Arka tekerlek ile çocuk bisikleti problemi

Kızım kıvılcım ve sabitleyicilerle 12 inçlik bisiklete sahip (eğitim çarkları). Bisikleti aldığımızdan beri her seferinde arka tekerlek pedal çevirirken dönüyor. Bu biraz eğim olduğunda daha fazla olduğu görülüyor. Herhangi bir öneri ne olabilir?

1
@DanielRHicks at 1) sadece yeterince şişirilmiş bir tüp olabilir.
katma yazar rie819, kaynak
Evet, sorunuz (en azından) iki şekilde yorumlanabilir: 1) Bazen bisikletler düz olmayan bir kaldırımın üzerine sıkışır ve arka tekerlek dönerler çünkü eğitim tekerlekleri yerden kopar. (Çözüm: Eğitim tekerleklerini hafifçe kaldırın.) 2) Bazen arka göbek, kızınız ileri doğru pedal çevirirken, zinciri arka tekerleğe bağlayan zincir dişlisi, tekerleğin hareketi olmadan dönüyor. (Çözüm: Bisiklete bir bisiklet mağazasında servis alınız.)
katma yazar Ryan Bolger, kaynak
Bisikletler @Erin’e hoş geldiniz. Yardım edebilmek için daha fazla bilgiye ihtiyacımız var. Bisikletin antrenör tekerlekleri olduğunu mu kastediyorsun? Ve bazen arka tekerlek, zemin tekerleği zeminde olmadığı için düzensiz bir zeminde dönüyor?
katma yazar Dexter, kaynak

1 cevap

Stabilizatörler çok fazla ağırlık alıyor. Bu, çok alçak monte edilmişse veya çok fazla eğilerek ve arka tekerleğin ağırlığını taşıyorsa oluşabilir.

İlk sorun kolayca çözülür - bisiklet bir kenara veya diğerine hafifçe yaslanmalıdır. Arka tekerleğin üzerindeki tüm ağırlıklarda dik durduğunda, stabilizatörler yerden yaklaşık 1-2 cm uzakta olmalıdır (sert zemin için daha yüksek).

İkincisi, onu dengeleyicilere yaslamamayı öğretiyor. Bu özellikle küçük çocuklarla biraz zaman ve çaba gerektirebilir. Kötü alışkanlıkları öğrenince, ona daha sonradan daha dik durmayı öğretmek için zaman ayırmaya değer.

Erkek bisikletlerimde stabilizatör kullanmaktan pişmanlık duyuyorum. Artık çocukların kendilerine alışmaları ve onları doğru eğilmelerini (bisikletin eğemeyeceği gibi) öğrenmelerini engelledikleri için ilerlemeyi engellediklerini düşünüyorum. Muhtemelen, çocuklarımla birlikte biriktirdikleri kadar kazalara sebep olurlar. Bir daha yapsaydım, bir denge bisikleti satın alırdım (ya da pedalları ve krankları çıkarır) ve onları dengede tutardım, sonra pedalları eklerim.

6
katma
Çocuklarımın tekerlekleri eğitmesine yardımcı olmak için bazı küçük kontrplak, atılmış taban tahtası veya hatta bazı ince kitapların bulunduğunu keşfettim. Sadece eğitim çarklarını üzerlerine yerleştirin ve somunları gevşetin ve yer çekiminin devralmasına izin verin. Bisikleti dengeleyebildikleri, ancak gerektiğinde yine de onlara yaslanabilecekleri doğru gibi görünüyor.
katma yazar Alnitak, kaynak
Eğitim tekerlekleri kullanmama konusunda katılıyorum. Temel bisiklet sürmeyi öğrenmek için çocuğa birkaç gün daha fazla sürebilir, ancak bir kere hayatının sonuna kadar öğrenilir. Eğitim çarkları ile öğrenmek çoğu zaman öğrenmeden yeniden öğrenmeyi gerektirir.
katma yazar Willeke, kaynak
+ 1 OLARAK! Eğitim tekerlekleri hiç yardımcı olmaz. Küçük kız kardeşim dört yaşında binmeye başladı ... ilk denemesinde "başarılı" oldu. Daha önce bir üç tekerlekli bisiklet ve bir scooter binmişti, bu yüzden gerekli becerileri vardı.
katma yazar BSO rider, kaynak