Kulaklık tamamen sıkılır, ancak çatal hala gevşek ve titrektir

Neredeyse yeni bisikletimi kurdum :)

Bu arada hala bir şey var ... Resimdeki kulaklığa bakın mı? Çerçeveyi aldığımda bir profesyonel (veya en azından bir LBS sahibi) tarafından kuruldu. Kinda önceden kuruldu.

Bisikleti monte ettikten sonra, kulaklığın ayarlanması için dükkana geri döndüm. Ve bir şekilde düzgün bir şekilde kurulmuş olan şeyi alamadılar. Ben de denedim, ve evet, onunla yüzleşelim, bu kulaklık muhtemelen kötü ya da kötü bir şekilde kurulmuş.

XLC A51AN headset

Her fren yaptığım zaman çatal patlayacağından bisiklet neredeyse hiç fark edilmez.

The frame is an Intec M1, see document page 6. It has a 1" 1/8 fork tube. The current headset is a XLC A51AN. I guess it's an external headset, but not really sure. http://www.intec-bikes.de/index.php?eID=tx_nawsecuredl&u=0&file=fileadmin/Downloads/SecureDownloads/ra-co/ALLE/Sortiment/INTEC/INTEC_Katalog_2015_EN.pdf&t=1428962756&hash=d367558de1db3f45634191e466256d126c14beca

Üst kapağın gerçekten sıkı bir şekilde sabitlenmesini, neredeyse direksiyonun kilitlenmesini sağlamaya yetecek kadar aralıklı ara parçaları vardır. O zaman bile, çatal hala yalpaladı. Çatal tüpü düz kesilmiyor, ama tüpün üst kapaklara asla dokunmadığından eminim.

Peki bunu düzeltmek için seçeneklerim neler? (başka bir LBS'yi içermeyen)

  • Bunu neden ayarlayamadığımızı açıklayabilir miyiz? Bu kulaklığı tamir edebilir miyim?
  • aksi halde, kulaklığı başka bir cihazla değiştirmek için hangi araçlara ihtiyacım olur? Ve ne tür bir kulaklığa ihtiyacım var?

Ayrıca farklı bir kulaklığa takılırsam “çatal yarışı” nı değiştirmem gerekir (çatal tüpün tabanına takılı olan parçaya bakarak, doğru mu?)?

0
Kulaklıklı mikrofon setini değiştirmek için gerekli olan aletler, en azından çerçeveniz kadar uygun maliyetlidir.
katma yazar Yuval Filmus, kaynak
@Antoine: Bu bisiklet yapısını çiğneyebileceğinizden daha fazla ısırılmış olabilirsiniz. Orada daha iyi bir şekilde yardımcı olabileceğimiz için Bisikletle Sohbet ’e gitmenizi tavsiye ederim.
katma yazar Yuval Filmus, kaynak
Bu kafa setinde fazla bir şey bulamıyorum ama mühürlü rulmanlar kullanmıyor varsayalım. Rulman kafeslerinin doğru şekilde takıldığından emin olmak isterim (ya da tamamen kurtulmak, gerekli değil). Baş aşağıdaysa, kulaklığınız düzgün oturmayacaktır.
katma yazar DWGKNZ, kaynak
Eksik detayları ekleyeceğim. Küçümseme gerek yok. Bütün bisikleti yapabilirim, ama kulaklığı takmak ve takmak için aletlerim yok, bu yüzden lbs'ye güvenmiştim. Ve hayır, uygun bir lbs bulamıyorum :(
katma yazar Dunc, kaynak
Soruyu bile okudun mu? "Hangi araçlara ihtiyacım var" diye bahsediyor, ki bu kaba bir şekilde onları elde etmek ve işi kendim yapmak için istekli olduğum anlamına geliyor. Btw, bakan işi görmedim, bu yüzden doğru bir şekilde yapılmış olabilir.
katma yazar Dunc, kaynak
Yeterli aralayıcılar var ve üst kapağı, direksiyonun neredeyse tamamını kilitleyecek kadar sıkılaştırabiliriz. Çatal borusu düz bir şekilde kesilmez, eğer bir şey değişebilirse. Yine de link için teşekkürler, çok bilgilendirici :)
katma yazar Dunc, kaynak

3 cevap

Sallanma çatapattan gelebilir. Bu, kulaklığın iki parçası arasına bir parmak koyarak kontrol etmek kolaydır ( buradaki , yaklaşık 0:35). Eğer hareketi frenliyor ve hissediyorsanız, kulaklıkta sorun var demektir.

Bunu yaparsanız, kulaklık doğru boyutta, çerçeve ve tüp için BOTH? Ve iyi durumdalar mı? Bu parçaların toleransları düşüktür, çünkü çerçeveye ve çatal borusuna çok sıkı bir şekilde uymaları gerekir ve farklı üreticiler farklı boyutlara sahiptir.

Yapabiliyorsanız, normal mağazanıza gidin ve başka bir kulaklıkla test etmelerini isteyin.

İyi şanslar. Ve tamir edene kadar, lütfen o bisikleti sürmeyin.

5
katma
Bu doğru cevap. Kulaklık kötüydü ve değiştirilmesi gerekiyordu. Kısaca bisiklete binmeyi denedim yanlış kulaklık oldu. Etki şaşırtıcıydı, tekrar rastgele sola sağa sola gidiyordu. Garip bir deneyim!
katma yazar Dunc, kaynak

Sorusundaki kökten bahsetmiyorsun.

Topap civatasını, gövde kelepçesini gevşetmeden sıkarsanız, kulaklığı önceden yüklemezsiniz; Bunun yerine, adım ve topcap arasındaki boşlukları ezeceksiniz.

1
katma

Yukarıdaki Emyr'in cevabına bakınız. İpliksiz bir kulaklıkta (resimde gösterilen), çatal, çatalın kafa borusuna sıkıştırılmasını sağlayan şeydir.

Sapın çatalı doğru tuttuğundan emin olmak için, sapı çatalın yönlendirici borusuna tutturan cıvataları gevşetin. Daha sonra yönlendirme borusunun üstündeki kapağı sıkın. Kapağın, yönlendirici borunun kendisi değil, yönlendirici borunun etrafındaki halkalar üzerinde aşağı doğru itildiğinden emin olmalısınız.

Şimdi yönlendirme borusunun etrafındaki cıvataları sıkın.

Çatalın ön freni tutarak ve bisikleti ileri geri sallayarak monte edildiğini test edebilirsiniz. Çatal orada sıkıysa, hareket etmeyeceğini hissedersiniz.

1
katma