmadığında görüntüleyicide bir html dosyası tutmaya devam ediyorum. Ama bunu pulbikle paylaştığımda iyi çalışıyor?
katma yazar DavidVdd, kaynak
Bunu yapsanız bile, Google sunucularına bir kopyasını kaydeder. Bu sayede, tüm görüntüleyiciyi açacaksanız, sürücüme kaydetme veya yazdırma seçenekleri aracılığıyla kaydedilebilir. Bundan 2 yıl sonra geldiğim için üzgünüm, ama benzer sorunlarla karşılaşıyorum ve hiç bilgi yok!
katma yazar user1777914, kaynak
@Nasreddine Eklemek ister misiniz: docs.google.com/viewer .htaccess dosyasına izin verilsin mi?
katma yazar Vincent Teyssier, kaynak
@JohnathanElmore Elbette. Belirsizlik yoluyla güvenlik asla iyi bir şey değildir.
katma yazar Nasreddine, kaynak
Ana makine adını IP'den alabilir, ardından kaynağın Google olduğunu daha iyi doğrulamak için ana bilgisayar adından bir ters IP adresi alabilir, daha fazla bilgi alabilirsiniz: support.google.com/webmasters/bin/…
katma yazar David Thomas, kaynak
Sadece Google'ın dosyayı indirmesine izin vermek en iyi ihtimalle şüphelidir. Kişi, hangi dosyanın indirileceğini tahmin etmeye çalışmak için Google okuyucu iframe'deki src özelliğini değiştirebilir.
katma yazar Johnathan Elmore, kaynak