string(9) "wordpress" } [1]=> object(stdClass)#122 (6) { ["type"]=> string(7) "divider" ["width"]=> string(4)"> string(9) "wordpress" } [1]=> object(stdClass)#122 (6) { ["type"]=> string(7) "divider" ["width"]=> string(4)"> string(9) "wordpress" } [1]=> object(stdClass)#122 (6) { ["type"]=> string(7) "divider" ["width"]=> string(4)" />

Bu çok boyutlu dizinin belirli bir bölümünü nasıl verebilirim?

Ayarları içeren bir dizi içinde bir dizi var. Dizinin belirli bölümlerini nasıl hedefleyeceğimi bulmalıyım, böylece onları bir değişkene dönüştürebilir veya çıktı verebilirim. İşte dizinin varduru:

array(2)
{
 [0]=> object(stdClass)#101(1)
  {
    ["type"]=> string(9) "wordpress"
  }
 [1]=> object(stdClass)#122 (6)
  {
    ["type"]=> string(7) "divider" ["width"]=> string(4) "full" ["divider_type"]=> string(5) "solid" ["color"]=> string(0) "" ["padding_top"]=> string(0) "" ["padding_bottom"]=> string(0) ""
 }
}

Gerçekten bunu iyi bilmiyorum.

0
Kodunuzu okunabilir şekilde biçimlendirin lütfen.
katma yazar alex, kaynak

2 cevap

Bir dizi nesneniz var.

İşte bunlardan birine nasıl erişebilirsiniz.

echo $arr[0]->type;
0
katma
@BRAINBUZZmedia: Çünkü bu bir cevap ve yorum da değil. Bu siteye ücretsiz yardım için gelirseniz, sorunuzun net ve okunması kolay olduğundan emin olmak için lütfen birkaç dakikanızı ayırın.
katma yazar alex, kaynak
@BRAINBUZZmedia: Peki çıktı nereden geldi? Çıktının okunabilir hale getirilmesi için satır kesmeleri ve boşlukları olan var_dump() öğesinden görünüyor. Ayrıca, bir kod bloğunda olmalıdır. Bir kod bloğu yapmak için 4 boşluk veya bir sekme ile belirtin.
katma yazar alex, kaynak
@BRAINBUZZmedia: Bu çıktının tarayıcınızın Kaynağı Görüntüle yöntemini kullanın.
katma yazar alex, kaynak
Anlamadım, neden çözümle yorum yaparsınız ve bundan sonra kodumu biçimlendirmemi söyledikten sonra yorum yapar mısınız?
katma yazar BRAINBUZZ media, kaynak
Çıkışın ne anlama geldiğini bilmiyorum ve bu yüzden yardıma ihtiyacım var mı?
katma yazar BRAINBUZZ media, kaynak
Bir kodlayıcının benim için yazdığı bir senaryodan geldi ve var_dump bana çıktı olarak yapıştırdığım şeyi verdi. Hepsi böyle bir satırdı.
katma yazar BRAINBUZZ media, kaynak
Ah anladım, bunu bilmiyordum.
katma yazar BRAINBUZZ media, kaynak

Diziden belirli bir öğeyi almak için diziler tuşlarını kullanırsınız. $ Foo adında bir dizinin olduğunu ve ilk değeri bulmak istediğinizi varsayalım:

$first_value = $foo[0];

Diziniz, sırayla özellikler içeren nesneleri içerir. Bir nesneden özellik değeri almak için mülkün adını kullanırsınız. Yine, "count" adında bir mülkle $ bar adlı bir nesnenin olduğunu varsayalım. Buna şu şekilde erişebilirsiniz:

$property_value = $bar->count.

İkisini bir araya getirdiğinizde, dizinizdeki ikinci nesneden "genişlik" özelliğini istediğinizi ve dizinize $ dizi denileceğini varsayalım. Buna böyle erişirsiniz:

$width = $array[1]->width;
0
katma
İkiniz de çok yardımcı oldunuz, teşekkürler.
katma yazar BRAINBUZZ media, kaynak