Windows pencere sınıfları büyük/küçük harfe duyarlı mı?

MS docs çamur olarak net (ve çok sık başvurulan sınıf adı dizeleri), sınıf adı bir Win32 pencere sınıfı aslında büyük/küçük harfe duyarlı mı?

5
@Hans: Yorumunuzun amacı tam olarak nedir? Hayır, soruyu sormak aslında ... hmmm ... Bunu denemekten daha hızlı bir faktör 15 dedim. (Ve bunu denedikten sonra, bunun bir ATOM olduğu için hala bilinemedim ve hala doğru şeyi test edip etmediğimi merak ettim, çünkü ilgili Win32 işlevlerinden herhangi birini çağırmak tam olarak ne demek değildir Günden güne yapıyorum.)
katma yazar Martin Ba, kaynak
Garip, sadece denemek, soruyu yazmaktan daha hızlı olmalıydı. Hangi ilginç bir soru üretmiş olabilir: Hangi vaka karşılaştırma kuralları kullanır?
katma yazar Hans Passant, kaynak

1 cevap

Büyük/küçük harfe duyarlı değildirler. Pencere sınıfı adları, ATOMS dizgisi ve MSDN'ye göre ,

  • Case is not significant in searches for an atom name in an atom table. Also, the entire string must match in a search operation; no substring matching is performed.
  • The string associated with a string atom can be no more than 255 bytes in size. This limitation applies to all atom functions.
7
katma
Windows
Windows
729 Katılımcıların

Windows ile ilgili tüm sorunların çözümüne yanıt arandığı ve paylaşımların yapıldığı bir gruptur. @SerCiTV @Tekpay @Apktanitim kanal/grupların uzantısıdır. https://t.me/joinchat/H1pwvUwqv4etCBtv9Oi_qQ