Posta siparişi yoluyla bisikletler nasıl "alışveriş yapılır"

Sürüş stiline, vücut ölçümlerine ve banka hesap boyutuna uygun bir bisiklet bulmak için iyi bir yöntem nedir?

Benim durumumda, hemen hemen tüm bayiler tarafından taşınan bisikletlerin (büyük ve küçük) istediğim gibi olmadıkları dünyanın bir köşesinde yaşıyorum: Klasik bir "randonneuring" bisikletine benzeyen bir şey istiyorum ama sadece bir dükkâna "taşıdığı" bir dükkandır. Dükkanın tek bir Kona Honky Tonk'u vardır ve bunların çözümü örneğin çamurluklar, raflar vb. ekleyin. Belki bu aslında iyi bir çözümdür, ancak benden daha fazlasına sahip olmak isterim.

Üreticiler/modeller

Obviously, I can do research on the Internet to find appropriate Üreticiler/modeller (e.g. Kona, Surly, Salsa), but I would need to actually get one of these bikes, and they don't always deliver (I am outside the US, and it's even harder to find local brands which make similar bikes because everyone wants a bike suitable either for Grandma or for Lance Armstrong despite still riding in their Lycra more slowly than I can walk in ski boots).

Fit/boyutlandırma

Ancak, benim için potansiyel bir seçim bulduktan sonra bile, bana uyup uymadığını nasıl bilebilirim? - Ben bir ucube ya da bir şey değilim (180cm ve ~ 67kg), ama farklı yol bisikletlerinin bile ne kadar farklı olduğunu bilebiliyorum " "Ve böylece bir bisiklet online sipariş etme fikri ile başlamak için kötü bir fikir gibi geliyor.

Bakım Onarım

Her ne kadar birçok bisiklet bileşeni bir dereceye kadar standartlaştırılmış olsa da, motosikletlerin kendilerine satılmadığı göz önüne alındığında, benim yerime "egzotik" olan bazı bileşenlere ihtiyaç duymayabilir miyim? beklenmedik bir şekilde kırılan bir şey için biraz can sıkıcı olurdu.

Öyleyse, benim için makul bir yerel olmayan çözüm var mı, yoksa Romalılar'ın yaptığı gibi yapmak en iyi çözüm olabilir mi?

Tavsiye için teşekkürler.

2
Ben "ciddi" bisiklet sipariş etmenizi tavsiye etmem - bir saat üzerinde harcama planladığınız - posta/internet. Satın almadan önce bisiklete binmeniz gerekiyor.
katma yazar Ryan Bolger, kaynak
Çoğu zaman, dükkan özel bir bisiklet siparişi verebilir. Kona olsa da, muhtemelen size bir Sutra veya bir şey sipariş edebilirler. Burası neresi"?
katma yazar Andrew Martin, kaynak
Almanya'da büyük bir şehre gidip istediğin bir şeyi bulamazsan şaşırırım. Onun Sibirya'da olduğun gibi değil.
katma yazar Andrew Martin, kaynak
Her LBS'nin mağazada her modeli yoktur. Sadece bir tane satın alacağından emin değilsin, böylece onu blokun etrafında gezdir.
katma yazar Carson Reinke, kaynak
"Burada" Almanya'dır, ve Almancada Almancada bu tür şeyler için arama yapan farklı deneyimler göz önünde bulundurulduğunda, ABD'deki bisiklet kültürünün (ironik olarak) ileriye doğru olduğu görülüyor (buna rağmen) (neredeyse) orada bisiklet var.
katma yazar Geoff Hutchison, kaynak
@Manman, düşünün, ör. Wal-Mart, ancak sizden daha iyi bildiklerini düşünen seçim ve işçilerden 1/4 ile Alman pazarında başarılı olmalarını sağladınız.
@Nik, tam olarak neredesiniz? - En azından LBS'ye olan sadakatsizliğimi anlarsın, ama belki bir tanesini bilebilirsin ...
katma yazar Geoff Hutchison, kaynak
Açıklama: Yaptığım küçük bisiklet mağazaları, iyi ve yetkin insanlarla doluydu, ancak ihtiyacım olan şeylerin seçimine sahip değiller (örneğin, Hollandalı bisikletler ya da 3 kg karbon fiber 2000 $ +). Öte yandan, büyük bir zincir dükkana gittim ve dedi ki, frenlerimde çalışmak için dik oturuyorum ve "böyle bir yol bisikleti yok" diye eğitildim. Daha sonra Motobecane'mdeki damlaların altındaki şeylerin ne olduğunu sordum.
katma yazar Geoff Hutchison, kaynak
Almanya'daki perakende çalışanlar arasında hakim çalışanlar arasında, mağazaya giren herhangi bir müşterinin işverenler için büyük bir rahatsızlık yarattığı ve en kısa zamanda ideal olarak ayrılması gerektiği göz önünde bulundurulduğunda, çevrimiçi bisiklet siparişi vermek iyi bir alternatif olabilir. Hiçbir şeyden kaçırdığınızı sanmıyorum. Parçaların çevrimiçi olarak sipariş edilmesi her durumda iyi bir fikir olacaktır.
katma yazar Nha Nguyen, kaynak
@errantlinguist - Almanya'nın Hamburg şehrinde büyüdüm ama bugünlerde Seattle yakınlarında yaşıyorum. Hamburg yakınlarındaysanız, burası kötü değil: zweiradshop-lieb.de
katma yazar Nha Nguyen, kaynak

2 cevap

Yerel bisiklet mağazanızla ciddi bir görüşme yapmanızı öneririm.

Araştırmanızı yapın, ne istediğinizi tanımlayın ve bisiklet bağlantılarını yapıp sizin için doğru büyüklükte sipariş vermelerini isteyin.

Fikir, onlara yatırım yaparken onlara yatırım yapmaya teşvik etmektir. Ön depozito isteyebilirler. Ama eğer onları istediğini elde etmeye ikna edebilirseniz, bir ilişki kurdunuz ve ihtiyaç duyduğunuzda hizmet gibi faydalar bekleyebilirsiniz.

Posta siparişinden veya internetten satın alırsanız, çözemeyeceğiniz bir sorununuz olduğunda, sıkışmış olursunuz. Mağazalar, bisikletin çevrimiçi kaynağını bildiklerinde biraz daha az yardımcı olabilirler.

İlk dükkan yapmazsa, bir sonraki deneyin ve diğerine karşı oynayın. Eğer sadece bir dükkan varsa o zaman onlarla ilişki üzerinde çalışın "soruyu pop".

BTW ağırlığınız ve boyunuz benimkilere benzer - sıra dışı değil - ama kollar/bacaklar/gövde boyutları farklıdır, bu yüzden uygun bir bağlantıya sahip olursunuz.

2
katma

Competitive Cyclist has a lot of information on fitting your bike including an interactive measurement calculator. - http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp

A more in depth fit guide is here. http://www.stevehoggbikefitting.com/bikefit/2011/11/knee-pain/

Kendinizi eğitmek önemlidir, ancak muhtemelen "shopless" olmaya mekanik olarak meyilli olmak için iyi bir temele sahip olmanız gerekir, ancak web üzerinde burada yardımcı olabilecek pek çok bilgi var. Üretici web siteleri gibi kaynaklar ve Google "Sheldon Brown" iseniz çok şey öğrenebileceksiniz.

Bir saygınlık olsa da saygın çevrimiçi bayilerin iade garantisi olacaktır. İki uluslararası site benim deneyimlerim ile başa çıkmak için mükemmeldi ve Wiggle.com korkunç olan Zinciri Reaksiyon döngüleri içerir. Bu iki İngiltere merkezli perakendecinin, bir gönderinin takibi, önden hesaplanan görev ücretleri ve kesin teslimat süreleri gibi ABD müşterilerinin kullandığı bazı şeyleri olmayacaktır.

Kendiniz yapın ve çevrimiçi satın alın ya da bir LBS'ye gidin, kendinizi tamamen eğitmeniz gerekir. Ticaret dergilerini okuyun ve MTBR.com'da tartışmalara başlayın. Her iki durumda da, hiç kimse senin için senden hoşlanmayacak. Mağazalar çevrimiçi veya yerel olarak aynıdır. İyi olanlar ve kötü olanlar var. İyi şanslar!

2
katma