Team Foundation Server: sürüm kontrolünde olmayan yerel dosyaları nasıl silebilirim?

Aynı çözümün dalları arasında karmaşık birleştirme yapmaya çalışıyorum. Team Foundation Server'ı kullanıyoruz, ancak ne değiştiğimi doğrudan söylemek için doğrudan TFS'ye güvenmek yerine klasörleri yerel olarak WinMerge ile karşılaştırmayı tercih ediyorum. Sorun şu ki, WinMerge klasör karşılaştırmasını kirleten kaynak kontroldeki pek çok dosya yok: bin, obj, statik kod analiz dosyaları, yerel olarak oluşturulmuş ancak atılmış ve hiçbir zaman silinmemiş kalan projeler ...

Yerel klasörleri silebilir ve kaynak kontrolünden temizlemeye zorlayabilirim, ancak kaynak kontrolüne yavaş bir VPN ile bağlanıyorum ve bir süre alabilir; ya da sanırım hangi dosyaların çoğaltıldığını manuel olarak silebilirim, ancak bu ayrıntılı olmak için çok ampirik.

İşte sorum şu: yerel klasörleri temizlemek için herhangi bir tfs komutu var mı?

15

4 cevap

2015'ten beri tfpt kullanımdan kaldırıldı. 2015 TFS Güç Araçları 'nı indirdikten sonra yeni komut:

Mutabakat/temizle/özyinelemeli

Bitiş noktası, Geliştirici Komut İstemi'nin, başlangıç ​​yapmak istediğiniz çalışma alanınızın kök dizininde olduğunu ve/veya alt dizinin tümünü dahil etmek istediğinizi varsayar.

Komutu çalıştırdığınızda, yapacağınız tüm değişikliklerin bir önizlemesini açacak ve eğer olmasa da, saklamak istediğiniz haneleri kirazla çekme fırsatı verecektir.

Not: Bekleyen dosyaları sonuçlara dahil edilmeyecektir, bu genellikle istediğiniz gibi olur. Bunları da kaldırmak isterseniz, önce bekleyen değişikliklerinizi geri almalısınız.

20
katma
Bu harika, sadece " VS2015 için Geliştirici Komutu İstemi " ni açın, ardından uzlaştırmak istediğiniz çözüm veya projeye geçin ve sonra yukarıda açıklanan tf komutunu yazın. Güzel bir pop-up istediğiniz dosyaları seçmek ve seçimini kaldırmak için izin verir.
katma yazar Jaider, kaynak

Kullanabilirsiniz:

tfpt scorch

..command for this purpose. the TFPT command line is part of the TFS Power Tools

18
katma
Harika teşekkürler! Sadece denedim ve bir çekicilik gibi çalışır.
katma yazar Evren Kuzucuoglu, kaynak

Hayır, emir yok. Sürüm denetimi, sürüm kontrolüne eklenmeyen dosyalar hakkında bilmediği sürece bunları silemez.

1
katma
Yorum bırakmadan reddetme için teşekkürler.
katma yazar PVitt, kaynak

Visual Studio 2017 için, Güç Araçları yoktur ancak iyi haber, özelliklerin çoğunun TFS 2017'ye taşınmasıdır. Bu nedenle, aşağıdakileri herhangi bir araç kullanmadan kullanabilirsiniz.

tf vc mutabakat/temiz/özyinelemeli.

1
katma