Tüpümün delinmesini konuştum, kesebilir miyim?

Geçenlerde ikinci el şehir bisikleti aldım. 2 hafta sonra düz bir lastik aldım. Daha yakından incelendiğinde bunun konuşulmasından kaynaklandığı görülmektedir. Jant bandı olsa da iyidir. Bu özel konuşmacının önceki sahibi tarafından değiştirildiği ve sonunun diğerlerinden daha belirgin olduğu görülmektedir. Sebebi bu olabilir mi? Fazlalığı güvenle kesebilir miyim?

This is the spoke I think caused the puncture (although the rim tap seems fine. spoke that caused puncture

This is the look of the other spokes. normal spoke

0
Kesmek için özel bir araca ihtiyacın var, ama oldukça uzman, ben bile birini gördüm emin değilim. Doğru uzunlukta bir söz almak için muhtemelen daha kolay (ve kesinlikle daha ucuz) olacağını düşünüyorum, ama yanılıyor olabilirim. Bir şey yapmadan önce, suç işleyen sözlerin aslında diğerlerinden daha uzun olduğunu kontrol etmeye değer.
katma yazar sergeb, kaynak
@Blam - harika bir video, iş parçacığı kesmek için özel bir araç gerektiğini biliyordum, ama hafızam çok bulanıktı. Sanırım videodan aldığım diğer şey, zaten doğru uzunlukta kesilmiş (muhtemelen mümkünse) jantları satın almanın daha az zor olmasıdır.
katma yazar sergeb, kaynak
Tekerleğin uzun saçlı (örneğin, aynı boyutta bir arka tekerleğin her iki tarafında konuşabiliyor) jantları kullanması ve daha sonra tekerleğin montajı tamamlandıktan sonra, tekerlek üreticilerinin sık sık aşındırılması yaygındır. konuştu. Belki de Dremel tarzı bir döner aletle aynı şeyi gerçekleştirebilirsiniz.
katma yazar Ryan Bolger, kaynak
(Konuşmayı bir şekilde “kurtarmaya” karar verirseniz, konuşmacının üzerinde kalan iplik aralığının olduğundan emin olmalısınız ve meme ucunun dişlerin üst kısmına doğru sıkmadığından, konuşmacının düzgün bir şekilde kullanılmasını engellemelisiniz. gerilmiş.)
katma yazar Ryan Bolger, kaynak
Evet, kesebilirsin. İlk önce onu çıkarmanız gerekecek, bu da sorun değil. @PeteH'in söylediği gibi, doğru uzunlukta yeni bir tane alın. Bir konuşmayı kesmeniz gerekiyorsa, üçgen bir dosya veya küçük cıvata kesiciler kullanılabilir. Sonunda bir dosya ile sonu temizlemeniz gerekir. Çarkın tekerleklere girmediğinden emin olun; Sonsuza dek gizemli dairelere neden olabilirler. Söylendiği gibi, sadece onu değiştirmek daha kolay :-)
katma yazar Dexter, kaynak
Sözcüğü çekmek ve kesmek için bir teklif değil. Bu videonun sonundaki talimatları izleyin: youtube.com/watch?v=Wtond_V5iT4
katma yazar Szoltomi, kaynak

1 cevap

Özel bir alet olmadan keserdim:

  • nipeli tamamen açmayın
  • konuşmacıyı janttan çıkarın (hub'dan çıkarmanıza gerek yoktur)
  • meme ucunu gidebildiği yere kadar tamamen geçirin
  • Düzenli bir kesme pensi ile 5 mm iplik dişi kesip ayırma
  • nipeli tamamen açmayın. mantarlı iplikler (ucuz penseden) bu şekilde sabitlenecektir
  • konuşmayı jant içine ekle
  • iplik nipelini gerektiği kadar

Diğer seçenekler:

  • kısaltılmışa kadar konuşmayı janttan çıkarmanız yeterlidir. eksik 1 sözcüğü herhangi bir soruna neden olmaz
  • kısmen konuşmadı ve daha kısa olana kadar pense ile ortada bükün
  • olduğu gibi konuşun ve daha fazla delinmeyi önlemek için konuştu ve kenar bandı arasında eski bir lastikten bir lastik kare yerleştirin
2
katma
Bunu böyle yaparken dikkatli olurdum. Alaşım nipeller ile, dişleri (nipelde) pürüzlü bir kesim/pense sivri uçlu ucun üzerine uygulayarak tahrip etmenin güçlü bir olasılığı olacaktır.
katma yazar Phiteros, kaynak