ASP.NET'e benzer WCF Sağlık İzleme

ASP.NET'in Sağlık İzleme adlı güzel bir özelliği var. system.web/healthMonitoring bölümünde tanımlandığında, kayıt/analiz için çok faydalı web olayları elde ederiz. ASP.NET uyumluluk modunu kullanmayan ve IIS7/WAS altında barındırılan WCF hizmetleri için benzer araçlar var mı?

Update: What i've found out is that enabling system.web/healthMonitoring in WCF service's web.config allows to get some of web events: System.Web.HttpRuntime, 1002, "Application is shutting down. Reason: Configuration changed.". No heartbeats and others. I don't understand how that works if ASP.NET is not involved in the process but that's the fact.

2

2 cevap

İstemcinin yapılandırma dosyasına bir yapılandırma ekleyebilir ve çok fazla günlük kaydı bilgisine sahip olabilirsiniz. aşağıdaki linkleri kontrol edin

1
katma
@UserControl: Bir WCF servisi genellikle "her zaman" yaşamaz - hizmet sınıfı, bir isteği işlemek üzere başlatılır ve yanıt geri gönderildikten sonra serbest bırakılır - bu yüzden çoğu zaman "izlemek" için gerçekten hiçbir şey yoktur .. .
katma yazar marc_s, kaynak
@UserControl: NO - IIS/WAS tarafından ele alınan WCF hizmeti değil, hizmet ana bilgisayarı - aynı şey değil!
katma yazar marc_s, kaynak
Tam olarak ne demek istemedim, üzgünüm. Bu düzenli WCF kayıt, ben kalp atışları ve uygulama havuzu geri dönüşüm olayları alamıyorum, olabilir mi?
katma yazar UserControl, kaynak
WCF hizmeti IIS/WAS tarafından barındırılıyorsa, normal ASP.NET uygulamasıyla aynı şekilde istek üzerine geri dönüştürülür ve etkinleştirilir, değil mi?
katma yazar UserControl, kaynak
Hayır soo düşünmüyorum
katma yazar Ghyath Serhal, kaynak

Lütfen aşağıdaki linklerden geçin. Tam olarak ne sorduğundan emin değilim.

Bağlantı 1

Bağlantı 2

Bağlantı 3

1
katma