Bu bisiklet antika sayılır mı?

Bu bisikleti buldum.

enter image description here

Ön tekerlek bozuldu. Geri normal, ama değerse onu değiştirebilirim. 5 vites var.
BB'nin altında seri numarası yok.

İşte burada sorularım:
1. Bu bisikletin ne zaman üretildiğini bilen var mı?
2. Tam olarak tamir edildiyse bu bedeli ne kadar tutabilir?

3. Herhangi bir parça (kaliteli) alabilirim, bu yüzden, onarmaya değerse, hangi parçaların (antika olarak) değiştirilmemesi ve modern parçalara dönüştürülmek için hangi HAVA değiştirilmelidir?

0
Teşekkürler @DanielRHicks. 10-20 yıl tutarsam antika sayılır mı? Maliyeti ne (tahmini) olacak?
katma yazar rie819, kaynak
Evet, 70'lerin sonlarından 80'li yıllara kadar yapıldığını tahmin ediyorum. (Daha erken evlerde krank krankları olurdu.) O zamanlar iyi bir marka olan bir Schwinn, yüksek-falutin değil, mağaza markalarının üstünde birkaç not gibi görünüyor. Onun yaşı için iyi durumda görünmektedir.
katma yazar Ryan Bolger, kaynak
(Pek çok insanın bir "antik" olarak kabul edeceği şey bu değil. Bu atamayı derecelendirmeye başlamak için 10-20 yaş büyük olması gerekiyor.)
katma yazar Ryan Bolger, kaynak
Sanırım özel bir soygunu olmayan gerçek bir "antika" bisiklet (50 yaşın üzerinde) en fazla birkaç yüz dolar değerinde. Fakat akılda tutunuz ki, 1970'den itibaren, muhtemelen yılda bir milyon bisiklet satın alınmış, 3 kez kullanılmış ve bir garajda bırakılmıştır.
katma yazar Ryan Bolger, kaynak

2 cevap

  1. Sadece resimden tahmin etmek, seksenlerin başlarında 70'lerin sonunda olabilir

  2. Benzer bisikletleri yaklaşık 150 € olarak görüyorum

  3. Biraz çaba göstererek, coud güçlü, verimli bir banliyöye dönüştürülebilir, ancak antik olarak çok fazla değmez. Çerçeve en iyi bölümdür, ancak yeni olan her şeyi donatmak pahalı olabilir. Ama ön tekerlek bu hararetli görünmüyor, yeni konuşmacılar koyabilirsin. Tam bir temizlik ve yağlama ve yeni kablolar ve bu ve bisiklet olduğu gibi gidebilir. Daha geniş lastikler koyardım ama bu, çamurluklarla ilgili bir sorun olabilir. Aynı zamanda eski frenler de zayıf olabilir, bu yüzden gerekli bir değişikliği kanıtlayabilir.

2
katma
Ön tekerleği - konuşmacılar havaya uçurulduğunda, bunu doğru denedim. Tüm konuşmacılarla yeni bir şey kurmak üzereyim ama eminim ki kenar kıvrılmış.
katma yazar rie819, kaynak
Lütfen, kararınız buysa, tekerlekleri modern çift ağızlı olarak değiştirir misiniz?
katma yazar rie819, kaynak
Evet, asıl mesele alt braketin ve arka göbek/freehweel'in iyi durumda olup olmadığıdır (servis sonrası). Değiştirilmesi gerekiyorsa (ve uygun bir "verici" bisiklet bulamıyorsanız) o zaman tamir etmeye değmez.
katma yazar Ryan Bolger, kaynak
Ben, benzer şeylere benzeyen, fantezi olmayan bazı temel jantlar alırdım. Bu bisiklet için özel bir aşkın olmadıkça
katma yazar gaurwraith, kaynak

Bunların hiçbirinde uzman değilim ya da çok şey biliyorum. Sadece etrafa bakınıyorum.

Görünüşe göre, neredeyse benim Collegiate Schwinn gibi görünüyor.

Aynı olduğundan emin değilim ama aynı vücut stili çıkartma şekli ve kavrama sahipler. Ama benim sadece bir ön freni var ve bir coaster freni ile 3 hızdır. Sanırım 3 hızlı sabit dişli jant/hub deniyor.

Değer gelince emin değilim. Ben 60 $ için özel bir sahibinden aldım, ama benim için büyük ve konforlu bir yolculuk olduğunu restorasyon değerinde olurdu.

0
katma
Coaster freni ve sabit vites farklı şeylerdir. Ve evet, "fren" yazıyor.
katma yazar ojs, kaynak