Bisiklet yıkıldıktan sonra COnfidence kurtarma

Bisiklet kazamdan 3 ay geçti, en az 10 kritik kaza geçirdim. Bazen nasıl yaşadığımı bile bilmiyorum. Geçenlerde, 2 ön yetişkin dişimin 2'sini kıran tepeden aşağı inerken bir bisiklet kazası geçirdim. Düştüğümde, yüzümün engebeli arazisine doğru kazınmış, kazadan sonra bilinçsiz kalmıştım, yüzümün alt yarısında büyük bir ameliyat geçirmeliydim, dudaklarımın içinden bir delik vardı (kalın bir kalem koymak için yeterli).

Yüzüm iyileşti ama tepede (her gün) yürürüm her zaman, o gün olan her şeyi düşünüyorum. En kötüsü, yerdeki yüzümden gelen kan miktarı ... ... tekrar tekrar hafızamı vuruyor. Beni sallıyor.

Ailem bana tekrar binmememi söylüyor (ben 19 yaşındayım) ama bunun içindeki eğlence. Ben güven inşa etmeye çalışıyorum ama onun sooo zor. Ayrıca bisiklet "denemez" oldu

Herhangi bir ipucu? Sırada ne var? daha önce dağ bisikletleri vardı, yol bisikletini düşünüyordu ama harika bir fikir gibi görünmüyordu.

1
10 kritik kaza ?! Ahbap, doğru yapmıyorsun.
katma yazar Joril, kaynak
Sonra ne yaparsan yap, kask tak!
katma yazar adolfojp, kaynak

2 cevap

Ben bir doktor değilim, ama senin gibi bir ses, Travma Sonrası Stres'ten muzdarip olabilir ve bunu yönetmek veya tedavi almak için profesyonel yardım almalı.

10 kritik kazadan endişe etmelisiniz (Klinik/hastane ziyaretleri ve okuldan/işten ayrılma, sadece “kapalı” olmaktan çıkma gibi eleştiriler okudum). Büyük olasılıkla sınırlarınızın ötesine geçiyorsunuz ve daha güvenli yolculuk yapmayı öğrenmeniz gerekiyor - (testosteronu dizginlemek). Kazalar olur, ancak 20 yaşından önce 10 yüksektir. Onun bir sayı oyunu, ve bir gün, bir gün başka bir gün sürmeyecek.

Hiç sahip oldun mu, hala koçluk yapıyor musun? Bu benim ilk adımım olacaktı. Niçin uyuyorsun, inciniyorsun ve "inciniyor" diye durman gerek. Prangalar, MTBing'in düzenli olarak incinme haline gelmediği zaman şeyleri itmenin bir parçasıdır.

Sonunda, akıllıca olabilir XC, cyclocross veya Road (sanırım o istatistiklerle freestyle/aşağı-hilling vardır) kodlarını anahtarlama, onu dizginlemek değildir eğer.

Ve aileni dinliyorum. Sürmeyi bırakmanı istemiyorlar, incinmeyi bırakmanı istiyorlar. Onlar bir cenaze töreni düzenlemek zorunda kalıyorlar ya da evi bir felçli uyuma uygun hale getiriyorlar.

4
katma
@Delvin Evet, sadece bir kez yaşıyoruz ve uzun bir süredir ölüyoruz. Bu yüzden son olarak iyi bir fikir gibi görünüyor. Hayatta adrenalinden çok başka zevkler vardır.
katma yazar Dexter, kaynak
Şahsen ben bir heyecan arayıcısıyım. Hız her zaman benim gücüm ve bazı durumlarda zayıflığım oldu. Kızdığımda ya da sinirlendiğimde, beni sakinleştirmek için hıza güvenirim. Devam etmem için bana "tekme" veriyor. Kritik dediğimde: otobüslerin, kamyonların, arabaların, kırılan kemiklerin çarpması. İkinci paragrafınızı okurken, sadece bir kez yaşadığımızı düşündüğümde, sınırlarımızı aşmazsak hayat nasıl olurdu? Daha önce hiç koçluk yapmamıştım. Ben 5 yaşından itibaren binmeyi öğrendim. Şu anda tüm spor salonu, spor salonu, spor salonu yapıyorum. Bulkier almaya çalışıyor, geçmişi unutmaya çalışıyor ama gitmesini zorlaştırıyor. Son yorumun bana dokundu ...
katma yazar user3499545, kaynak

Ayrıca hız ve yarışları da severim, fakat bazı yakın görüşmelerden sonra (sizinkilere yakın bir yerde), UPHILL'e giden sınırları zorlamaya karar verdim,% 10'luk tırmanışta, hızın 10 mil olduğu hızda daha hızlı ilerlemeye başladım. Bisikletlerin dışında, 5 dakikadan az bir mil koşan, kelebekle yüzmeyi öğrenen ya da beden eğitimi, gimnastik vücut ağırlığı tipi, planches, amuda, yüzükler ve demir haç için giden sonsuz zorluklar var, adı ...

2
katma