Bisiklet markaları arasındaki farkı nasıl anlarım?

20 inçlik bir BMX bisikletim var. Üzerinde hiçbir çıkartmaları ya da tanımlama işaretleri olmadan bana verildi. Markalar arasındaki farkı nasıl anlarım?

0
Bisikletin fotoğraflarını gönderirseniz, yardımcı olabiliriz. Bu tür yayınların örnekleri için kimliği belirle-bisiklet etiketine bakın.
katma yazar Rob Walker, kaynak
Kalite veya farklı marka isimlerindeki farkı mı kastediyorsunuz?
katma yazar Ryan Bolger, kaynak
Sizi başlığa ve gerçek soruyu senkronize etmek için oy kullanırdım. Bisiklet markalarını nasıl ayırt edeceğiniz veya söz konusu bisikletin hangisi olduğunu belirlemenin yollarını öğrenmek için genel tavsiye almak ister misiniz? İkincisi aynı zamanda oldukça lokalizedir ve belki de belirli bir bmx bisikletinin markasını nasıl tanımlayacağı üzerine yeniden düşünülmelidir.
katma yazar markijbema, kaynak

2 cevap

Bisikletin bir yerinde kazınmış bir seri numarası bulmaya çalışabilirsiniz. Yol bisikleti için bazen alt braketin altındadır, böylece önce oraya bakmayı deneyebilirsiniz. Üreticiler farklı seri numarası modellerine sahip olabilir, böylece aramanıza orada başlayabilirsiniz.

Bunun dışında, bir forumda bir fotoğrafın yayınlanması ya da burada, bazı kişilerin hangi bisikleti tanıyabileceğini bilmesi iyi bir fikir olabilir.

2
katma

Temel olarak, tüm BMX "markaları" arasındaki farkları, Çin'de yapılanlar (oldukça pahalı ve oldukça nadir olan alüminyum BMX hariç) olarak anlatamazsınız. BMX bisikletlerindeki en büyük fark, rulmanların, konuşmacıların vs. kalitesidir - göremediğiniz şeyler. Kontrol edebileceğiniz tek şey (ve yapması çok önemli) bisikletin montajı. Pedallı dingil ve çatal iyice sıkılmalıdır. İçlerinde oyun varsa, derlemenin profesyonel olmadığını (ya da bisiklet eskiyse çok fazla basıldığını) söylüyor. Bisikleti uzun süre iyi durumda saklamak için, kurulması gerekiyor.

1
katma
Bunu denemek ve düzenlemek için gidiyordum, ama birkaç okumadan sonra söylemeye çalıştığınız şey hakkında çok net değilim.
katma yazar Phiteros, kaynak