</div>" [webView loadHTMLString:html baseURL:nil]; Onları almak"> </div>" [webView loadHTMLString:html baseURL:nil]; Onları almak"> </div>" [webView loadHTMLString:html baseURL:nil]; Onları almak" />

Bir UIWebView'da contentEditable div için yazım denetimi nasıl etkinleştirilir?

UIWebView (iOS 5.0), bunun için kırmızı-düzensiz yazım düzeltme alt çizgilerini göstermez:

id html= @"<div spellcheck=\"true\" contenteditable=\"true\"></div>"
[webView loadHTMLString:html baseURL:nil];

Onları almak mümkün mü?

16
@MaxHowell bunu daha önce anladın mı?
katma yazar ma11hew28, kaynak
Html sayfasında bulunan metin kutusuna herhangi bir metin girişi için yazım denetimi (otomatik düzeltme) mi gerekiyor? Seni doğru anlayabildim mi? Eğer öyleyse, o zaman aşağıda verilen ans sizin için yararlı olacaktır.
katma yazar Mrunal, kaynak
Yazım denetimi için neler beklersiniz? HTML dosyasının tüm içeriği veya sadece düzenlenebilir metin alanları veya?
katma yazar Michael Dautermann, kaynak
contenteditable div'in tamamı. HTML 5 spec, yukarıdaki işaretlemenin çalışması gerektiğini söylüyor. Ama öyle değil.
katma yazar mxcl, kaynak
Hayır ya da çözümü ekleyebilirim.
katma yazar mxcl, kaynak

1 cevap

There are some HTML tag properties available by Apple Safari Guidelines

otomatik tamamlama :   Kapalı ise, bir giriş elemanı için otomatik tamamlamayı devre dışı bırakır; Açıksa, eleman için otomatik tamamlamayı etkinleştirir.   İlgili Etiketler           "giriş"   Kullanılabilirlik   Safari 1.0 ve sonrasında kullanılabilir. İOS 1.1.1 ve sonrasında kullanılabilir.

     

otomatik düzeltme : Kapalı ise, bir form veya giriş öğesi için otomatik düzeltmeyi devre dışı bırakır; Açıksa, eleman için otomatik düzeltmeyi etkinleştirir.   Kullanılabilirlik iOS 1.1.1 ve sonrası için kullanılabilir.

Umarım bu sizin için yararlı olabilir.

1
katma
Teşekkürler, ama işe yaramıyor. Şimdi var: <div spellcheck = "true" autocomplete = "on" autocorrect = "on" contenteditable = "true"> </div> . Ayrıca, yardımcı olması durumunda etiketi form ve input olarak değiştirmeyi denedim.
katma yazar mxcl, kaynak
Bağlı Safari Yönergeleri'ne göre otomatik tamamlama ve autocorrect yalnızca giriş ve form etiketlerinde çalışır (örneğin: <input type = "text" name = "key" > ) "on" otomatik tamamlama =. Otomatik tamamlama ve otomatik düzeltme kontrol ettikleri için bu konuda çalışırlar. Sağladığınız bağlantıya göre, web grubu tarafından desteklenen bir 'yazım denetimi' seçeneği yoktur.
katma yazar Darc, kaynak