Bilinen iki Geo Coords arasındaki çizgi boyunca Çoklu Noktalar?

Geo co-ords'a özellikleri sıralamak için bir Java projem var. Süper hassas olmak zorunda değildir, 10+ metre içinde iyidir.

Haversine formülleri ve orta nokta formülleri aradım ama sorunumu nasıl çözdüğünü göremiyorum:

Köşe ve son parti özellikleri için bir dizi koğuşum var. Biliyorum ki bu iki bilinen nokta arasında 6 özellik var.

Matematik ya da CBS uzmanı değilim, bu yüzden aşağıdaki stratejinin uygulanabilir olup olmadığı konusunda bilgilendirilmiş bir fikir almak istedim:

LAT ve LNG A ve B arasındaki farkı alın. Bu sayıyı sayılara veya özelliklere göre bölün. Bu işe yarayacak mı, yoksa bunu yapmanın daha iyi bir yolu var mı?

Cevabınız gerçekten takdir edildi!

1

1 cevap

Formülleri küresel geometrilerden, örn. Enlem/Boylam noktaları arasında mesafe, yatak ve daha fazlasını hesaplayın . Aşağıda bu sayfaya başvuracağım.

  1. P1 ve P2 olmak üzere iki nokta arasındaki theta rulosunu hesaplayın ( Bearing için formül kullanın).
  2. P1 ve P2 verilen iki nokta arasındaki d mesafesini hesaplayın ( Distance için formülü kullanın).
  3. P1 ve P2 arasındaki satırdaki P noktasını hesaplayın D P1 , sizin durumunuzda D = d/6, D = 2d/6, ... Verilen hedef noktası ve başlangıç ​​noktasından gelen yatak altındaki formülü kullanın .

EKLENDİ: Kaynak kodlu bir JS programı jsfiddle üzerindedir.

2
katma
@Anthony: theta (yunanca mektubu), belirtilen sayfadaki yatağın formülü içindeki yataktır. Bir Javascript kaynak kodlu bir program ekledim . Biliyorum, Java'ya ihtiyacınız var, ancak formülleri Java'ya taşımak çok kolay.
katma yazar Jiri, kaynak
Cevap için teşekkürler, açıklamak için matematik becerilerine sahip olmasam bile, temel fikrimi doğrular. Daha önce Hareketli Tip yazısını görmüştüm ama cevabın tam olduğundan emin değildim. Teşekkürler. Bununla çalışacağım ve nasıl gittiğimi göreceğim.
katma yazar Anthony, kaynak
Merhaba Jiri, cevabınız için teşekkürler, ama hala belirsiz değilim 'teta' ile ne demek istiyorsunuz ve nasıl hesaplayabilirim? Bunu çözmek için adımlar nelerdir? Şimdiye kadar önerileriniz için teşekkürler.
katma yazar Anthony, kaynak
Bu çözüm tam ihtiyacım olan şeydi. Java'da uyguladım ve bir rüya gibi çalışıyor. Aklımı, saçlarımı kurtardığın ve başımı çarptıktan sonra duvarımı yeniden dekore ettiğin için teşekkürler.
katma yazar Anthony, kaynak