FaceDetector.Face'ı androiddeki bitmap görüntüsüne nasıl dönüştürebiliriz?

benim uygulamada 2 tane fotoğraf var (örn .: 2 kişi fotoğraf),

bir arka plan resmi var bir ön görüntü var.                   şimdi ön kısımdaki görüntüden yüz kısmını kesmek ve o yüzü arka plan görüntüsüne eklemek istiyorum ve son olarak arka plan görüntüsü gövdesini ve önplan görüntü yüzünü içeren son görüntü oluşturmak istiyorum.

Lütfen bana yardım eder misiniz..

Şimdiden teşekkürler

0

1 cevap

FaceDetector.Face'ı androiddeki bitmap görüntüsüne nasıl dönüştürebiliriz

Algoritma şöyle olacaktır:

  • Get the mid points of all the faces in the Image, whose confidence is > 0.4
  • Roughly calculate a rect around the face which is about the dimensions shown in the image; the distance between the eyes is A . If you can get an oval shape proportional to the eye distance, it is even better.
  • Crop the image from the coordinates you've just calculated

............................               cute isn't she :D

Not: Yüz eğilirse, Euler açılarına da dikkat etmeniz gerekir.

3
katma
cevabınız için teşekkür ederim. ama sorun burada getMidPoint() dönüş türü. PointF eyesMP = yeni PointF (); getFace.getMidPoint (eyesMP); eyesDistance [i] = getFace.eyesDistance (); eyesMidPts [i] = eyesMP;
katma yazar ashok, kaynak
Cevabınız için teşekkür ederiz. Rectangle.i'nin nasıl çizileceğini anlatabilir misiniz? Dikdörtgeni çizmeye çalışıyorum ama sola, sağa, yukarı, aşağıya değil, genişlik ve yükseklik soruyor.
katma yazar ashok, kaynak
şimdi arka plan görüntüsü yüzünü ön plan görüntüsü ile nasıl değiştirebilirim ve son resmi nasıl oluşturabiliriz (örneğin arka plan görüntüsü yüzü ve ön plan görüntüsü yüzü)
katma yazar ashok, kaynak