Doğru olmayan bir tekerlek, aşağı gerilmelere neden olabilir mi?

Bir sürüş sırasında, arka tekerleğin tatsız yukarı-aşağı vuruşlar verdiğini fark ettim (jantın bir kısmına bir ağırlık eklenmişti). Daha sonra 2-3 mm sol sağ yalpalamanın var olduğunu fark ettim ama yukarı aşağı hareketin çok önemli görünmediğini fark ettim (sadece görsel denetimler yapabileceğimi söylemeliyim).

Bu yukarıdan aşağı kerk, soldaki sağlığın bir sonucu olabilir mi?

0
Ne dediğin belli değil. Lastiği çıkardıysanız ve jantın “yuvarlak değil” olduğunu gözlemlediyseniz, probleminiz budur. Ancak, çoğu zaman, her devirdeki çarkın "sıçrayan" hissi, hatalı veya yanlış monte edilmiş bir lastiğe bağlıdır.
katma yazar Ryan Bolger, kaynak
Öyle düşünmüyorum, sol-sağ yalpalama sadece 2 - 3 mm ise ... yukarı aşağı tekme için, tekerleğin jantı dışarı ya da içeri doğru çıkmış olabilir, ancak lastikte bir şey olabilir ya da tüp (umarım), örneğin eğer lastik bir noktada zayıflarsa, tüp hafifçe bile dışarı çıkabilir ve bu da sizin sahip olduğunuz şey olabilir. Ağızdan ise, daha karmaşıktır (benim için lbs ziyareti anlamına gelir)
katma yazar gaurwraith, kaynak
@gaurwraith Cevabınız için teşekkür ederiz. Lastik ve boruyu çoktan çıkardığımı söylemeliydim. Bu yukarı aşağı tekme olan jant.
katma yazar O. Jones, kaynak

1 cevap

Evet. Mümkün. Yeni bağlanmış jantlar genellikle jantın yuvarlak olmadığı yerlerde "düz noktalar" içerir. Genel olarak, bunu düzeltmeye başlamadan önce tekerleği yuvarlar ve yıkarsınız. Tekerleğin hissedeceğiniz düz bir nokta olması olasıdır.

Bununla birlikte, kötü lastik montajı, uygun olmayan şekilde sabitlenmiş tekerlek (aks), bozuk lastik ve çeşitli tahrikli tren sorunları dahil olmak üzere başka olanaklar da vardır. Tamirci veya deneyimli bir ev bakıcısına bakmak en iyisi olabilir.

2
katma