Webbrowser içeriğini 480 x 800'ye sığdırmak için nasıl yeniden boyutlandırılır

Bir web tarayıcısı kullanarak uygulamamdaki bir mobil web sitesini görüntülemek için bazı temel kodları kullanıyorum.

Bir sebepten dolayı, standart tarayıcıyı kullanırsam 480 x 800'e kadar boyutlandırılır, ancak web tarayıcımı uygulamamda kullandığım zaman sayfa 960 x 800 gibi daha kapalı.

Sayfanın web tarayıcısında görüntülenen boyutunu zorlamanın bir yolu var mı?

Komik olan şey, birkaç ay önce çalıştığı, ama aniden samanlık geçirdiği.

kod:

    string site1 = "http://m.domain.com";
   webBrowser1.Navigate(new Uri(site1, UriKind.Absolute));
   webBrowser1.Navigated += new EventHandler(webBrowser1_Navigated);

Aşağıdaki kodu kullanarak kullanıcı aracısını zorlayabileceğimi düşünüyordum, ancak hata alıyorum "yöntem için aşırı yükleme yok," Gezinme "4 argüman alır.

webBrowser1.Navigate("http://localhost/run.php", null, null, "User-Agent: Windows Phone 7");

Uygulamayı kullanarak sayfa:

enter image description here

Uygulama dışında standart IE9 tarayıcısını kullanan sayfa, ancak telefon üzerinde.

using ie9 outside of application

0
Cep telefonunuzu tanımlamakta sorun yaşıyoruz ... . Yani, küçük bir ekranda görüntülenecek şekilde optimize edilmemiş web sayfasını aldınız. en.wikipedia.org/wiki/User_agent
katma yazar Hans Passant, kaynak
Elbette, telefonunuzu tanımlamakta herhangi bir sorun yoktu. Yani telefon için yapılmış bir sayfan var. Bu tarayıcı boyutu ile ilgisi yok, sunucudan aldığınız web sayfası ile ilgili her şey var.
katma yazar Hans Passant, kaynak
O zaten var. Destek için telefon şirketinize başvurun.
katma yazar Hans Passant, kaynak
@Rhys: Matt'in önerdiği gibi, hem istekte hem de yanıttaki farklılıkları görmek için Fiddler'ı kullandınız mı? Sunucu, sizden farklı yanıt HTML'si döndürdüğü için, istekte kullanıcı-aracı farklılığı gibi bir şeydir.
katma yazar ctacke, kaynak
@Hans Passant, ikinci görüntüden görebildiğiniz gibi, telefondaki standart tarayıcıyı kullanarak doğru şekilde boyutlandırılmıştır.
katma yazar Rhys, kaynak
@HansPassant Evet, katılıyorum. Yani, tarayıcı için sayfa boyutunu belirten bir seçenek var mı? Ya da aklınıza gelen başka bir çözüm?
katma yazar Rhys, kaynak
@Hans Passant Contant telefon şirketim? Webbrowser kontrolü ile ilgili bir sorun, diğer standart telefon tarayıcısında açık olarak çalışıyor olduğu gibi, gümüş ışığı.
katma yazar Rhys, kaynak
@ctacke Evet, ve konuya inanıyorum. Kullanıcı aracısını değiştirmek için webBrowser1.Navigate ("http: //localhost/run.php", null, null, "User-Agent: Windows Phone 7"); Bir hata atma "Yöntem için aşırı yükleme yok" Gezinme "4 argüman alır"
katma yazar Rhys, kaynak

1 cevap

Başlamak için bir yer, isteği/yanıtı koklamaktır. İki istek için sunucudan farklı HTML geri geliyor. Uygulama içi tarayıcı için, cihazın kimliğini belirlerken sorun yaşadığını açıkça belirtiyor. İki istek arasında neyin farklı olduğunu bulabilirseniz, uygulama içi tarayıcıyı isteğinizi uygulama dışı tarayıcı gibi yapmak için zorlayabilirsiniz.

Simülatörü kullanıyorsanız, Fiddler bu tür şeyler için harika bir araçtır. Bakacağım ilk yer, çoğu sitenin sayfayı hangi tarayıcı türünde istediğini bulmak için kullandığı User-Agent başlığında.

1
katma
Bu, kemancıların geldiği yer. Bu iki durumdaki istekle ilgili neyin farklı olduğunu görmelisiniz. Yerleşik tarayıcının uygulama dışı tarayıcıdan farklı bir oluşturma motoru kullanması olasıdır. Bu durumda, ne yapabileceğinizden emin değilim.
katma yazar Matt Bridges, kaynak
Sanırım görüntüler yanıltıcı, onları güncelledim. Görebildiğiniz gibi, içerik aynıdır, tek sorun, telefonda IE9 tarayıcısı kullanılarak doğru şekilde boyutlandırılması, ancak uygulamada web tarayıcısı kullanılmamasıdır. "Tarayıcıyı, uygulama dışı tarayıcı gibi daha fazla istekte bulunmaya zorlamak için nasıl" zorlayabilirim? Bu büyük soru
katma yazar Rhys, kaynak
Kullanıcı aracı hakkında haklı olduğumu düşünüyorum. Gönderide güncellediğim kodu kullanarak kullanıcı aracısını değiştirmeye çalışıyorum. Yine de sorunları var. Belki de cevabınız var mı?
katma yazar Rhys, kaynak
Windows
Windows
729 Katılımcıların

Windows ile ilgili tüm sorunların çözümüne yanıt arandığı ve paylaşımların yapıldığı bir gruptur. @SerCiTV @Tekpay @Apktanitim kanal/grupların uzantısıdır. https://t.me/joinchat/H1pwvUwqv4etCBtv9Oi_qQ