Kırmızı ışıkları atlamak için bir bisiklet yolu kullanabilir misin?

Tamam, bu benim sorunum. Eve giderken, beyaz çizgi öncesinde bisiklet şeridi soldaki yolla birleştikten hemen önce bir ışık var. Bu, ışığı atlatabileceğimi mi kastediyor, yoksa kırmızı mı atıyorum?

cycle path

4
Bu fotoğraf benim için bir yol bisiklet şeridine benziyor, ayrı bir bisiklet yolu/yolu değil ... Kesişme noktasında değişiyor mu?
katma yazar Pete, kaynak
Asıl soru, yeşil çevrim yolunun trafik ışığından önce veya sonra yolu kapatmasıdır. Önceden varsa, devam etmek için tamam.
katma yazar Dexter, kaynak
Yerel yasalarınızı kontrol edin, fakat çoğu yerde, eğer bisiklet yolu yola inşa edilmişse, akış sinyallerini takip etmelisiniz (böylece kırmızı ışıkta durmak zorundasınız), devam etmek için güvenli olsa bile.
katma yazar Andrew Martin, kaynak
Sürücülerin bu yanlışlığı düzenli olarak görebildiğimden beri, net olmaya değer: ışık duruş hattını kontrol ediyor . Bir çizgiyi geçmezseniz, ışığın nerede ya da hangi renkte olduğunu farketmez.
katma yazar Useless, kaynak
@freiheit Caddenin ışığının hemen önündeki kavşakta değişiyor gibi görünüyor. Benim tahminimce, kaldırım üzerinde yürüyen yayalardan daha fazla durmak zorunda kalmayacaksınız, ama İngiliz yasalarını bilmiyorum. Bu, kesişimin diğer tarafının görünümüdür: google.ca/maps/@51.415923,-0.187396,3a,75y,110.73h,80.2t/…
katma yazar Aron, kaynak
Hmm ... Tahminimi değiştirdim, muhtemelen ayrılan bisiklet şeridi başlamadan önce karşılaştığınız için kesişme noktasında ileri stop hattında (bisiklet kutusu) durmak zorundasınız. Kavşağın uydu görüntüsü aşağı yukarı: google.ca/maps/place/The+Nelson+Arms/@51.4159256,-0.18722,89‌ m/& hellip;
katma yazar Aron, kaynak
Yorumlar için teşekkürler. Netleştirme için, ayrılmış bisiklet şeridi doğrudan bisiklet kutusundan beslenir - ona erişmek için herhangi bir beyaz çizgi geçmezsiniz. Ayrıca uygun etiket düzenlemeleri için teşekkür ederim, ilk gönderim ...
katma yazar Brian Risk, kaynak

2 cevap

Bu tamamen döngü yolunun tasarımına bağlıdır. İşte hepsi Christchurch, Yeni Zelanda'daki aynı kavşaktan üç örnek. Not, yolun sol tarafında sürüyoruz.

Satellite View https://www.google.co.nz/maps/@-43.4510769,172.6285092,165m/data=!3m1!1e3

enter image description here

  1. Evet, bu ışıkları atlamak için tamamdır.
  2. Cehennem yok! Bunun açıkça kırmızıya dönüştüğü açıktır.
  3. Belirsiz ve bazen bisikletçiler tarafından bayıldı. Şahsen ben her zaman burada kırmızı renkte duruyorum, ama diğerleri olmayabilir.

  • Bu, # 1'e giriş rampasını gösterir. Onun renkli patika ("renkli kaldırım") bisikletçi burada yukarı gitmek için tasarlanmıştır açıkça gösteriyor. Bunun nedeni, çok sayıda büyük kamyonun sola dönmesi ve dönüm kamyonlarının burada bisikletçileri düzleştirmeleri ve başka yerlerde de benzer kesişme noktalarının oluşmasıdır.

enter image description here


  • ... ve bu, çıkış döngüsünün patikaya/kaldırıma değil, yola geri döneceğini açıkça gösteren çıkış. Kutup üzerindeki işarete dikkat edin.

enter image description here


  • Ok # 2 gösteriliyor - bariz bir şekilde açık olan bu kırmızı bir duraklamadır. Işık kırmızı olduğunda, bir bisikletin buraya geçmenin makul bir yolu yoktur. Tamlık için eklendi.

enter image description here


  • Son olarak, # 3 belirsiz durumda ben şahsen her zaman burada duruyorum ama tüm bisikletçiler, özellikle de uluyan kuyruklarda değil. Patikaya tırmanmak mümkün olabilir, ancak bir postacı veya küçük bir çocuk olmadığınız sürece ya da tekerlekleriniz 12'den daha küçük değilse, patika sürüşü yasa dışıdır.
    Kırmızı ışıkta düz ilerlemek kırmızı renkte koşar. -Çok ama bazı bisikletçilerin kendilerine ait bir yasa olduğunu biliyoruz.

enter image description here

3
katma
@DavidRicherby evet, bu yüzden duruyorum. Fakat genellikle bisikletçiler tarafından ya patikaya binerek ya da patikaya binerek.
katma yazar Criggie, kaynak
# 3 kristal berraklığında. Çevrim şeridinde ve trafik ışığında bir durma hattı var. Kırmızı ışık durmak demektir.
katma yazar David Richerby, kaynak
Elbette, bu çok belirsiz değil: sadece genel olarak göz ardı ediliyor.
katma yazar David Richerby, kaynak

Işık durma hattını kontrol eder (eğer varsa, ileri stop çizgisi).

Sokak yolundaki görüntüden ya da sokak yolunun kendisinden ya da uydu görüntüsünden, bisiklet yolunun durma hattından önce yaya yolundan ayağa doğru hareket edip etmediğini söyleyemem.

Eğer yaparsa - çizgiyi aşmak zorunda kalmazsınız ve ışık sizi etkilemez (bisiklet yolunu patikadan takip ettiğiniz sürece).

Eğer değilse ya da yolda kalmayı tercih ederseniz, çizgiyi geçip ışık tarafından kontrol edilirsiniz.

3
katma