Bisikletimi tuhaf boyutuma getirmeme yardım et.

6'6 "değilim ama boyum için çok kısa kollarım var. Birçok erkek 6'0" -6'2 "düz ayaklı dururken bana ulaşacak.

Bir XL çerçevem ​​var, 2014 Raleigh Talus 29er comp. Kendimi çok iyi hissediyorum, ancak sadece mahallenin etrafında otururken ve pedal çevirirken gidonun ilerleyişini sürekli olarak 'ulaştığımı hissediyorum.

Çerçevemde daha rahat olmak için yapabileceğim bazı şeyler nelerdir? Gidonlarımı yükseltmeli mi, yoksa daha kısa sap mı kullanmalıyım?

Garip bir şekilde inşa edilmiş bir adamdan teşekkürler! haha

0
Durumunuzda normalde boyunuz için "yeterince büyük", ancak biraz daha küçük bir kare elde etmekten kaçınmak istersiniz. Fakat köprüdeki su (ya da barajın altında mı?). Gidonu biraz yükseltebilir ve ayrıca daha kısa öne uzatma özelliğine sahip bir sap elde edebilirsiniz (bu stabiliteyi bir dereceye kadar etkiler). Belki farklı bir gidona bakabilirim (önereceğim bir tane olmasa da). Ve tabii ki, koltuğu bir leke ileriye doğru hareket ettirebilirsiniz (ama fazla uzak değil!). Bunların hiçbiri en uygun değil, ancak özel bir bisiklet almazsanız, bir yerlerde ödün vermelisiniz.
katma yazar Ryan Bolger, kaynak
Mike, Raleigh'in internet sitesinden, şu anki sapınız 90 mm uzunluğunda ve gidon çapı 31,8 mm'dir. Bu, 45mm uzunluğundadır ve işe yarar: nashbar.com/bikes/…
katma yazar Nha Nguyen, kaynak
Bu, 60mm ve biraz daha ucuz: ihtisas.com/tr/tr// mTB-bileşenler// dağ-kök kaynaklanıyor ftb
katma yazar Nha Nguyen, kaynak
Temel olarak, 1-1/8 "dümen (son derece yaygın) ve 31.8 mm gidon için herhangi bir MTB gövdesi çalışacaktır. Veya bir bisikletçiye gidersiniz, sizin için bir şeyler sipariş edebilirler ve seçmenize yardımcı olurlarsa, bunu biliyorsunuzdur (Amazon'dan daha pahalı olmasına rağmen) sığacaktır. Birkaç altıgen anahtarınız (4mm, 5mm) varsa, kendiniz kolayca monte edebilirsiniz.
katma yazar Nha Nguyen, kaynak
Daha fazla tavsiye: kaynaklanıyor çok farklı açılardan geliyor. Daha yüksek bir açı gidonu daha yüksek bir pozisyona getirecektir. Ancak çok kısa saplar için, fark çok küçük olacaktır.
katma yazar Nha Nguyen, kaynak
Bana bu kadar çabuk cevap verdiğin için teşekkürler, Daniel! Köpeğe biraz dikkat vereceğim ve orada ne bulabileceğime bir bakayım ... Fargo'daki yerel dükkan beni 3XL karesinde yeni bir Özel Rockhopper 29er almaya çalıştı. Tandem pedal çeviriyormuş gibi hissettim. haha Eğer 2014 Raleigh Talus 29er için gidon sapı için iyi bağlantılar bulursanız ... Paylaşırsanız, ağlamazdım. :-)
katma yazar will, kaynak

1 cevap

Saplar çok çeşitli uzunluklarda (45-130mm) gelir ve genellikle oldukça ucuzdurlar (yaklaşık 20 $ 'dan başlar ve genellikle 50 $' dan başlar). Mevcut gövdeyi çıkarmak ve farklı bir tane yüklemek çok kolaydır. Bu yüzden bulabileceğiniz ve deneyebileceğiniz en kısa sürede mantıklı görünen bir kök elde etmenin faydalı olacağını düşünüyorum.

Gidonları kaldırmak, farklı bir gövdeden başka bir şey değildir. Dümen üzerinde sapınızın üstünde aralayıcılar olmadığı sürece (sapın bağlı olduğu çatal kısmı) sapı kaldırmak son derece kolaydır, ara parçayı sapın altına kaydırın ve sapı tekrar takın. Bir bisikletin gövdenin üstünde fazladan boşluk bırakılarak satılması oldukça nadirdir. Dikkat: Bazen orada kalmak zorunda olan sapın üstünde küçük (5 mm) bir boşluk vardır; amacı, yönlendirici kapağın yönlendiriciye temas etmesini önlemektir.

Gidonları yükseltmenin başka bir yolu, içinde daha fazla yükselişe sahip farklı gidonlar elde etmektir - genellikle çubuklar merkezde yatay olur, sonra bir açıyla bükülür ve ardından tutamaklarda yataylaşır. Bunun pek faydası olacağını sanmıyorum, çünkü bu çubuklardan elde ettiğiniz yükselme miktarı genellikle çok büyük değil, belki bir inç.

Dikkate alınması gereken başka bir şey var: 6'5 "ve yıllardır benim için çok küçük bir dağ bisikleti sürüyordum, çünkü fiyat aldığımda fiyatlandığında kolayca bulabileceğim en büyük çerçevedi Bu bisiklete oldukça alıştım, bu yüzden nihayet daha büyük bir çerçeveye sahip yeni bir bisiklet aldığımda, daha sonra gidonlara uzanırken kendimi gergin hissettim. Uzun süren yolculuklarda, eğer bu bisikleti birkaç yıl boyunca kullandıysanız ve hala sizi rahatsız ediyorsa, muhtemelen kısa bir sap almalı ve bunun daha iyi hissetmesini sağlamalı.

1
katma
Açılı bir gövde yukarı veya aşağı dönük her iki şekilde de kullanılabilir. Yani oyun için yer var. Dik açılarda kaynaklanıyor olabilirsiniz, normal 5 ° civarındadır ancak 15 ° kaynak vardır. Kısa bir sapın bisikleti daha 'sinirlendirdiğini' unutmayın.
katma yazar hqt, kaynak