Sadece standart libs ile Python şifreleme

Olası Kopyalama:
   E-postayı şifreleyebilir ve şifresini çözebilir miyim? python varsayılan kitaplık kümesini kullanarak tekrar mı?

Önceden ayarlanmış bir şifreleme anahtarı kullanarak bazı verileri şifrelemek için Python'a ihtiyacım var, ancak yeni lib'leri (pycrypto vb.) Yüklemeden bunu yapmanın bir yolunu bulamıyorum. Bu, birçok cihaza dağıtılacak bazı betikler içindir, ancak bu betik haricinde herhangi bir yeni yazılım kuramıyoruz. Kullanabileceğimiz tek librarys, Python 2.4 ile birlikte gelenlerdir. (Özellikle RedHat Enterprise ile gelen yapı) Sunucu 5).

Şifrelemenin güvenli olması gerekir (Kamu ağındaki veri iletimi için PCI-DSS standartlarını geçecek kadar güvenlidir).

İstemciler, önceden sahip olacakları şifreleme anahtarına tam erişime sahip olabilir ve verileri şifreleyip şifreleyebilmelidir.

Buna ulaşmak için nasıl giderim?

0
katma yazar schlamar, kaynak

3 cevap

Belki de sistemdeki openssl dosyasını çağırmaya geri dönebilirsiniz? Bu sayede anahtarları stdin/out üzerinden dosya ve veri olarak geçirebilir ve yeni python modüllerine güvenemezsiniz. Ayrıca, tüm simetrik ve asimetrik şifreleme ve diğer güzel şeyler - doğrudan açılan openssl gelen tüm algoritmalar olsun.

1
katma

Saf bir piton kütüphanesi kullanmamalısınız - çok yavaş olur. Belki de tercih ettiğiniz şifreleme yönteminin bir uygulamasını içeren “c python paylaşılan kitaplık örnekleri” için Google adlı bir paylaşılan kitaplık yazabilirsiniz.

Additional: Maybe this helps: http://vermeulen.ca/python-cryptography.html

1
katma

Uygun bir python kitaplığı bulamıyorsanız, ortak algoritmalardan birini uygulamanız gerekir. Yerel kitaplıktan yaklaşık 100 kat daha yavaş çalışacak şekilde saf python kitaplığını bekleyin.

0
katma